fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Прецедентна перемога: Правова стратегія Mamunya IP перемогла у Верховному Суді

29/ 01/ 2024
  Команда наших адвокатів розробила унікальну правову стратегію, за допомогою якої здобула у Верховному Суді прецедентну перемогу у справі про надання додаткової охорони винаходу за патентом України. На вирішення цього спору вся українська патентна спільнота чекала понад 2 роки. У 2020 році були прийняті зміни до Закону України Про охорону прав на винаходи і корисні моделі, якими було запроваджено додаткову охорону для винаходів. Цей інструмент був імплементований на виконання Угоди про асоціацію та мав замінити собою механізм продовження строку дії патенту, як це було раніше. Однак законодавець не передбачив перехідні положення щодо строку подання клопотання про додаткову охорону, адже раніше строк на подання відповідного клопотання становив 19,5 років, а зі змінами до закону скоротився до 6 місяців. Правовласники, які не подали зазначене клопотання до вступу нового закону в силу, фактично втратили своє право на отримання додаткової охорони через зазначений недолік законодавства. Один з таких правовласників, наш клієнт, отримав відмову у наданні додаткової охорони саме з підстав пропуску 6-місячного строку на подання клопотання. Склалася абсурдна ситуація, адже читаючи положення нової редакції закону, наш клієнт мав подати відповідне клопотання за кілька місяців до того, як законопроєкт зі змінами про додаткову охорону був взагалі поданий до Верховної Ради України. На новому розгляді справи суди одностайно стали на бік нашого клієнта та застосували законодавство системно, адже Україна не може порушувати власні зобовʼязання за Угодою про асоціацію та повинназабезпечити надання додаткової охорони за наявності визначених для цього умов. Верховний Суд вказав, щопозивач не може бути позбавлений права на додаткову охорону шляхом введення нового механізму реалізаціїцього права відповідно до положень статті 27-1 Закону, адже патент та відповідний лікарський засіб позивачабули зареєстровані до набрання чинності статті 27-1 Закону. До команди Mamunya IP, яка вела дану справу, увійшли юристи Ілона Болюбаш, Наталія Бадьора та Ігор Харитонов під керівництвом керуючого партнера Олександра Мамуні. З приводу цієї справи Олександр Мамуня зазначив, що «позиція Верховного Суду доводить – права інтелектуальної власності поважаються та можуть бути ефективно захищені в Україні, що є надзвичайно важливим в контексті нашого руху до Європейського Союзу». «Наша правова позиція в даній справі була побудована на принципі верховенства права, і Верховний Суд підтвердив, що відсутність перехідних положень через помилку законодавця не має позбавляти клієнта реалізувати своє гарантоване міжнародними договорами України право на отримання додаткової охорони», – прокоментувала Ілона Болюбаш. Пишаємося нашою командою, яка не боїться приймати найскладніші виклики та робить свій професійний внесок у розвиток судової практики у галузі інтелектуальної власності! Постанова Верховного Суду: https://reyestr.court.gov.ua/Review/115821573

Команда наших адвокатів розробила унікальну правову стратегію, за допомогою якої здобула у Верховному Суді прецедентну перемогу у справі про надання додаткової охорони винаходу за патентом України. На вирішення цього спору вся українська патентна спільнота чекала понад 2 роки.

У 2020 році були прийняті зміни до Закону України “Про охорону прав на винаходи і корисні моделі”, якими було запроваджено додаткову охорону для винаходів. Цей інструмент був імплементований на виконання Угоди про асоціацію та мав замінити собою механізм продовження строку дії патенту, як це було раніше. Однак законодавець не передбачив перехідні положення щодо строку подання клопотання про додаткову охорону, адже раніше строк на подання відповідного клопотання становив 19,5 років, а зі змінами до закону скоротився до 6 місяців. Правовласники, які не подали зазначене клопотання до вступу нового закону в силу, фактично втратили своє право на отримання додаткової охорони через зазначений недолік законодавства.

Один з таких правовласників, наш клієнт, отримав відмову у наданні додаткової охорони саме з підстав пропуску 6-місячного строку на подання клопотання. Склалася абсурдна ситуація, адже читаючи положення нової редакції закону, наш клієнт мав подати відповідне клопотання за кілька місяців до того, як законопроєкт зі змінами про додаткову охорону був взагалі поданий до Верховної Ради України.

На новому розгляді справи суди одностайно стали на бік нашого клієнта та застосували законодавство системно, адже Україна не може порушувати власні зобовʼязання за Угодою про асоціацію та повинназабезпечити надання додаткової охорони за наявності визначених для цього умов. Верховний Суд вказав, що”позивач не може бути позбавлений права на додаткову охорону шляхом введення нового механізму реалізаціїцього права відповідно до положень статті 27-1 Закону, адже патент та відповідний лікарський засіб позивачабули зареєстровані до набрання чинності статті 27-1 Закону”.

До команди Mamunya IP, яка вела дану справу, увійшли юристи Ілона Болюбаш, Наталія Бадьора та Ігор Харитонов під керівництвом керуючого партнера Олександра Мамуні.

З приводу цієї справи Олександр Мамуня зазначив, що «позиція Верховного Суду доводить – права інтелектуальної власності поважаються та можуть бути ефективно захищені в Україні, що є надзвичайно важливим в контексті нашого руху до Європейського Союзу».

«Наша правова позиція в даній справі була побудована на принципі верховенства права, і Верховний Суд підтвердив, що відсутність перехідних положень через помилку законодавця не має позбавляти клієнта реалізувати своє гарантоване міжнародними договорами України право на отримання додаткової охорони», – прокоментувала Ілона Болюбаш.

Пишаємося нашою командою, яка не боїться приймати найскладніші виклики та робить свій професійний внесок у розвиток судової практики у галузі інтелектуальної власності!

Постанова Верховного Суду: https://reyestr.court.gov.ua/Review/115821573

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: