fbpx

Процес видачі висновків з ОВД відновлено після 5 місяців карантину

05/ 08/ 2020
  Учора Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України опублікувало рекомендації покрокових дій, необхідних для отримання компаніями висновків з оцінки впливу на довкілля (ОВД). Фактично, ці роз’яснення розблоковують процес здійснення ОВД та повертають можливість отримати висновки з ОВД, яку було заблоковано у зв’язку з запровадженням карантинних заходів ще в березні. Не дивлячись на те, що Закон №733-IX «Про внесення зміни до статті 17 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» щодо запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» набрав чинності ще 17 липня, офіційно користуватись передбаченими ним положеннями стало можливо лише починаючи з учора. Так, Міндовкілля пропонує 2 алгоритми дій для проходження процедури ОВД. Для компаній, які вперше проводять громадське обговорення звіту з ОВД: Підготувати оголошення про початок громадського обговорення та зазначити, що громадські слухання тимчасово не проводяться, а громадське обговорення планованої діяльності проводиться у формі надання письмових зауважень і пропозицій. Опублікувати оголошення у друкованих ЗМІ. Завантажити через електронний кабінет Єдиного реєстру з ОВД всі необхідні документи для отримання висновку. Для компаній, у яких всі необхідні документи були завантажені до Єдиного реєстру з ОВД до набрання чинності Закону №733-IX: Повторно підготувати оголошення про початок громадського обговорення та зазначити, що громадські слухання тимчасово не проводяться, а громадське обговорення планованої діяльності проводиться у формі надання письмових зауважень і пропозицій. Опублікувати оголошення у друкованих ЗМІ. Завантажити через електронний кабінет Єдиного реєстру з ОВД всі необхідні документи для отримання висновку через спеціальну опцію «Інша додаткова інформація до звіту з ОВД» При цьому, повторно платити за проведення громадського обговорення не потрібно. Разом із тим, бізнес стурбований, що у  випадку повторного проходження процедури громадського обговорення, це призведе до подовження термінів реалізації інвестиційних проектів. Тож Асоціація сподівається, що Міністерством буде напрацьований індивідуальний підхід для цих випадків. Нагадаємо, Європейська Бізнес Асоціація офіційним листом від 20 липня зверталась до представників Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування та до представників Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України з проханням пришвидшити надання роз’яснень щодо імплементації положень Закону №733-IX. Сподіваємось, більше затримок у видачі висновків з ОВД не буде і компанії зможуть більш впевнено планувати свою інвестиційну діяльність.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Учора Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України опублікувало рекомендації покрокових дій, необхідних для отримання компаніями висновків з оцінки впливу на довкілля (ОВД).

Фактично, ці роз’яснення розблоковують процес здійснення ОВД та повертають можливість отримати висновки з ОВД, яку було заблоковано у зв’язку з запровадженням карантинних заходів ще в березні.

Не дивлячись на те, що Закон №733-IX «Про внесення зміни до статті 17 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» щодо запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» набрав чинності ще 17 липня, офіційно користуватись передбаченими ним положеннями стало можливо лише починаючи з учора.

Так, Міндовкілля пропонує 2 алгоритми дій для проходження процедури ОВД. Для компаній, які вперше проводять громадське обговорення звіту з ОВД:

  • Підготувати оголошення про початок громадського обговорення та зазначити, що громадські слухання тимчасово не проводяться, а громадське обговорення планованої діяльності проводиться у формі надання письмових зауважень і пропозицій.
  • Опублікувати оголошення у друкованих ЗМІ.
  • Завантажити через електронний кабінет Єдиного реєстру з ОВД всі необхідні документи для отримання висновку.

Для компаній, у яких всі необхідні документи були завантажені до Єдиного реєстру з ОВД до набрання чинності Закону №733-IX:

  • Повторно підготувати оголошення про початок громадського обговорення та зазначити, що громадські слухання тимчасово не проводяться, а громадське обговорення планованої діяльності проводиться у формі надання письмових зауважень і пропозицій.
  • Опублікувати оголошення у друкованих ЗМІ.
  • Завантажити через електронний кабінет Єдиного реєстру з ОВД всі необхідні документи для отримання висновку через спеціальну опцію «Інша додаткова інформація до звіту з ОВД»

При цьому, повторно платити за проведення громадського обговорення не потрібно. Разом із тим, бізнес стурбований, що у  випадку повторного проходження процедури громадського обговорення, це призведе до подовження термінів реалізації інвестиційних проектів. Тож Асоціація сподівається, що Міністерством буде напрацьований індивідуальний підхід для цих випадків.

Нагадаємо, Європейська Бізнес Асоціація офіційним листом від 20 липня зверталась до представників Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування та до представників Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України з проханням пришвидшити надання роз’яснень щодо імплементації положень Закону №733-IX.

Сподіваємось, більше затримок у видачі висновків з ОВД не буде і компанії зможуть більш впевнено планувати свою інвестиційну діяльність.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: