fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Порядок компенсації моральної шкоди за незаконне кримінальне переслідування

26/ 12/ 2023
  Автор: Віталій Левченко, юрист Dynasty Law & Investment Щодо вас було порушено кримінальне провадження, вручено повідомлення про підозру, проте через декілька років правоохоронні органи просто закривають провадження у зв’язку з браком необхідних доказів вчинення вами правопорушення? Упродовж перебування під слідством Ви, як підозрюваний, постійно стикались з обмеженням ваших прав? Вимагайте відшкодування моральної шкоди! В такому разі Ваші інтереси захищені положеннями Конституції та Цивільного Кодексу. Водночас особливу увагу необхідно приділити спеціальному Закону України № 266/94-ВР.  Так, згідно статті 13 означеного Закону відшкодування моральної шкоди за час перебування під слідством або судом визначається на підставі суми, яка не може бути меншою за один мінімальний розмір заробітної плати за кожен місяць такого періоду. В свою чергу, Касаційний цивільний суд висновує, що компенсація душевних страждань, гарантована парламентом у законі, не обмежується кратним співвідношенням до розміру мінімальної заробітної плати. Це лише обов’язковий мінімум на який особа може розраховувати. З урахуванням усіх обставин, доводів та поданих доказів суд може присудити і більший розмір відшкодування.  Більше того, під час розрахунку необхідно брати саме той розмір мінімальної зарплатні, що встановлений у Законі про Державний бюджет станом на момент розгляду справи судом, а не на момент необґрунтованого порушення Ваших прав. Щоб Ви уникнули втрати часу на пошук та збір необхідних доказів та формування належної правової позиції, висококваліфіковані юридичні експерти Dynasty Law & Investment з широким досвідом у подібних справах стануть вам на допомогу у вирішенні цього питання та забезпечать належний захист ваших інтересів в суді.

Автор: Віталій Левченко, юрист Dynasty Law & Investment

Щодо вас було порушено кримінальне провадження, вручено повідомлення про підозру, проте через декілька років правоохоронні органи просто закривають провадження у зв’язку з браком необхідних доказів вчинення вами правопорушення? Упродовж перебування під слідством Ви, як підозрюваний, постійно стикались з обмеженням ваших прав? Вимагайте відшкодування моральної шкоди!

В такому разі Ваші інтереси захищені положеннями Конституції та Цивільного Кодексу. Водночас особливу увагу необхідно приділити спеціальному Закону України № 266/94-ВР. 

Так, згідно статті 13 означеного Закону відшкодування моральної шкоди за час перебування під слідством або судом визначається на підставі суми, яка не може бути меншою за один мінімальний розмір заробітної плати за кожен місяць такого періоду.

В свою чергу, Касаційний цивільний суд висновує, що компенсація душевних страждань, гарантована парламентом у законі, не обмежується кратним співвідношенням до розміру мінімальної заробітної плати. Це лише обов’язковий мінімум на який особа може розраховувати. З урахуванням усіх обставин, доводів та поданих доказів суд може присудити і більший розмір відшкодування. 

Більше того, під час розрахунку необхідно брати саме той розмір мінімальної зарплатні, що встановлений у Законі про Державний бюджет станом на момент розгляду справи судом, а не на момент необґрунтованого порушення Ваших прав.

Щоб Ви уникнули втрати часу на пошук та збір необхідних доказів та формування належної правової позиції, висококваліфіковані юридичні експерти Dynasty Law & Investment з широким досвідом у подібних справах стануть вам на допомогу у вирішенні цього питання та забезпечать належний захист ваших інтересів в суді.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: