fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Реєстрація податкових накладних повертається та не тільки…

02/ 08/ 2022
  Автор: Олександр Брагін, адвокат Dynasty Law & Investment В перші місяці війни з’явилась величезна кількість Законів та підзаконних актів, які так чи інакше вносили корективи в суспільне життя в залежності від ситуації. Не оминули вказані зміни і порядок реєстрації податкових накладних. Так, після введення в України воєнного стану та на період його дії, бізнесу дозволили включати до складу податкового кредиту суми податку на додану вартість (ПДВ) без реєстрації накладних в реєстрі та виключно на підставі наявних у нього первинних документів. Але така ситуація не тривала довго і вже 12.05.2022 року був прийнятий Закон України № 2260-IX (Закон), який набрав чинності 27.05.2022 року. Відповідно до вказаного Закону платникам, зокрема, по-перше,  встановили строк до 15.07.2022 року для здійснення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, граничний строк реєстрації яких спливав в період з 24.02.2022 по 27.05.2022 року і тільки у випадку дотримання даної умови платники будуть звільнені від відповідальності за порушення строків реєстрації, а по-друге, усіх платників розділили на дві категорії,  тих, хто має можливість своєчасно виконувати податкові обов’язки та тих, у кого така можливість відсутня. Примітним в даній ситуаціє є те, що до сьогодні немає критеріїв, за якими контролюючі органи будуть розподіляти платників податків на вищезазначені категорії, адже відповідний порядок дотепер не затверджено що, в свою чергу може стати підґрунтям для маніпуляцій та застосування штрафних санкцій з боку податківців. Адвокати Dynasty Law & Investment допоможуть Вам не потрапити до податкової пастки, розібратись із нюансами новітніх змін до Податкового законодавства та не допустити застосування санкцій.

Автор: Олександр Брагін, адвокат Dynasty Law & Investment

В перші місяці війни з’явилась величезна кількість Законів та підзаконних актів, які так чи інакше вносили корективи в суспільне життя в залежності від ситуації. Не оминули вказані зміни і порядок реєстрації податкових накладних.

Так, після введення в України воєнного стану та на період його дії, бізнесу дозволили включати до складу податкового кредиту суми податку на додану вартість (ПДВ) без реєстрації накладних в реєстрі та виключно на підставі наявних у нього первинних документів. Але така ситуація не тривала довго і вже 12.05.2022 року був прийнятий Закон України № 2260-IX (Закон), який набрав чинності 27.05.2022 року. Відповідно до вказаного Закону платникам, зокрема, по-перше,  встановили строк до 15.07.2022 року для здійснення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, граничний строк реєстрації яких спливав в період з 24.02.2022 по 27.05.2022 року і тільки у випадку дотримання даної умови платники будуть звільнені від відповідальності за порушення строків реєстрації, а по-друге, усіх платників розділили на дві категорії,  тих, хто має можливість своєчасно виконувати податкові обов’язки та тих, у кого така можливість відсутня.

Примітним в даній ситуаціє є те, що до сьогодні немає критеріїв, за якими контролюючі органи будуть розподіляти платників податків на вищезазначені категорії, адже відповідний порядок дотепер не затверджено що, в свою чергу може стати підґрунтям для маніпуляцій та застосування штрафних санкцій з боку податківців.

Адвокати Dynasty Law & Investment допоможуть Вам не потрапити до податкової пастки, розібратись із нюансами новітніх змін до Податкового законодавства та не допустити застосування санкцій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: