fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Принципи Agile менеджменту в ІТ проектах при виконанні державних замовлень в Україні

27/ 11/ 2023
  Автор: Ігор Шеін, адвокат Dynasty Law & Investment Ознакою професіоналізму ІТ компанії є застосування методології Agile в управлінні проектами. І не дарма, оскільки свою ефективність ця методологія довела досить давно. Однак, чи вийде дотримуватись гнучкості передбаченої Agile, яка передбачає можливість ефективної і оперативної взаємодії сторін договору, можливість внесення змін, як у договори, так і у технічні завдання при виконанні державних або комунальних замовлень. Основною проблемою у подібних господарських відносинах є покладені на замовника бюрократичні обмеження. Відсутність можливості вносити зміни в умови договорів (оскільки їх умови регламентуються положеннями підзаконних та законодавчих актів), технічну документацію, вартість, строки, етапи, функціонал – все це є не змінними умовами, що прямо конфліктує з основними принципами і цінностями Agile. Що ж потрібно знати ІТ компаніям, які все ж бажають заробляти наданням своїх послуг державним організаціям: замовник повністю диктує всі умови договору до його укладення, підкорегувати або узгодити після його підписання не вийде (окрім випадків передбачених вже Кримінальним кодексом України); при прийманні виконаних робіт пріоритетом представника замовника  у першу чергу є саме формальне виконання умов договору; За таких умов, майже у всіх випадках при виконанні подібних проектів Agile можна застосувати лише до внутрішніх процесів ІТ компанії однак у жодному разі не до взаємодії із замовником. І головна рекомендація: у команді має бути кваліфікований юрист для контролю виконання саме букви договору, а не його духу, бо можна залишитися не лише без оплати, а і втрапити у штрафи.

Автор: Ігор Шеін, адвокат Dynasty Law & Investment

Ознакою професіоналізму ІТ компанії є застосування методології Agile в управлінні проектами. І не дарма, оскільки свою ефективність ця методологія довела досить давно.

Однак, чи вийде дотримуватись гнучкості передбаченої Agile, яка передбачає можливість ефективної і оперативної взаємодії сторін договору, можливість внесення змін, як у договори, так і у технічні завдання при виконанні державних або комунальних замовлень.

Основною проблемою у подібних господарських відносинах є покладені на замовника бюрократичні обмеження. Відсутність можливості вносити зміни в умови договорів (оскільки їх умови регламентуються положеннями підзаконних та законодавчих актів), технічну документацію, вартість, строки, етапи, функціонал – все це є не змінними умовами, що прямо конфліктує з основними принципами і цінностями Agile.

Що ж потрібно знати ІТ компаніям, які все ж бажають заробляти наданням своїх послуг державним організаціям:

  • замовник повністю диктує всі умови договору до його укладення, підкорегувати або узгодити після його підписання не вийде (окрім випадків передбачених вже Кримінальним кодексом України);
  • при прийманні виконаних робіт пріоритетом представника замовника  у першу чергу є саме формальне виконання умов договору;

За таких умов, майже у всіх випадках при виконанні подібних проектів Agile можна застосувати лише до внутрішніх процесів ІТ компанії однак у жодному разі не до взаємодії із замовником. І головна рекомендація: у команді має бути кваліфікований юрист для контролю виконання саме букви договору, а не його духу, бо можна залишитися не лише без оплати, а і втрапити у штрафи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: