fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Роздрібний сегмент економіки демонструє ознаки відновлення

13/ 05/ 2022
  Тетяна Ярощук. Директор з роздрібного бізнесу ComInBank Основна функція банку — це “посередництво” між кредиторами та боржниками. Банк використовує для надання кредитів переважно не свої, а запозичені кошти, тому найважливішим завданням кожної фінансової установи є збереження довіри з боку вкладників. Війна — той час, коли стосунки між банком та його клієнтами перевіряються на міцність. І можна з впевненістю сказати, що банківська система це випробування пройшла. На сьогодні ми маємо значне зростання депозитного портфелю: після шоку та невизначеності перших тижнів війни, до нас не тільки повернулись наші постійні клієнти, але й звертаються нові вкладники. Позитивну роль у стабілізації банківської системи мало ухвалення Верховною Радою України закону про 100% гарантування державою вкладів фізичних осіб. Завдяки великому запасу ліквідності, прибутковій діяльності у минулих періодах та значному власному капіталу, українська банківська система має змогу зберігати кредитні канікули для позичальників — фізичних осіб. Але у цей час особливо приємно відзначити тих клієнтів, які продовжують виконувати свої зобов’язання перед банком. Ми у ComInBank фіксуємо позитивну тенденцію і в цьому компоненті: з кожним днем, рівень платежів по кредитам фізичних осіб збільшується, адже люди поступово адаптуються до умов воєнного часу, повертаються до своєї звичної діяльності.  Позитивним фактором є і поступове повернення людей з-за кордону. З початку лютневого вторгнення, в Україну повернулось понад 1,6 мільйона громадян. При цьому, сьогодні повертаються не лише чоловіки, які їдуть захищати Україну, але й біженці “першої хвилі”, які повертаються до своїх міст та збільшують попит у роздрібному сегменті економіки. Звичайно, подальше відновлення роздрібного сегменту буде залежати, в першу чергу, від безпекової ситуації в Україні. Алея впевнена, що найважчі часи для роздрібного банківського бізнесу вже минули і цей сегмент буде активно відновлюватись протягом найближчих місяців.

Тетяна Ярощук

Директор з роздрібного бізнесу ComInBank

Основна функція банку — це “посередництво” між кредиторами та боржниками. Банк використовує для надання кредитів переважно не свої, а запозичені кошти, тому найважливішим завданням кожної фінансової установи є збереження довіри з боку вкладників.

Війна — той час, коли стосунки між банком та його клієнтами перевіряються на міцність. І можна з впевненістю сказати, що банківська система це випробування пройшла. На сьогодні ми маємо значне зростання депозитного портфелю: після шоку та невизначеності перших тижнів війни, до нас не тільки повернулись наші постійні клієнти, але й звертаються нові вкладники. Позитивну роль у стабілізації банківської системи мало ухвалення Верховною Радою України закону про 100% гарантування державою вкладів фізичних осіб.

Завдяки великому запасу ліквідності, прибутковій діяльності у минулих періодах та значному власному капіталу, українська банківська система має змогу зберігати кредитні канікули для позичальників — фізичних осіб. Але у цей час особливо приємно відзначити тих клієнтів, які продовжують виконувати свої зобов’язання перед банком. Ми у ComInBank фіксуємо позитивну тенденцію і в цьому компоненті: з кожним днем, рівень платежів по кредитам фізичних осіб збільшується, адже люди поступово адаптуються до умов воєнного часу, повертаються до своєї звичної діяльності. 

Позитивним фактором є і поступове повернення людей з-за кордону. З початку лютневого вторгнення, в Україну повернулось понад 1,6 мільйона громадян. При цьому, сьогодні повертаються не лише чоловіки, які їдуть захищати Україну, але й біженці “першої хвилі”, які повертаються до своїх міст та збільшують попит у роздрібному сегменті економіки.

Звичайно, подальше відновлення роздрібного сегменту буде залежати, в першу чергу, від безпекової ситуації в Україні. Алея впевнена, що найважчі часи для роздрібного банківського бізнесу вже минули і цей сегмент буде активно відновлюватись протягом найближчих місяців.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: