fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Повернення пожиттєвого фінмоніторингу політично значущих осіб

18/ 10/ 2023
  Автор: компанія Dynasty Law & Investment Фінмоніторинг є невід’ємною частиною життя осіб, які займають важливі державні посади, або як їх називають - «політично значущі особи» (далі – ПЗО) чи «Politically Exposed Persons». Заходами фінмоніторингу відносно ПЗО є серед іншого: вивчення зв’язків та статусу особи, її фінансових операцій, встановлення джерел походження коштів тощо. Зауважимо, що Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (далі – Закон) чи інші нормативно-правові акти не містять прямого визначення поняття ПЗО. Однак, за сукупним змістом положень Закону законодавцем встановлено, що до ПЗО віднесено: діячів, що виконують публічні функції в міжнародних організаціях; іноземних та національних публічних діячів. Національними публічними діячами згідно Закону є в тому числі, але не виключно: Президент; члени Кабміну; народні депутати; голи та судді Верховного, Конституційного, апеляційних судів, члени керівних органів політичних партій. Наразі ПЗО вважаються особи, що виконують чи виконували визначені Законом публічні функції протягом останніх трьох років. Проте, 21.09.2023 Верховна Рада України прийняла за основу законопроект № 9269д (далі – Законопроект), який передбачає наступні зміни до Закону: «політично значуща особа» – це довічний статус (виключення обмеження щодо трьох років); запровадження Єдиного державного реєстру національних публічних діячів (далі- Реєстр). Необхідно зазначити, що Законопроектом не передбачені строки створення Реєстру чи будь-які інші деталі щодо його функціонування, тому він потребує доопрацювання та остаточного схвалення Верховною Радою України у другому читанні. Однак, як показує практика, - це лише питання часу. Професійна команда адвокатів Dynasty Law & Investment постійно стежить за відповідними законодавчими змінами, має значний та успішний досвід роботи з клієнтами щодо питань фінмоніторингу, та з радістю готова надати Вам кваліфіковану правову допомогу.

Автор: компанія Dynasty Law & Investment

Фінмоніторинг є невід’ємною частиною життя осіб, які займають важливі державні посади, або як їх називають – «політично значущі особи» (далі – ПЗО) чи «Politically Exposed Persons».

Заходами фінмоніторингу відносно ПЗО є серед іншого: вивчення зв’язків та статусу особи, її фінансових операцій, встановлення джерел походження коштів тощо.

Зауважимо, що Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (далі – Закон) чи інші нормативно-правові акти не містять прямого визначення поняття ПЗО.

Однак, за сукупним змістом положень Закону законодавцем встановлено, що до ПЗО віднесено: діячів, що виконують публічні функції в міжнародних організаціях; іноземних та національних публічних діячів.

Національними публічними діячами згідно Закону є в тому числі, але не виключно: Президент; члени Кабміну; народні депутати; голи та судді Верховного, Конституційного, апеляційних судів, члени керівних органів політичних партій.

Наразі ПЗО вважаються особи, що виконують чи виконували визначені Законом публічні функції протягом останніх трьох років.

Проте, 21.09.2023 Верховна Рада України прийняла за основу законопроект № 9269д (далі – Законопроект), який передбачає наступні зміни до Закону:

  • «політично значуща особа» – це довічний статус (виключення обмеження щодо трьох років);
  • запровадження Єдиного державного реєстру національних публічних діячів (далі- Реєстр).

Необхідно зазначити, що Законопроектом не передбачені строки створення Реєстру чи будь-які інші деталі щодо його функціонування, тому він потребує доопрацювання та остаточного схвалення Верховною Радою України у другому читанні. Однак, як показує практика, – це лише питання часу.

Професійна команда адвокатів Dynasty Law & Investment постійно стежить за відповідними законодавчими змінами, має значний та успішний досвід роботи з клієнтами щодо питань фінмоніторингу, та з радістю готова надати Вам кваліфіковану правову допомогу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: