fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Розстрочення сплати ПДВ при імпорті певного устаткування та обладнання

05/ 01/ 2018
  1 січня 2018 року набрав чинності закон Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році № 2245-VIII (надалі – Закон). Зокрема, Закон запроваджує зміни до Податкового кодексу України (надалі – Податковий кодекс) та інших нормативно-правових актів щодо оподаткування. Одна з істотних змін передбачає можливість надання розстрочення сплати ПДВ при імпорті певних товарів. У строк до 1 січня 2020 року платники податків можуть звернутися до податкової інспекції із заявою для затвердження плану розстрочення сплати ПДВ при імпорті устаткування та обладнання, що входить до складу відповідних груп кодів Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД). Процедура розстрочення є можливою, зокрема для товарів, що класифікуються за такими товарними підкатегоріями згідно з УКТ ЗЕД: Група 84 Реактори ядерні, котли, машини, обладнання і механічні пристрої; їх частини, у тому числі обладнання для виробництва біопалива. Група 90 Прилади та апарати оптичні, контрольні, вимірювальні, медичні; їх частини. Група 85 Електричні машини, обладнання та їх частини, зокрема, вітроенергетичні електрогенератори, зварювальні електронні машини та промислове або лабораторне обладнання для термічної обробки. Відповідно до Закону, платежі ПДВ будуть здійснюватися рівними частинами протягом періоду до 24 місяців без нарахування процентів, пені та штрафів. Також вимагається забезпечення зобовязань зі сплати податку у розстрочення банківською гарантією або заставою. Платник ПДВ отримуватиме право на відповідний податковий кредит у звітному (податковому) періоді, в якому сплачено ПДВ до бюджету. Для застосування розстрочення, платник податків повинен ввозити устаткування та обладнання для свого власного використання, а не для цілей продажу. Порядок сплати та забезпечення виконання зобовязань за розстроченням сплати податку на додану вартість поки не прийнятий українським урядом, але ми будемо слідкувати за майбутніми змінами й повідомимо про це додатково. Якщо ви хочете дізнатись більше про тему, яка розглядається в цій публікації, або про наші послуги, зверніться, будь ласка, до Олександра Маркова та Катерини Кузьменко.

1 січня 2018 року набрав чинності закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році” № 2245-VIII (надалі – “Закон“).

Зокрема, Закон запроваджує зміни до Податкового кодексу України (надалі – “Податковий кодекс“) та інших нормативно-правових актів щодо оподаткування.

Одна з істотних змін передбачає можливість надання розстрочення сплати ПДВ при імпорті певних товарів.

У строк до 1 січня 2020 року платники податків можуть звернутися до податкової інспекції із заявою для затвердження плану розстрочення сплати ПДВ при імпорті устаткування та обладнання, що входить до складу відповідних груп кодів Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (“УКТ ЗЕД“).

Процедура розстрочення є можливою, зокрема для товарів, що класифікуються за такими товарними підкатегоріями згідно з УКТ ЗЕД:

  • Група 84 “Реактори ядерні, котли, машини, обладнання і механічні пристрої; їх частини”, у тому числі обладнання для виробництва біопалива.
  • Група 90 “Прилади та апарати оптичні, контрольні, вимірювальні, медичні; їх частини”.
  • Група 85 “Електричні машини, обладнання та їх частини”, зокрема, вітроенергетичні електрогенератори, зварювальні електронні машини та промислове або лабораторне обладнання для термічної обробки.

Відповідно до Закону, платежі ПДВ будуть здійснюватися рівними частинами протягом періоду до 24 місяців без нарахування процентів, пені та штрафів. Також вимагається забезпечення зобов’язань зі сплати податку у розстрочення банківською гарантією або заставою.

Платник ПДВ отримуватиме право на відповідний податковий кредит у звітному (податковому) періоді, в якому сплачено ПДВ до бюджету.

Для застосування розстрочення, платник податків повинен ввозити устаткування та обладнання для свого власного використання, а не для цілей продажу.

Порядок сплати та забезпечення виконання зобов’язань за розстроченням сплати податку на додану вартість поки не прийнятий українським урядом, але ми будемо слідкувати за майбутніми змінами й повідомимо про це додатково.

Якщо ви хочете дізнатись більше про тему, яка розглядається в цій публікації, або про наші послуги, зверніться, будь ласка, до Олександра Маркова та Катерини Кузьменко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: