fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Щодо складання дієвого договору на створення сайту

29/ 12/ 2021
  Автор: Олексій Грачов, адвокат Dynasty Law & Investment Відомий ілюстратор В. Фаворський, виконуючи чергове замовлення, домальовував маленького жовтого песика. Художник стверджував, що тваринка була найціннішим елементом композиції. Невдоволені замовники витрачали всі сили, щоб прибрати собаку та не звертали увагу на інші, основні елементи малюнку. Створення веб-сторінок завжди є унікальним проєктом, що регулюється індивідуальними договорами. Останні часто слугують формальною підставою для розрахунків сторін, фіксуючи лише вищезгаданих «жовтих песиків». Реальні домовленості виконавця та замовника й істотні умови часто залишаються поза увагою. Так, суттєвим для сторін є визначення ціни договору, що безпосередньо залежить від моделі розробки: outstaff, agile або waterfall, яка нерідко фіксується поверхово. Проте саме від обраної моделі, тобто участі замовника у розробці сайту, самостійності підрядника та гнучкості зміни технічного завдання, залежить кінцевий результат та остаточні розрахунки. Наразі неможливо уникнути договірного закріплення унікальності скриптів чи використання готових шаблонів, змісту контенту та права власності на нього, надання доступу до сайту чи порядку його тестування. Очевидно, що кожен такий договір потребує індивідуального підходу та експертних знань, а це вже завдання для команди професіоналів Dynasty Law & Investment.

Автор: Олексій Грачов, адвокат Dynasty Law & Investment

Відомий ілюстратор В. Фаворський, виконуючи чергове замовлення, домальовував маленького жовтого песика. Художник стверджував, що тваринка була найціннішим елементом композиції. Невдоволені замовники витрачали всі сили, щоб прибрати собаку та не звертали увагу на інші, основні елементи малюнку.

Створення веб-сторінок завжди є унікальним проєктом, що регулюється індивідуальними договорами. Останні часто слугують формальною підставою для розрахунків сторін, фіксуючи лише вищезгаданих «жовтих песиків». Реальні домовленості виконавця та замовника й істотні умови часто залишаються поза увагою.

Так, суттєвим для сторін є визначення ціни договору, що безпосередньо залежить від моделі розробки: outstaff, agile або waterfall, яка нерідко фіксується поверхово. Проте саме від обраної моделі, тобто участі замовника у розробці сайту, самостійності підрядника та гнучкості зміни технічного завдання, залежить кінцевий результат та остаточні розрахунки.

Наразі неможливо уникнути договірного закріплення унікальності скриптів чи використання готових шаблонів, змісту контенту та права власності на нього, надання доступу до сайту чи порядку його тестування.

Очевидно, що кожен такий договір потребує індивідуального підходу та експертних знань, а це вже завдання для команди професіоналів Dynasty Law & Investment.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: