fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Щодо міжнародно-правового поняття «майно»

31/ 05/ 2022
  Автор: Олексій Грачов, адвокат Dynasty Law & Investment За часів війни дотримання прав людини ускладняється. Органи державної влади пристосовують свої функції до умов воєнного стану. Та пересічному громадянину із Україною у серці щораз частіше пригадуються слова Ліни Костенко: «Моя любов чолом сягала неба, а Гриць ходив ногами по землі», тож не будемо забувати про матеріальну складову нашого життя та її міжнародно-правовий захист. Згідно з р. 1 § 1 Додаткового протоколу № 1 до Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод (далі – «Протокол ») кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Поняття «майна» 🏡 тут є автономним, не залежить від формального поділу в національному законодавстві та не обмежується володінням матеріальними (речовими) обєктами: охоплює як «існуюче майно», так і активи, у тому числі права вимоги, стосовно яких заявник може стверджувати, що в нього є обґрунтоване та «правомірне очікування», що він отримує можливість ефективного здійснення майнового права. Тож концепція охоплює нерухоме та рухоме майно та інші майнові інтереси. Так, наприклад, за певних обставин «правомірне очікування» на отримання активу може також користуватися захистом положень ст. 1 Протоколу. Для того, щоб «очікування» було «правомірним», воно має мати більш конкретний характер, ніж проста надія. У його основі має бути норма права або правовий акт, як от, рішення суду, що стосується майнових інтересів, про які йдеться тощо. Вище вказана лише одна із багатьох особливостей, встановлена практикою Європейського суду з прав людини. Розібратися із іншими та врятувати своє майно Вам допоможуть професійні адвокати Dynasty Law & Investment.

Автор: Олексій Грачов, адвокат Dynasty Law & Investment

За часів війни дотримання прав людини ускладняється. Органи державної влади пристосовують свої функції до умов воєнного стану. Та пересічному громадянину із Україною у серці щораз частіше пригадуються слова Ліни Костенко: «Моя любов чолом сягала неба, а Гриць ходив ногами по землі», тож не будемо забувати про матеріальну складову нашого життя та її міжнародно-правовий захист.

Згідно з р. 1 § 1 Додаткового протоколу № 1 до Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод (далі – «Протокол ») кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Поняття «майна» 🏡 тут є автономним, не залежить від формального поділу в національному законодавстві та не обмежується володінням матеріальними (речовими) об’єктами: охоплює як «існуюче майно», так і активи, у тому числі права вимоги, стосовно яких заявник може стверджувати, що в нього є обґрунтоване та «правомірне очікування», що він отримує можливість ефективного здійснення майнового права. Тож концепція охоплює нерухоме та рухоме майно та інші майнові інтереси.

Так, наприклад, за певних обставин «правомірне очікування» на отримання активу може також користуватися захистом положень ст. 1 Протоколу. Для того, щоб «очікування» було «правомірним», воно має мати більш конкретний характер, ніж проста надія. У його основі має бути норма права або правовий акт, як от, рішення суду, що стосується майнових інтересів, про які йдеться тощо.

Вище вказана лише одна із багатьох особливостей, встановлена практикою Європейського суду з прав людини. Розібратися із іншими та врятувати своє майно Вам допоможуть професійні адвокати Dynasty Law & Investment.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: