fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Ринок природного газу України. Дослідження PwC

25/ 07/ 2018
  Компанія PwC підготувала звіт, присвячений тенденціям ринку природного газу в Україні. Висновки звіту свідчать, що український газовий сектор, який наразі перебуває у стадії трансформації, створює можливості для нових гравців та є достатньо привабливим для інвесторів з точки зору довгострокової перспективи. Водночас, це вимагає від них зваженої та продуманої стратегії входу на ринок. На сторінках звіту наведено аналіз поточного стану ринку природного газу України та відображено основні тенденції в розрізі ключових сегментів ринку – від видобутку до кінцевого споживання. Окрему увагу приділено питанню державного регулювання галузі (зокрема в частині виконання Положення про спеціальні обов’язки) та можливостям створення в Україні східноєвропейського газового хабу. Окремі факти та цифри звіту: Незважаючи на те, що рівень споживання природного газу Україною знижується з року в рік (32 млрд куб. м у 2017 році), лише 65% потреб покривається власним видобутком. Україна володіє достатніми запасами природного газу (2 місце в Європі), щоб у повній мірі замістити його імпорт, а тому уряд розраховує наростити внутрішній видобуток з 20 до 28 млрд куб. м до 2020 року. Впродовж останніх років Україна повністю переорієнтувалася на імпорт природного газу з європейського напрямку. При цьому, за 2013-2017 роки імпорт газу зменшено на 50% - з 28 до 14 млрд куб. м. Сегмент було відкрито для нових гравців – у 2017 році налічувалося більше 60 імпортерів природного газу, а на ринку почали з’являтися провідні європейські компанії. Українська газотранспортна система є однією з найпотужніших у світі та являється головним маршрутом транзиту російського газу до країн Європейського Союзу. З ризиками, які несе будівництво газопроводів в обхід України, а також закінчення строку дії транзитного контракту, збереження транзиту газу через територію України (що на сьогодні забезпечує близько 3% ВВП) є питанням національної безпеки. Потужність українських підземних сховищ газу є найбільшою в Європі, проте вона використовується не в повній мірі. Враховуючи наявну інфраструктуру, Україна може бути органічним кандидатом для створення Східноєвропейського газового хабу.  

Компанія PwC підготувала звіт, присвячений тенденціям ринку природного газу в Україні. Висновки звіту свідчать, що український газовий сектор, який наразі перебуває у стадії трансформації, створює можливості для нових гравців та є достатньо привабливим для інвесторів з точки зору довгострокової перспективи. Водночас, це вимагає від них зваженої та продуманої стратегії входу на ринок.

На сторінках звіту наведено аналіз поточного стану ринку природного газу України та відображено основні тенденції в розрізі ключових сегментів ринку – від видобутку до кінцевого споживання. Окрему увагу приділено питанню державного регулювання галузі (зокрема в частині виконання Положення про спеціальні обов’язки) та можливостям створення в Україні східноєвропейського газового хабу.

Окремі факти та цифри звіту:

  • Незважаючи на те, що рівень споживання природного газу Україною знижується з року в рік (32 млрд куб. м у 2017 році), лише 65% потреб покривається власним видобутком.
  • Україна володіє достатніми запасами природного газу (2 місце в Європі), щоб у повній мірі замістити його імпорт, а тому уряд розраховує наростити внутрішній видобуток з 20 до 28 млрд куб. м до 2020 року.
  • Впродовж останніх років Україна повністю переорієнтувалася на імпорт природного газу з європейського напрямку. При цьому, за 2013-2017 роки імпорт газу зменшено на 50% – з 28 до 14 млрд куб. м. Сегмент було відкрито для нових гравців – у 2017 році налічувалося більше 60 імпортерів природного газу, а на ринку почали з’являтися провідні європейські компанії.
  • Українська газотранспортна система є однією з найпотужніших у світі та являється головним маршрутом транзиту російського газу до країн Європейського Союзу. З ризиками, які несе будівництво газопроводів в обхід України, а також закінчення строку дії транзитного контракту, збереження транзиту газу через територію України (що на сьогодні забезпечує близько 3% ВВП) є питанням національної безпеки.
  • Потужність українських підземних сховищ газу є найбільшою в Європі, проте вона використовується не в повній мірі. Враховуючи наявну інфраструктуру, Україна може бути органічним кандидатом для створення Східноєвропейського газового хабу.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: