fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (форма 20-ОПП), подавати чи ні?

11/ 11/ 2021
  Автор: Олександр Федорко, адвокат Dynasty Law & Investmen Останнім часом до платників податків надходять листи від Державної податкової служби України в яких контролюючий орган вказує на необхідність подання до ДПС Повідомлення про об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність. Що це за Повідомлення та чи необхідно його подавати? Порядок обліку платників податків і зборів зобов’язує платників доводити до відома контролюючого органу інформацію про всі обєкти оподаткування. Повідомлення про такі об’єкти або через які проваджується діяльність подається за формою №20-ОПП протягом 10 робочих днів з дня реєстрації, створення чи відкриття об’єктів оподаткування. Звертаємо увагу, що у повідомленні зазначається інформація про всі об’єкти оподаткування, що є власними, орендованими або переданими в оренду. На практиці, суб’єкти господарювання досить часто не подають повідомлення за формою № 20-ОПП або неповністю відображають інформацію про об’єкти оподаткування в такому повідомлені. Однак неподання або неповне відображення інформації про об’єкти оподаткування може призвести до негативних наслідків, а саме: Штрафу, у розмірі 340 гривень для самозайнятих осіб, 1020 гривень для юридичних осіб. У разі не усунення порушень або повторного порушення протягом року розмір штрафу збільшується вдвічі. Збільшення ризику потрапляння до переліку ризикових платників податків, що призводить до блокування податкових накладних. Підставою для відмови у реєстрації РРО/ПРРО. Підставою для відмови у видачі ліцензії на торгівлю та зберігання пального. Перешкодою в процедурі реєстрації у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового. Отже, неподання або неповне відображення інформації про об’єкти оподаткування тягне за собою ряд негативних наслідків та податкових ризиків. У зв’язку з вищезазначеним, спеціалісти компанії Dynasty Law & Investment рекомендують не нехтувати таким «не значним» на перший погляд повідомленням №20-ОПП.

Автор: Олександр Федорко, адвокат Dynasty Law & Investmen

Останнім часом до платників податків надходять листи від Державної податкової служби України в яких контролюючий орган вказує на необхідність подання до ДПС Повідомлення про об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність.

Що це за Повідомлення та чи необхідно його подавати?

Порядок обліку платників податків і зборів зобов’язує платників доводити до відома контролюючого органу інформацію про всі об’єкти оподаткування.

Повідомлення про такі об’єкти або через які проваджується діяльність подається за формою №20-ОПП протягом 10 робочих днів з дня реєстрації, створення чи відкриття об’єктів оподаткування.

Звертаємо увагу, що у повідомленні зазначається інформація про всі об’єкти оподаткування, що є власними, орендованими або переданими в оренду.

На практиці, суб’єкти господарювання досить часто не подають повідомлення за формою № 20-ОПП або неповністю відображають інформацію про об’єкти оподаткування в такому повідомлені. Однак неподання або неповне відображення інформації про об’єкти оподаткування може призвести до негативних наслідків, а саме:

  1. Штрафу, у розмірі 340 гривень для самозайнятих осіб, 1020 гривень для юридичних осіб. У разі не усунення порушень або повторного порушення протягом року розмір штрафу збільшується вдвічі.
  2. Збільшення ризику потрапляння до переліку ризикових платників податків, що призводить до блокування податкових накладних.
  3. Підставою для відмови у реєстрації РРО/ПРРО.
  4. Підставою для відмови у видачі ліцензії на торгівлю та зберігання пального.
  5. Перешкодою в процедурі реєстрації у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.

Отже, неподання або неповне відображення інформації про об’єкти оподаткування тягне за собою ряд негативних наслідків та податкових ризиків.

У зв’язку з вищезазначеним, спеціалісти компанії Dynasty Law & Investment рекомендують не нехтувати таким «не значним» на перший погляд повідомленням №20-ОПП.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: