fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Повернення платежів за розмитнення авто

30/ 06/ 2022
  Автор: Аліна Шуліка, адвокат Dynasty Law & Investment Нагадуємо, що з березня 2022 року було ухвалено відміну податків на розмитнення авто з Європи. Це рішення було прийнято для того, щоб значно спростити життя бізнесу та громадянам України. Митниці швидко заповнились чергами з авто, які масово почали привозити їх у країну для продажу і власного використання. Але, бюджет України потребує поповнення, тому митні збори і податки повертаються. Так, за декілька місяців безмитного ввезення товарів державна скарбниця не отримала близько 13 млрд. грн. А за нинішніх умов це дуже велика сума. Згідно законопроекту № 7418, який підтримали 234 народні депутати, розмитнення авто та інших товарів стане актуальним з 1 липня. Паралельно з цим було прийнято інші зміни до податкового, бюджетного та митного кодексів, а саме відбудуться поправки у розрахунку платежів за розмитнення авто: ✅ Законопроект № 7466 стосується змін до Податкового кодексу з використання нового способу розрахунків акциза і ПДВ при розмитненні авто.  ✅ Законопроект № 7467 передбачає зміни до Бюджетного кодексу, які відміняють збір на пенсійне страхування під час реєстрації авто. ✅ Законопроект № 7468 пропонує внести зміни в Митний кодекс, що дозволятимуть проводити розмитнення автомобілів у застосунку «Дія». Серед відмінностей від довоєнних правил розмитнення можна виділити наступні:  вартість автомобіля більше не буде впливати на розмір податків;  замість чотирьох платежів залишаться лише два: ПДВ та акцизний збір;  пільги для автомобілів з електродвигуном (будуть звільнили від ПДВ та від ввізного мита);  розмитнення більш старих авто буде коштувати дешевше, що повністю відрізняється від діючого законодавства;  введення розмитнення через «Дію».  Останній пункт є спробою зменшити вплив людського фактору на процес розмитнення ввезених автомобілів. Без безпосереднього контакту з робітниками експертної служби Міністерства внутрішніх справ значно знижується корупційна складова розмитнення. Надати більше детальну та кваліфіковану консультацію Вам допоможуть Адвокати Dynasty Law & Investment.

Автор: Аліна Шуліка, адвокат Dynasty Law & Investment

Нагадуємо, що з березня 2022 року було ухвалено відміну податків на розмитнення авто з Європи. Це рішення було прийнято для того, щоб значно спростити життя бізнесу та громадянам України. Митниці швидко заповнились чергами з авто, які масово почали привозити їх у країну для продажу і власного використання.

Але, бюджет України потребує поповнення, тому митні збори і податки повертаються. Так, за декілька місяців безмитного ввезення товарів державна скарбниця не отримала близько 13 млрд. грн. А за нинішніх умов це дуже велика сума.

Згідно законопроекту № 7418, який підтримали 234 народні депутати, розмитнення авто та інших товарів стане актуальним з 1 липня. Паралельно з цим було прийнято інші зміни до податкового, бюджетного та митного кодексів, а саме відбудуться поправки у розрахунку платежів за розмитнення авто:

✅ Законопроект № 7466 стосується змін до Податкового кодексу з використання нового способу розрахунків акциза і ПДВ при розмитненні авто. 

✅ Законопроект № 7467 передбачає зміни до Бюджетного кодексу, які відміняють збір на пенсійне страхування під час реєстрації авто.

✅ Законопроект № 7468 пропонує внести зміни в Митний кодекс, що дозволятимуть проводити розмитнення автомобілів у застосунку «Дія».

Серед відмінностей від довоєнних правил розмитнення можна виділити наступні: 

  • вартість автомобіля більше не буде впливати на розмір податків; 
  • замість чотирьох платежів залишаться лише два: ПДВ та акцизний збір; 
  • пільги для автомобілів з електродвигуном (будуть звільнили від ПДВ та від ввізного мита); 
  • розмитнення більш старих авто буде коштувати дешевше, що повністю відрізняється від діючого законодавства; 
  • введення розмитнення через «Дію». 

Останній пункт є спробою зменшити вплив людського фактору на процес розмитнення ввезених автомобілів. Без безпосереднього контакту з робітниками експертної служби Міністерства внутрішніх справ значно знижується корупційна складова розмитнення.

Надати більше детальну та кваліфіковану консультацію Вам допоможуть Адвокати Dynasty Law & Investment.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: