fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Порядок взаємодії АМПУ та екологів опубліковано

29/ 07/ 2019
  26 липня Урядом було опубліковано Порядок взаємодії Адміністрації морських портів України та Держекоінспекції у разі виявлення випадків скидання суднами забруднюючих речовин у межах акваторії морського порту. Майже рік експерти Комітету з логістики Європейської Бізнес Асоціації працювали спільно з ДРС, МІУ, МЕРТ, АМПУ, Морською адміністрацією та іншими профільними спільнотами над розробкою даного документу. Його було прийнято 17 липня на засіданні Уряду і врешті документ опубліковано. Нагадаємо, Порядок встановлює чіткий алгоритм дій АМПУ, Держекоінспекції та Морської адміністрації щодо екологічних перевірок суден в портах – він дає змогу чітко розмежувати сферу відповідальності кожного із учасників процесу і встановлює чіткий алгоритм дій кожного. Сподіваємось, це позбавить екологічну інспекцію можливості здійснювати безпідставні перевірки суден у випадках, коли забруднення акваторії встановлювалось на власний розсуд. Адже, відповідно до законодавства, лише після лабораторного підтвердження факту забруднення та за наявності доказів того, що це забруднення відбулось із судна – представники екоінспекції та Морської адміністрації мають право піднятись на борт судна з метою взяття проб. Європейська Бізнес Асоціація дякую всім залученим до процесу розробки та прийняття документу. Водночас, регулювання екологічних перевірок у морських портах все ще потребує змін. Наразі, експерти бізнес-спільноти працюють над Порядком відбору проб води та проведення їх аналізу, який, сподіваємось, також цього року буде розглянуто Урядом. Так, 19 липня ДРС звернулася до Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі Україна Степана Кубіва з проханням надати доручення Мінінфраструктури спільно з ДРС, Мінприроди, ДП «Адміністрація морських портів України», Європейською Бізнес Асоціацією, профільними громадськими організаціями та іншими зацікавленими суб’єктами господарювання опрацювати запропонований Міжвідомчою робочою групою проект Постанови та подати його на розгляд Уряду у встановленому порядку.

26 липня Урядом було опубліковано Порядок взаємодії Адміністрації морських портів України та Держекоінспекції у разі виявлення випадків скидання суднами забруднюючих речовин у межах акваторії морського порту.

Майже рік експерти Комітету з логістики Європейської Бізнес Асоціації працювали спільно з ДРС, МІУ, МЕРТ, АМПУ, Морською адміністрацією та іншими профільними спільнотами над розробкою даного документу. Його було прийнято 17 липня на засіданні Уряду і врешті документ опубліковано.

Нагадаємо, Порядок встановлює чіткий алгоритм дій АМПУ, Держекоінспекції та Морської адміністрації щодо екологічних перевірок суден в портах – він дає змогу чітко розмежувати сферу відповідальності кожного із учасників процесу і встановлює чіткий алгоритм дій кожного.

Сподіваємось, це позбавить екологічну інспекцію можливості здійснювати безпідставні перевірки суден у випадках, коли забруднення акваторії встановлювалось на власний розсуд. Адже, відповідно до законодавства, лише після лабораторного підтвердження факту забруднення та за наявності доказів того, що це забруднення відбулось із судна – представники екоінспекції та Морської адміністрації мають право піднятись на борт судна з метою взяття проб.

Європейська Бізнес Асоціація дякую всім залученим до процесу розробки та прийняття документу.

Водночас, регулювання екологічних перевірок у морських портах все ще потребує змін. Наразі, експерти бізнес-спільноти працюють над Порядком відбору проб води та проведення їх аналізу, який, сподіваємось, також цього року буде розглянуто Урядом.

Так, 19 липня ДРС звернулася до Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі Україна Степана Кубіва з проханням надати доручення Мінінфраструктури спільно з ДРС, Мінприроди, ДП «Адміністрація морських портів України», Європейською Бізнес Асоціацією, профільними громадськими організаціями та іншими зацікавленими суб’єктами господарювання опрацювати запропонований Міжвідомчою робочою групою проект Постанови та подати його на розгляд Уряду у встановленому порядку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: