fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Презентація пілотного проєкту зі збору від населення та безпечної утилізації лікарських засобів, що не підлягають подальшому використанню

25/ 10/ 2024
  Нещодавно в Комітеті з охорони здоров’я Європейської Бізнес Асоціації  відбулася презентація пілотного проєкту зі збору від населення та безпечної утилізації лікарських засобів, що не підлягають подальшому використанню. Цей проєкт, запущений у листопаді 2023 року спільно з АТ «Фармак» та мережею аптек «Аптека Доброго Дня», націлений на вирішення екологічної та соціальної проблеми утилізації протермінованих або невикористаних ліків, які нерідко потрапляють у навколишнє середовище, забруднюючи воду, ґрунт і навіть продукти харчування. Пілотний проєкт наразі діє у 30 аптеках Києва, де населення може безпечно здати ліки для належної утилізації. Проєкт ставить перед собою амбітну мету — не тільки створити систему збору та утилізації ліків, але й розвивати культуру відповідального поводження з лікарськими відходами серед населення. Важливо також, що проєкт відповідає цілям сталого розвитку ООН, зокрема цілям 6 «Чиста вода та санітарія», 12 «Відповідальне споживання та виробництво» та 17 «Партнерство для досягнення Цілей». Невирішеність питання утилізації побутових ліків в Україні робить цей проєкт надзвичайно актуальним. Така ініціатива вже показує перші результати. За перший місяць його дії було зібрано близько 7 700 літрів прострочених ліків, а за перші 11 місяців — понад 7 750 літрів та 3 500 кілограмів лікарських засобів, що вже успішно утилізовані. Це свідчить про активну участь населення та важливість подібних ініціатив для покращення екологічної ситуації в Україні. Міністр охорони здоровя Віктор Ляшко також висловив підтримку проєкту, наголошуючи на необхідності формування культури правильної утилізації ліків, що допоможе не тільки захистити довкілля, а й посилити боротьбу зі стійкістю до протимікробних препаратів — одним із головних пріоритетів не лише МОЗ, але й ВООЗ. Надалі пілотний проєкт готується до розширення, залучаючи нових партнерів. Серед планів — введення проєкту у законодавче поле, що допоможе закріпити механізми збору та утилізації побутових ліків на державному рівні. У разі, якщо ваша компанія хоче долучитися до проєкту з утилізації, ви можете зв’язатися з Комітетом для подальшої комунікації. Щиро вдячні всім, хто підтримує цю ініціативу, яка спрямована на збереження довкілля та створення кращих умов для майбутнього України. Докладніше про проєкт – за посиланням
01/

Нещодавно в Комітеті з охорони здоров’я Європейської Бізнес Асоціації  відбулася презентація пілотного проєкту зі збору від населення та безпечної утилізації лікарських засобів, що не підлягають подальшому використанню.

Цей проєкт, запущений у листопаді 2023 року спільно з АТ «Фармак» та мережею аптек «Аптека Доброго Дня», націлений на вирішення екологічної та соціальної проблеми утилізації протермінованих або невикористаних ліків, які нерідко потрапляють у навколишнє середовище, забруднюючи воду, ґрунт і навіть продукти харчування. Пілотний проєкт наразі діє у 30 аптеках Києва, де населення може безпечно здати ліки для належної утилізації.

Проєкт ставить перед собою амбітну мету — не тільки створити систему збору та утилізації ліків, але й розвивати культуру відповідального поводження з лікарськими відходами серед населення. Важливо також, що проєкт відповідає цілям сталого розвитку ООН, зокрема цілям 6 «Чиста вода та санітарія», 12 «Відповідальне споживання та виробництво» та 17 «Партнерство для досягнення Цілей». Невирішеність питання утилізації побутових ліків в Україні робить цей проєкт надзвичайно актуальним.

Така ініціатива вже показує перші результати. За перший місяць його дії було зібрано близько 7 700 літрів прострочених ліків, а за перші 11 місяців — понад 7 750 літрів та 3 500 кілограмів лікарських засобів, що вже успішно утилізовані. Це свідчить про активну участь населення та важливість подібних ініціатив для покращення екологічної ситуації в Україні.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко також висловив підтримку проєкту, наголошуючи на необхідності формування культури правильної утилізації ліків, що допоможе не тільки захистити довкілля, а й посилити боротьбу зі стійкістю до протимікробних препаратів — одним із головних пріоритетів не лише МОЗ, але й ВООЗ.

Надалі пілотний проєкт готується до розширення, залучаючи нових партнерів. Серед планів — введення проєкту у законодавче поле, що допоможе закріпити механізми збору та утилізації побутових ліків на державному рівні.

У разі, якщо ваша компанія хоче долучитися до проєкту з утилізації, ви можете зв’язатися з Комітетом для подальшої комунікації.

Щиро вдячні всім, хто підтримує цю ініціативу, яка спрямована на збереження довкілля та створення кращих умов для майбутнього України.

Докладніше про проєкт – за посиланням

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: