fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Регулювання правовідносин у сфері утворення відходів упаковки

12/ 12/ 2023
  Автор: Віталій Левченко, юрист Dynasty Law & Investment На своєму євроінтеграційному шляху Україна продовжує узгоджувати нормативне регулювання зі стандартами ЄС. На черзі впорядкування правовідносин у сфері утворення відходів упаковки. З метою покращення якості навколишнього середовища шляхом зменшення впливу упаковки та відходів упаковки на навколишнє середовище профільними комітетами Верховної Ради України розглядається Законопроєкт № 10066 «Про упаковку та відходи упаковки». Імплементація означеного нормативного акту має сприяти повторному використанню та переробці відходів упаковки замість її остаточної утилізації, у відповідності до Директиви 94/62/EC з внесеними змінами та доповненнями. Законопроєкт надає критерії для віднесення виробу або матеріалу до упаковки, встановлює інститут розширеної відповідальності виробника та впроваджує звітність та контроль за дотриманням законодавства у сфері управління упаковкою та відходами від упаковки. Підприємства повинні виробляти та розміщувати на ринку таку упаковку, що відповідає суттєвим вимогам, які містяться в Додатку №2 до Законопроєкту. Товари, упаковка яких не відповідає означеним вимогам, підлягають вилученню органами ринкового нагляду за рахунок виробника таких товарів в упаковці. Водночас, Законопроєкт передбачає накладення адміністративно-господарських штрафів за порушення законодавства у сфері управління упаковкою та відходами упаковки. Також, суб’єкти господарювання повинні вжити необхідних заходів для досягнення цільових показників переробки, які відрізняються залежно від пакувального матеріалу та вмісту упаковки. Так згідно Додатку №3 до пропонованого закону загальна норма рециклінгу через 10 років після ухвалення повинна становити 65%, з яких 70 або більше відсотків перероблюваного матеріалу має припадати на побутову упаковку. Таким чином, держава не зупиняється на шляху до узгодження нормативних актів з стандартами ЄС. Юристи Dynasty Law & Investment продовжують відслідковувати законодавчі тенденції за-для надання фахової правничої допомоги Клієнтам.

Автор: Віталій Левченко, юрист Dynasty Law & Investment

На своєму євроінтеграційному шляху Україна продовжує узгоджувати нормативне регулювання зі стандартами ЄС. На черзі впорядкування правовідносин у сфері утворення відходів упаковки.

З метою покращення якості навколишнього середовища шляхом зменшення впливу упаковки та відходів упаковки на навколишнє середовище профільними комітетами Верховної Ради України розглядається Законопроєкт № 10066 «Про упаковку та відходи упаковки». Імплементація означеного нормативного акту має сприяти повторному використанню та переробці відходів упаковки замість її остаточної утилізації, у відповідності до Директиви 94/62/EC з внесеними змінами та доповненнями.

Законопроєкт надає критерії для віднесення виробу або матеріалу до упаковки, встановлює інститут розширеної відповідальності виробника та впроваджує звітність та контроль за дотриманням законодавства у сфері управління упаковкою та відходами від упаковки.

Підприємства повинні виробляти та розміщувати на ринку таку упаковку, що відповідає суттєвим вимогам, які містяться в Додатку №2 до Законопроєкту. Товари, упаковка яких не відповідає означеним вимогам, підлягають вилученню органами ринкового нагляду за рахунок виробника таких товарів в упаковці. Водночас, Законопроєкт передбачає накладення адміністративно-господарських штрафів за порушення законодавства у сфері управління упаковкою та відходами упаковки.

Також, суб’єкти господарювання повинні вжити необхідних заходів для досягнення цільових показників переробки, які відрізняються залежно від пакувального матеріалу та вмісту упаковки. Так згідно Додатку №3 до пропонованого закону загальна норма рециклінгу через 10 років після ухвалення повинна становити 65%, з яких 70 або більше відсотків перероблюваного матеріалу має припадати на побутову упаковку.

Таким чином, держава не зупиняється на шляху до узгодження нормативних актів з стандартами ЄС. Юристи Dynasty Law & Investment продовжують відслідковувати законодавчі тенденції за-для надання фахової правничої допомоги Клієнтам.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: