fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Поспішне опрацювання законопроекту «Про лікарські засоби». Бракує виваженості

30/ 05/ 2018
  Про опрацювання проекту Закону України «Про лікарські засоби» стало відомо зі ЗМІ того ж дня, коли вже відбулось перше засідання новоствореної робочої групи при Комітеті Верховної Ради України з охорони здоров’я – 18 квітня 2018 року. Комітет з охорони здоров’я Асоціації вважає, що законопроект недоцільно розглядати та опрацьовувати надалі, - ані з точки зору змісту запропонованих змін, ані з огляду на розбудову в сфері охорони здоров’я в цілому. Проте, ініціатори мають на меті щонайшвидше завершення роботи над законопроектом з метою його голосування у Верховній Раді України. Отримавши останнім часом одну з версій проекту Закону для розгляду, представники Комітету з охорони здоров’я Асоціації (Комітет Асоціації) повідомляють про суттєві недоліки і ризики, закладені у ньому. У разі прийняття, запропоновані положення можуть вплинути на стабільність виконання фармацевтичними компаніями своєї місії – постачання ліків пацієнтам нашої країни. Також, деякі з положень нівелюють нещодавно отримані здобутки у фармацевтичній сфері, що сприяють усуненню перепон на шляху отримання пацієнтами інноваційних ліків. До того ж, ми спостерігаємо  тенденцію до поспішного опрацювання тексту проекту Закону. Це викликає подив у експертів фармацевтичної спільноти. Недостатньо продуманих положень проекту Закону є декілька, а деякі з них є повністю неприйнятними. Обсяг негативних наслідків, до яких вони можуть призвести, - значний. Деталі щодо деяких запропонованих положень дивіться за посиланням. Представники Комітету Асоціації глибоко переконані, що запропоновані зміни у основному документі такої чутливої сфери, як виробництво, постачання і обіг ліків, мали б впроваджуватись виключно виважено, послідовно і із стовідсотковою впевненістю у якісному і корисному результаті для держави. Чи варто, загалом, опрацьовувати законопроект, що містить ризики щодо доступності ліків? Також, експерти вважають, що доцільніше було б  сконцентруватись на впровадженні «медичної реформи», вирішенні питання реформування закупівель лікарських засобів, подальшому опрацюванні механізму програми реімбурсації і її розвитку на користь доступності ліків для пацієнтів та інших, вже започаткованих напрямках роботи, які потребують дій. Фармацевтична спільнота Асоціації наполягає на стратегічно визначеному, глибинному, змістовному і виваженому підході до опрацювання будь-яких змін сфери на рівні законів України. Лише такий підхід може бути виправданим. Європейська Бізнес Асоціація звертається до Комітету ВР України з охорони здоров’я з проханням зняти проект з розгляду і опрацювання.

Про опрацювання проекту Закону України «Про лікарські засоби» стало відомо зі ЗМІ того ж дня, коли вже відбулось перше засідання новоствореної робочої групи при Комітеті Верховної Ради України з охорони здоров’я – 18 квітня 2018 року. Комітет з охорони здоров’я Асоціації вважає, що законопроект недоцільно розглядати та опрацьовувати надалі, – ані з точки зору змісту запропонованих змін, ані з огляду на розбудову в сфері охорони здоров’я в цілому. Проте, ініціатори мають на меті щонайшвидше завершення роботи над законопроектом з метою його голосування у Верховній Раді України.

Отримавши останнім часом одну з версій проекту Закону для розгляду, представники Комітету з охорони здоров’я Асоціації (Комітет Асоціації) повідомляють про суттєві недоліки і ризики, закладені у ньому. У разі прийняття, запропоновані положення можуть вплинути на стабільність виконання фармацевтичними компаніями своєї місії – постачання ліків пацієнтам нашої країни. Також, деякі з положень нівелюють нещодавно отримані здобутки у фармацевтичній сфері, що сприяють усуненню перепон на шляху отримання пацієнтами інноваційних ліків. До того ж, ми спостерігаємо  тенденцію до поспішного опрацювання тексту проекту Закону. Це викликає подив у експертів фармацевтичної спільноти.

Недостатньо продуманих положень проекту Закону є декілька, а деякі з них є повністю неприйнятними. Обсяг негативних наслідків, до яких вони можуть призвести, – значний. Деталі щодо деяких запропонованих положень дивіться за посиланням.

Представники Комітету Асоціації глибоко переконані, що запропоновані зміни у основному документі такої чутливої сфери, як виробництво, постачання і обіг ліків, мали б впроваджуватись виключно виважено, послідовно і із стовідсотковою впевненістю у якісному і корисному результаті для держави. Чи варто, загалом, опрацьовувати законопроект, що містить ризики щодо доступності ліків? Також, експерти вважають, що доцільніше було б  сконцентруватись на впровадженні «медичної реформи», вирішенні питання реформування закупівель лікарських засобів, подальшому опрацюванні механізму програми реімбурсації і її розвитку на користь доступності ліків для пацієнтів та інших, вже започаткованих напрямках роботи, які потребують дій.

Фармацевтична спільнота Асоціації наполягає на стратегічно визначеному, глибинному, змістовному і виваженому підході до опрацювання будь-яких змін сфери на рівні законів України. Лише такий підхід може бути виправданим. Європейська Бізнес Асоціація звертається до Комітету ВР України з охорони здоров’я з проханням зняти проект з розгляду і опрацювання.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: