fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Скріншот переписки та інші способи електронного копіювання – актуальні способи доказування

23/ 11/ 2021
  Автор: Марія Петренко, адвокат Dynasty Law &Investment Технологічний прогрес невпинно диктує моду та керує еволюцією в суспільстві. Що ж юриспруденція також не стоїть на місці, особливо коли прогрес невпинно вривається в майже всі сфери суспільних відносин. Так, актуальною на сьогодні є тема доказування своїх інтересів у суді за допомогою електронних доказів, якими в тому числі є скріншот, копії переписок у месенджерах, електронній пошті та інші продукти веб-простору. Спробуємо відповісти на питання чи можна за допомогою переліченого захистити свої інтереси в суді. Судова практика Верховного Суду з цього приводу відповідає ТАК, можна! Однак, важливо знати як: по-перше, такий доказ повинен бути наданий у засвідченій належним чином паперовій копії, а у разі сумнівів протилежної сторони спору або суду, повинен бути наданий оригінал такого доказу, тобто телефон, комп’ютер, пристрій з якого така копія була зроблена. по-друге, електронний доказ у вигляді скріншоту, копії, буде досліджуватись не як самостійний доказ, а лише у сукупності з іншими належними та допустимими доказами. Прикладом у справі №753/10840/19 Верховний Суд допустив у якості доказу домашнього насильства скріншот переписки колишньої дружини та чоловіка, в якій останній погрожував їй та дитині, писав нецензурні образи та інші недостойності. Дослідивши надані докази, суд визнав факт насильства та видав обмежувальний припис, який полягав у забороні спілкування телефоном колишнього подружжя. Також , цікавим прикладом стала справа №  922/51/20, в якій Верховний Суд остаточно визначився, що подання електронного доказу в паперовій копії не робить такий доказ недопустимим. Суд може не взяти до увагу копію (паперову копію) електронного доказу, у випадку якщо оригінал електронного доказу не поданий, а учасник справи або суд ставить під сумнів відповідність поданої копії (паперової копії) оригіналу. Підсумовуючи, слід визначитись, що у сфері захисту інтересів особи в суді, справді іноді діють всі методи, однак, без якісної правової допомоги ми Вам цього гарантувати не можемо.

Автор: Марія Петренко, адвокат Dynasty Law &Investment

Технологічний прогрес невпинно диктує моду та керує еволюцією в суспільстві. Що ж юриспруденція також не стоїть на місці, особливо коли прогрес невпинно вривається в майже всі сфери суспільних відносин.

Так, актуальною на сьогодні є тема доказування своїх інтересів у суді за допомогою електронних доказів, якими в тому числі є скріншот, копії переписок у месенджерах, електронній пошті та інші продукти веб-простору.

Спробуємо відповісти на питання чи можна за допомогою переліченого захистити свої інтереси в суді.

Судова практика Верховного Суду з цього приводу відповідає ТАК, можна! Однак, важливо знати як:

  • по-перше, такий доказ повинен бути наданий у засвідченій належним чином паперовій копії, а у разі сумнівів протилежної сторони спору або суду, повинен бути наданий оригінал такого доказу, тобто телефон, комп’ютер, пристрій з якого така копія була зроблена.
  • по-друге, електронний доказ у вигляді скріншоту, копії, буде досліджуватись не як самостійний доказ, а лише у сукупності з іншими належними та допустимими доказами.

Прикладом у справі №753/10840/19 Верховний Суд допустив у якості доказу домашнього насильства скріншот переписки колишньої дружини та чоловіка, в якій останній погрожував їй та дитині, писав нецензурні образи та інші недостойності. Дослідивши надані докази, суд визнав факт насильства та видав обмежувальний припис, який полягав у забороні спілкування телефоном колишнього подружжя.

Також , цікавим прикладом стала справа №  922/51/20, в якій Верховний Суд остаточно визначився, що подання електронного доказу в паперовій копії не робить такий доказ недопустимим. Суд може не взяти до увагу копію (паперову копію) електронного доказу, у випадку якщо оригінал електронного доказу не поданий, а учасник справи або суд ставить під сумнів відповідність поданої копії (паперової копії) оригіналу.

Підсумовуючи, слід визначитись, що у сфері захисту інтересів особи в суді, справді іноді діють всі методи, однак, без якісної правової допомоги ми Вам цього гарантувати не можемо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: