fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Семінар «Перші результати запровадження АЕО в Україні»

27/ 05/ 2021
  20 травня відбувся семінар для обговорення перших результатів запровадження інституту авторизованих економічних операторів в Україні за участі експертів Управління супроводження АЕО Держмитслужби. Переглянути відео заходу можна за посиланням. Під час семінару ми розглянули нюанси підготовки пакету документів до анкети самооцінки компанії-заявника, практичне застосування спрощень на даний момент, причини відмови у наданні статусу АЕО, процедура оцінки відповідності, тощо. За результатами зустрічі були сформовані практичні рекомендації для компаній щодо отримання статусу АЕО. Отже: Виділіть достатньо часу на анкетування. Вдумливо і уважно заповнюйте анкету, не робіть це нашвидкуруч. Інтегрований процес. Призначте від компанії відповідального за заповнення анкети, який збиратиме інформацію з усіх відділів та подаватиме її у цілісному вигляді до анкети. Не рекомендується формат, при якому кожен відділ заповнює свою частину без звірення між собою. Здійсніть тестову перевірку процедур. Розписані в анкеті процедури необхідно перевірити на практиці.  Завчасність. Держмитслужба завчасно погоджує із компанією графік оцінки. Тож можна заздалегідь приготувати скан-копії політик для оперативної комунікації під час оцінки. Якщо у компанії є іноземні бенефіціари - потрібно завчасно подумати про отримання довідки про несудимість, адже це часто буває часозатратним процесом. Митниця закликає не боятись можливості виявлення невідповідностей. Компанія матимете можливість їх усунути або заперечити, ще до прийняття остаточного рішення. Доступ до системи обліку. Найвірогідніший варіант - надати доступ до акаунту на робочому місці під час відвідування. Фінансові критерії обовязкові до виконання. Іноземні компанії можуть зіткнутися з невиконанням цих критеріїв через позики від материнських компаній. У такому випадку можна подумати над debt-into-equity swap, тощо. Компанія має чітко проілюструвати регулярний моніторинг/контроль за тарифними/нетарифними заходами. Наприклад, раз у місяць перевіряти декларації. Головне - мати процедуру, що функціонує на регулярній основі. Європейська Бізнес Асоціація висловлює щиру вдячність керівництву ДМС України, а також Андрію Теплому , керівнику Управління супроводження АЕО Держмитслужби. Ми сподіваємось, що семінар допоможе компаніям, які вже в процесі самооцінки, або роздумують про АЕО, безпроблемно пройти процедуру оформлення статусу авторизованого економічного оператора. Також хочемо звернути увагу на те, що при подачі на програму найближчим часом, компанії можуть з листопада 2022 року потрапити у чергу з імпортерів.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

20 травня відбувся семінар для обговорення перших результатів запровадження інституту авторизованих економічних операторів в Україні за участі експертів Управління супроводження АЕО Держмитслужби.

Переглянути відео заходу можна за посиланням.

Під час семінару ми розглянули нюанси підготовки пакету документів до анкети самооцінки компанії-заявника, практичне застосування спрощень на даний момент, причини відмови у наданні статусу АЕО, процедура оцінки відповідності, тощо.

За результатами зустрічі були сформовані практичні рекомендації для компаній щодо отримання статусу АЕО. Отже:

  1. Виділіть достатньо часу на анкетування. Вдумливо і уважно заповнюйте анкету, не робіть це нашвидкуруч.
  2. Інтегрований процес. Призначте від компанії відповідального за заповнення анкети, який збиратиме інформацію з усіх відділів та подаватиме її у цілісному вигляді до анкети. Не рекомендується формат, при якому кожен відділ заповнює свою частину без звірення між собою.
  3. Здійсніть тестову перевірку процедур. Розписані в анкеті процедури необхідно перевірити на практиці. 
  4. Завчасність. Держмитслужба завчасно погоджує із компанією графік оцінки. Тож можна заздалегідь приготувати скан-копії політик для оперативної комунікації під час оцінки. Якщо у компанії є іноземні бенефіціари – потрібно завчасно подумати про отримання довідки про несудимість, адже це часто буває часозатратним процесом.
  5. Митниця закликає не боятись можливості виявлення невідповідностей. Компанія матимете можливість їх усунути або заперечити, ще до прийняття остаточного рішення.
  6. Доступ до системи обліку. Найвірогідніший варіант – надати доступ до акаунту на робочому місці під час відвідування.
  7. Фінансові критерії обов’язкові до виконання. Іноземні компанії можуть зіткнутися з “невиконанням” цих критеріїв через позики від материнських компаній. У такому випадку можна подумати над debt-into-equity swap, тощо.
  8. Компанія має чітко проілюструвати регулярний моніторинг/контроль за тарифними/нетарифними заходами. Наприклад, раз у місяць перевіряти декларації. Головне – мати процедуру, що функціонує на регулярній основі.

Європейська Бізнес Асоціація висловлює щиру вдячність керівництву ДМС України, а також Андрію Теплому , керівнику Управління супроводження АЕО Держмитслужби. Ми сподіваємось, що семінар допоможе компаніям, які вже в процесі самооцінки, або роздумують про АЕО, безпроблемно пройти процедуру оформлення статусу авторизованого економічного оператора. Також хочемо звернути увагу на те, що при подачі на програму найближчим часом, компанії можуть з листопада 2022 року потрапити у чергу з імпортерів.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: