fbpx

Реакція бізнесу на постанову НКРЕКП щодо зміни підходів в розрахунку за послуги розподілу природного газу

21/ 10/ 2019
  Європейська Бізнес Асоціація підтримує прийняту та опубліковану постанову НКРЕКП №2080, якою передбачається зміна підходів до розрахунків за послуги розподілу природного газу та процедури встановлення тарифів операторів газорозподільної системи. Постанова набула чинності 12 жовтня 2019 року. Так, експерти Асоціації переконані, що запропонований цим документом підхід має низку суттєвих переваг, а саме: Сприятиме уніфікації підходів у тарифоутворенні операторів газового ринку України; Є більш зрозумілим для представників галузі, оскільки на практиці механізм замовленої потужності вже реалізується на ринку природного газу для оператора газотранспортної системи; Зменшить фінансове навантаження на побутового споживача в опалювальний період; Забезпечить рівномірне надходження коштів Операторам газорозподільчих мереж протягом року, а отже дозволить більш ефективно планувати свою діяльність та підтримувати газорозподільні системи в належному стані; Дасть змогу промисловим споживачам замовити величину потужності самостійно, при цьому, залишаючись відповідальними за її перевищення. Водночас, виходячи із поточної ситуації на ринку енергетики, а саме – відсутність кворуму при прийнятті рішень НКРЕКП, Європейська Бізнес Асоціація висловлює сподівання на якнайскоріше призначення нових членів регулятора з метою повноцінної реалізації положень прийнятої Постанови. Йдеться саме про коригування тарифів операторів газорозподільної системи. З огляду на це, бізнес-спільнота висловлює вдячність НКРЕКП за послідовну позицію підтримки газової галузі, зокрема, щодо підвищення прозорості й прогнозованості ринку природного газу для його учасників, та очікує на якнайскоріше повноцінне відновлення роботи НКРЕКП.

Європейська Бізнес Асоціація підтримує прийняту та опубліковану постанову НКРЕКП №2080, якою передбачається зміна підходів до розрахунків за послуги розподілу природного газу та процедури встановлення тарифів операторів газорозподільної системи. Постанова набула чинності 12 жовтня 2019 року.

Так, експерти Асоціації переконані, що запропонований цим документом підхід має низку суттєвих переваг, а саме:

  • Сприятиме уніфікації підходів у тарифоутворенні операторів газового ринку України;
  • Є більш зрозумілим для представників галузі, оскільки на практиці механізм замовленої потужності вже реалізується на ринку природного газу для оператора газотранспортної системи;
  • Зменшить фінансове навантаження на побутового споживача в опалювальний період;
  • Забезпечить рівномірне надходження коштів Операторам газорозподільчих мереж протягом року, а отже дозволить більш ефективно планувати свою діяльність та підтримувати газорозподільні системи в належному стані;
  • Дасть змогу промисловим споживачам замовити величину потужності самостійно, при цьому, залишаючись відповідальними за її перевищення.

Водночас, виходячи із поточної ситуації на ринку енергетики, а саме – відсутність кворуму при прийнятті рішень НКРЕКП, Європейська Бізнес Асоціація висловлює сподівання на якнайскоріше призначення нових членів регулятора з метою повноцінної реалізації положень прийнятої Постанови. Йдеться саме про коригування тарифів операторів газорозподільної системи.

З огляду на це, бізнес-спільнота висловлює вдячність НКРЕКП за послідовну позицію підтримки газової галузі, зокрема, щодо підвищення прозорості й прогнозованості ринку природного газу для його учасників, та очікує на якнайскоріше повноцінне відновлення роботи НКРЕКП.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: