fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Результат 2-х років роботи – Закон про «Дія Сіті» прийнято з пропозиціями бізнесу

16/ 07/ 2021
  15 липня на засіданні Верховної Ради України законопроєкт №4303 «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» було прийнято у другому читанні та в цілому 262-ма голосами «за». Таким чином, фундамент для реалізації концепції «Дія Сіті» вже повноцінно та офіційно закладений. Варто зауважити, що сам текст законопроєкту до другого читання надійшов без неприємних сюрпризів - більшість болючих для бізнесу правок залишились врахованими, як наприклад: Можливість судового та адміністративного оскарження втрати статусу резидента «Дія Сіті»; Членство у СРО залишилось у законопроєкті, але прибрано його обов’язковість; Для перевірки звітності компанії задля збереження статусу резидента вводиться аудит; Задекларовано 25 років незмінності умов спеціального режиму. Прийняття законопроєкту є без перебільшення однією з головних подій у житті українського ІТ за останні роки, адже «Дія Сіті» пропонує докорінну зміну звичного механізму роботи індустрії на новий лад. ІТ Комітет Європейської Бізнес Асоціації вдячний основним стейкхолдерам за майже два роки спільної роботи та постійного діалогу з метою вдосконалення законопроєкту. Наразі, аби механізм запрацював повною мірою, в першу чергу, важливо сконцентрувати усі зусилля на фіналізацію податкової частини концепції – законопроєкту №5376, який, до речі, вже прийнятий у першому читанні та доопрацьовується у профільному комітеті ВРУ. Крім цього, не менш важливим є також доопрацювання усіх необхідних підзаконних актів, аби врешті-решт перетворити «Дія Сіті» у зручну для усіх систему, яка допоможе вивести ІТ-індустрію на новий рівень. Асоціація готова долучатися до подальших обговорень та роботи над усіма необхідними елементами цього амбітного проєкту.

15 липня на засіданні Верховної Ради України законопроєкт №4303 «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» було прийнято у другому читанні та в цілому 262-ма голосами «за».

Таким чином, фундамент для реалізації концепції «Дія Сіті» вже повноцінно та офіційно закладений. Варто зауважити, що сам текст законопроєкту до другого читання надійшов без неприємних сюрпризів – більшість болючих для бізнесу правок залишились врахованими, як наприклад:

  • Можливість судового та адміністративного оскарження втрати статусу резидента «Дія Сіті»;
  • Членство у СРО залишилось у законопроєкті, але прибрано його обов’язковість;
  • Для перевірки звітності компанії задля збереження статусу резидента вводиться аудит;
  • Задекларовано 25 років незмінності умов спеціального режиму.

Прийняття законопроєкту є без перебільшення однією з головних подій у житті українського ІТ за останні роки, адже «Дія Сіті» пропонує докорінну зміну звичного механізму роботи індустрії на новий лад.

ІТ Комітет Європейської Бізнес Асоціації вдячний основним стейкхолдерам за майже два роки спільної роботи та постійного діалогу з метою вдосконалення законопроєкту.

Наразі, аби механізм запрацював повною мірою, в першу чергу, важливо сконцентрувати усі зусилля на фіналізацію податкової частини концепції – законопроєкту №5376, який, до речі, вже прийнятий у першому читанні та доопрацьовується у профільному комітеті ВРУ. Крім цього, не менш важливим є також доопрацювання усіх необхідних підзаконних актів, аби врешті-решт перетворити «Дія Сіті» у зручну для усіх систему, яка допоможе вивести ІТ-індустрію на новий рівень. Асоціація готова долучатися до подальших обговорень та роботи над усіма необхідними елементами цього амбітного проєкту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: