fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Правовий комітет Асоціації у Харкові: Електронний документообіг – перший крок на шляху до диджиталізаціі бізнесу

12/ 10/ 2021
  Глобальний тренд на диджиталізацію створює нові можливості для ведення бізнесу, серед яких - впровадження на підприємствах системи електронного документообігу. Чи це ефективно та з якими ризиками можна зіткнутися - розібрали на засіданні Правового комітету EBA Kharkiv. Було визначено, що першим кроком у процесі переходу “з паперу на цифру” є забезпечення електронними цифровими підписами (ЕЦП) співробітників, що уповноважені діяти як представники компанії. «Наразі не можемо спостерігати широке коло осіб, які використовують ЕЦП, - зазначила спікер Олійник Катерина, партнер практики Інтелектуальної власності і захисту даних Arzinger. - Проте, кількість користувачів поступово збільшується. За даними Мінцифри майже 4 млрд. разів українці скористалися електронним підписом за 2020р.» Було розглянуто категорії електронного підпису і печатки, співвідношення електронних й паперових документів, особливості та істотні положення угоди про використання електронного документообігу і ЕЦП між контрагентами.   Окрему увагу було приділено проблемам впровадження системи електронного документообігу. Ключовими є: відсутність узгодженості термінології в нормативно-правових актах, що може призвести до проблем тлумачення положень правоохоронними та судовими органами;  суперечності між положеннями законодавства та його негнучкість в окремих сферах, зокрема у податкових питаннях та трудових аспектах;  вузький перелік провайдерів ЕЦП, визнаних в Україні, що зокрема ускладнює розрахунки при веденні зовнішньоекономічної діяльності. Обговорили й практику використання в судах України електронних доказів, яка не є прогресивною; особливості комп’ютерно-технічної експертизи для електронних носіїв інформації, тощо. Cлід наголосити, що незважаючи на недосконалість чинного законодавства та консервативність судової практики, бізнес впевнено крокує вперед до цифрового майбутнього. Так, керівник Харківського управління UKRSIBBANK Микола Обод відмітив, що банківські установи вкладають багато ресурсів в диджиталізацію. «Наша мета на найближчі 3-5 років – легкі та доступні операції в 1 клік»,  - наголосив пан Обод. Харківський офіс Асоціації вдячний пані Катерині за корисну інформацію!          Партнер                                                           Партнер локації                                        

Глобальний тренд на диджиталізацію створює нові можливості для ведення бізнесу, серед яких – впровадження на підприємствах системи електронного документообігу. Чи це ефективно та з якими ризиками можна зіткнутися – розібрали на засіданні Правового комітету EBA Kharkiv.

Було визначено, що першим кроком у процесі переходу “з паперу на цифру” є забезпечення електронними цифровими підписами (ЕЦП) співробітників, що уповноважені діяти як представники компанії. «Наразі не можемо спостерігати широке коло осіб, які використовують ЕЦП, – зазначила спікер Олійник Катерина, партнер практики Інтелектуальної власності і захисту даних Arzinger. – Проте, кількість користувачів поступово збільшується. За даними Мінцифри майже 4 млрд. разів українці скористалися електронним підписом за 2020р.»

Було розглянуто категорії електронного підпису і печатки, співвідношення електронних й паперових документів, особливості та істотні положення угоди про використання електронного документообігу і ЕЦП між контрагентами.  

Окрему увагу було приділено проблемам впровадження системи електронного документообігу. Ключовими є: відсутність узгодженості термінології в нормативно-правових актах, що може призвести до проблем тлумачення положень правоохоронними та судовими органами;  суперечності між положеннями законодавства та його негнучкість в окремих сферах, зокрема у податкових питаннях та трудових аспектах;  вузький перелік провайдерів ЕЦП, визнаних в Україні, що зокрема ускладнює розрахунки при веденні зовнішньоекономічної діяльності.

Обговорили й практику використання в судах України електронних доказів, яка не є прогресивною; особливості комп’ютерно-технічної експертизи для електронних носіїв інформації, тощо.

Cлід наголосити, що незважаючи на недосконалість чинного законодавства та консервативність судової практики, бізнес впевнено крокує вперед до цифрового майбутнього. Так, керівник Харківського управління UKRSIBBANK Микола Обод відмітив, що банківські установи вкладають багато ресурсів в диджиталізацію. «Наша мета на найближчі 3-5 років – легкі та доступні операції в 1 клік»,  – наголосив пан Обод.

Харківський офіс Асоціації вдячний пані Катерині за корисну інформацію!         

Партнер                                                           Партнер локації

                                       

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: