fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Правила виїзду за межі місця проживання на час воєнного стану: що змінилося

06/ 07/ 2022
  28 червня 2022 року Генеральний Штаб ЗСУ затвердив Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час (Порядок). Наразі виїзд за межі свого місця проживання допускається лише за наявності відповідного дозволу.  Як отримати дозвіл та на який термін? Дозвіл на виїзд за межі місця проживання видає ТЦК (військкомат) за місцем військового обліку особи на підставі її відповідного клопотання із зазначенням причини виїзду та документів, що її підтверджують. За результатом розгляду такого клопотання ТЦК (військкомат) видає дозвіл на виїзд. Строк дії дозволу: від 30 днів до 1 року, окрім виїзду за наявності інших поважних причин, коли дозвіл надається терміном до 30 днів. Які підстави надання дозволу? Порядок визначає окремі підстави для виїзду призовників, військовозобовязаних та резервістів. Зокрема, для військовозобовязаних та резервістів дозвіл надаватиметься: особам, які не підлягають призову на військову службу, якщо вони мають документи, які підтверджують відстрочку на термін до 1 року особам, які заброньовані в установленому законом порядку в окремих випадках – особам при наявності інших поважних причин, якщо вони нададуть відповідні документи Також вказується, що дозвіл на виїзд не потрібен наступним категоріям осіб: виключені із військового обліку заброньовані та відбувають у відрядження. В даному випадку Генштаб ЗСУ також звертає увагу на необхідності підтвердження бронювання шляхом завірення керівником військкомату витягу із наказу Міністерства економіки України призовникам, військовозобовязаним та резервістам, які зняті з військового обліку та вибувають в іншу місцевість до нового місця проживання, де протягом 7 діб мають стати на військовий облік Строки розгляду клопотань: наразі не визначені. Зауважуємо, що Генеральний Штаб ЗСУ підтвердив, що Порядок буде додатково доопрацьовуватись для врегулювання інших аспектів виїзду (наприклад, для осіб, які активно перетинають кордони областей у звязку зі службовою чи особистою необхідністю). Для отримання додаткової інформації просимо звертатися до радниці Asters Інеси Летич, радника Антона Сінцова та керівниці практики альтернативного вирішення спорів Юни Потьомкіної. Asters слідкує за оновленнями та буде інформувати про подальші зміни.

28 червня 2022 року Генеральний Штаб ЗСУ затвердив Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час (“Порядок“). Наразі виїзд за межі свого місця проживання допускається лише за наявності відповідного дозволу. 

Як отримати дозвіл та на який термін?

Дозвіл на виїзд за межі місця проживання видає ТЦК (військкомат) за місцем військового обліку особи на підставі її відповідного клопотання із зазначенням причини виїзду та документів, що її підтверджують. За результатом розгляду такого клопотання ТЦК (військкомат) видає дозвіл на виїзд.

Строк дії дозволу: від 30 днів до 1 року, окрім виїзду за наявності інших поважних причин, коли дозвіл надається терміном до 30 днів.

Які підстави надання дозволу?

Порядок визначає окремі підстави для виїзду призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Зокрема, для військовозобов’язаних та резервістів дозвіл надаватиметься:

  • особам, які не підлягають призову на військову службу, якщо вони мають документи, які підтверджують відстрочку на термін до 1 року
  • особам, які заброньовані в установленому законом порядку
  • в окремих випадках – особам при наявності інших поважних причин, якщо вони нададуть відповідні документи

Також вказується, що дозвіл на виїзд не потрібен наступним категоріям осіб:

  • виключені із військового обліку
  • заброньовані та відбувають у відрядження. В даному випадку Генштаб ЗСУ також звертає увагу на необхідності підтвердження бронювання шляхом завірення керівником військкомату витягу із наказу Міністерства економіки України
  • призовникам, військовозобов’язаним та резервістам, які зняті з військового обліку та вибувають в іншу місцевість до нового місця проживання, де протягом 7 діб мають стати на військовий облік

Строки розгляду клопотань: наразі не визначені.

Зауважуємо, що Генеральний Штаб ЗСУ підтвердив, що Порядок буде додатково доопрацьовуватись для врегулювання інших аспектів виїзду (наприклад, для осіб, які активно перетинають кордони областей у зв’язку зі службовою чи особистою необхідністю).

Для отримання додаткової інформації просимо звертатися до радниці Asters Інеси Летич, радника Антона Сінцова та керівниці практики альтернативного вирішення спорів Юни Потьомкіної.

Asters слідкує за оновленнями та буде інформувати про подальші зміни.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: