fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Ще один крок до добового балансування на ринку газу зроблено

28/ 09/ 2018
  25 вересня Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) було прийнято постанову, яка забезпечить більш дієвий механізм припинення та обмеження транспортування природного газу недобросовісним субєктам ринку природного газу. Крім того, вдосконалить порядок фінансування за надані послуги. А торгові сповіщення відтепер замовник зможе надавати виключно маючи підтвердження права передачі власності на такий об’єм. Про це йдеться в постанові “Про затвердження Змін до Кодексу газотранспортної системи”. Вона передбачає внесення змін до Кодексу газотранспортної системи. Так, до цього оператор ринку не був наділений правом відхиляти номінації/реномінації які перевищують рівень фінансового забезпечення замовника. Навіть якщо імовірно мали місце зловживання. Наприклад, несанкціоновані відбори. Так, замовники отримували газ на кредитних основах без будь-якої гарантії його сплати в кінці місяця. Фінансові втрати у таких ситуацій покривались українськими замовниками через тариф на газ або бюджетом України. Відтепер оператор ГТС зможе уникати зловживань. Наприклад, споживачу може бути відмовлено в купівлі певного об’єму палива, якщо за попередні періоди є заборгованості. Детально, всі підстави розписані в постанові.  Крім того, відтепер оператор матиме можливість припинити постачання у разі несанкціонованого відбору газу, недостатністю фінансового забезпечення на цей об’єм тощо. До цього часу така норма була відсутня, тому не було можливості здійснювати припинення транспортування. Також постановою деталізується поняття «торгове сповіщення». Раніше сповіщення про отримання газу надсилалось навіть тим, хто лише мав намір придбати газ. Зараз підставою є виключно підтверджене право власності, тобто укладений договір. Зазначені зміни направлені на запровадження чесних та ринкових механізмів придбання природного газу. В Комітеті палива та енергетики Європейської Бізнес Асоціації наголосили, що це матиме наслідком забезпечення більш сталої роботи газотранспортної системи, мінімізацію недобросовісних махінацій на ринку. Асоціація вітає прийняття постанови та сподівається, що наслідком таких змін буде якнайшвидша імплементація добового балансування на ринку природного газу та запуск балансуючої платформи. Адже добове балансування дозволить спростити процедуру купівлі-продажу природного газу, зняти фінансове навантаження на гравців та запровадити нові сучасні торгівельні інструменти.

25 вересня Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) було прийнято постанову, яка забезпечить більш дієвий механізм припинення та обмеження транспортування природного газу недобросовісним суб’єктам ринку природного газу. Крім того, вдосконалить порядок фінансування за надані послуги. А торгові сповіщення відтепер замовник зможе надавати виключно маючи підтвердження права передачі власності на такий об’єм. Про це йдеться в постанові “Про затвердження Змін до Кодексу газотранспортної системи”. Вона передбачає внесення змін до Кодексу газотранспортної системи.

Так, до цього оператор ринку не був наділений правом відхиляти номінації/реномінації які перевищують рівень фінансового забезпечення замовника. Навіть якщо імовірно мали місце зловживання. Наприклад, несанкціоновані відбори. Так, замовники отримували газ на кредитних основах без будь-якої гарантії його сплати в кінці місяця.

Фінансові втрати у таких ситуацій покривались українськими замовниками через тариф на газ або бюджетом України. Відтепер оператор ГТС зможе уникати зловживань. Наприклад, споживачу може бути відмовлено в купівлі певного об’єму палива, якщо за попередні періоди є заборгованості. Детально, всі підстави розписані в постанові. 

Крім того, відтепер оператор матиме можливість припинити постачання у разі несанкціонованого відбору газу, недостатністю фінансового забезпечення на цей об’єм тощо. До цього часу така норма була відсутня, тому не було можливості здійснювати припинення транспортування.

Також постановою деталізується поняття «торгове сповіщення». Раніше сповіщення про отримання газу надсилалось навіть тим, хто лише мав намір придбати газ. Зараз підставою є виключно підтверджене право власності, тобто укладений договір.

Зазначені зміни направлені на запровадження чесних та ринкових механізмів придбання природного газу. В Комітеті палива та енергетики Європейської Бізнес Асоціації наголосили, що це матиме наслідком забезпечення більш сталої роботи газотранспортної системи, мінімізацію недобросовісних махінацій на ринку.

Асоціація вітає прийняття постанови та сподівається, що наслідком таких змін буде якнайшвидша імплементація добового балансування на ринку природного газу та запуск балансуючої платформи. Адже добове балансування дозволить спростити процедуру купівлі-продажу природного газу, зняти фінансове навантаження на гравців та запровадити нові сучасні торгівельні інструменти.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: