fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Щодо доказування протиправності знищення «майна»

14/ 06/ 2022
  Автор: Олексій Грачов, адвокат Dynasty Law & Investment Знищення майна під час війни в контексті § 1 Додаткового протоколу № 1 до Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод (далі – «Протокол ») розцінюється Європейським судом з прав людини як порушення профільної Конвенції. Однак, перефразовуючи відомий вислів, «ЄСПЛ сльозам не вірить», зазначимо, що для отримання захисту за Протоколом, заявник має надати Суду необхідний рівень доказів належності майна. Способи доказування варіюються та залежать від категорії справ. Для прикладу, у тих справах, де заявники скаржилися на руйнування своїх будинків під час озброєного конфлікту, Суд прийняв позов про право власності на підставі виписок із житлового фонду, виданих міською адміністрацією після нападу, про який йде мова. Суд вирішив, що заявники, скаржачись на руйнування свого будинку, повинні подати принаймні короткий опис майна, про яке йдеться. Як додаткові приклади доказів володіння майном чи проживання у ньому Суд приймав такі документи, як правовстановлюючі документи на землю та майно, витяги із земельних кадастрів та податкових регістрів, документи місцевої адміністрації, плани, фотографії та квитанції на утримання, а також докази доставки пошти, показання свідків або будь-які інші пов’язані зі справою докази. Примітно, що технічні паспорти розглядалися як загальні «інвентарно-технічні документи» та вважалися непрямим доказом права власності на будинки та землю. Не дивлячись на різноманіття охоронюваного Конвенцією «майна»: рухоме чи нерухоме майно, правомірні очікування, права вимоги, цінні папери, професійна клієнтура, ліцензії, прийдешні доходи, інтелектуальна власність, арена майна, соціальне забезпечення, – адвокати Dynasty Law & Investment знайдуть способи його захисту на національному та міжнародному рівні.

Автор: Олексій Грачов, адвокат Dynasty Law & Investment

Знищення майна під час війни в контексті § 1 Додаткового протоколу № 1 до Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод (далі – «Протокол ») розцінюється Європейським судом з прав людини як порушення профільної Конвенції. Однак, перефразовуючи відомий вислів, «ЄСПЛ сльозам не вірить», зазначимо, що для отримання захисту за Протоколом, заявник має надати Суду необхідний рівень доказів належності майна.

Способи доказування варіюються та залежать від категорії справ. Для прикладу, у тих справах, де заявники скаржилися на руйнування своїх будинків під час озброєного конфлікту, Суд прийняв позов про право власності на підставі виписок із житлового фонду, виданих міською адміністрацією після нападу, про який йде мова. Суд вирішив, що заявники, скаржачись на руйнування свого будинку, повинні подати принаймні короткий опис майна, про яке йдеться. Як додаткові приклади доказів володіння майном чи проживання у ньому Суд приймав такі документи, як правовстановлюючі документи на землю та майно, витяги із земельних кадастрів та податкових регістрів, документи місцевої адміністрації, плани, фотографії та квитанції на утримання, а також докази доставки пошти, показання свідків або будь-які інші пов’язані зі справою докази.

Примітно, що технічні паспорти розглядалися як загальні «інвентарно-технічні документи» та вважалися непрямим доказом права власності на будинки та землю.

Не дивлячись на різноманіття охоронюваного Конвенцією «майна»: рухоме чи нерухоме майно, правомірні очікування, права вимоги, цінні папери, професійна клієнтура, ліцензії, прийдешні доходи, інтелектуальна власність, арена майна, соціальне забезпечення, – адвокати Dynasty Law & Investment знайдуть способи його захисту на національному та міжнародному рівні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: