fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Податок на дивіденди, проценти та роялті в Великобританії буде підвищено

13/ 11/ 2017
  09 жовтня 2017 року Міністром фінансів України Олександром Данилюком та Державним міністром Великої Британії у справах Європи та Америки Аланом Дунканом було підписано Протокол про внесення змін до Угоди про уникнення подвійного оподаткування між Урядами України та Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії (далі – Протокол). По суті це означає, що якщо власником торгової марки є компанія у Великобританії, то українська компанія, при виплаті роялті,  буде зобов’язана утримувати податок на репатриацію за ставкою 5% (раніше в Україні податки взагалі не утримувалися). Аналогічна ситуація із кредитними договорами.  Після вступу положень Протоколу в силу, при виплаті процентів доведеться утримувати в Україні податок за ставкою 5% (раніше в Україні податки взагалі не утримувалися). З дивідендами ситуація змінилася не катострофічно. Якщо раніше українська компанія мала утримувати податок  при виплаті дивідендів за ставкою 10% (в окремих випадках 5%), то наразі буде застосовуватися загальна ставка -  15%. Лише якщо засновник володіє більш ніж 20% капіталу української компанії український податок можна буде зменшити до 5%. Фактично  Великобританія продовжує втрачати свою привабливість для міжнародного структурування:  вихід із ЄС та неможливість використання пільгових ставок оподаткування,  передбачених європейським законодавством для британських компаній; внесення британських партнерств до списку  нерезидентів для цілей ТЦО, і врешті решт підвищення ставок оподаткування за міжнародною конвенцією з Україною навряд чи будуть сприяти співпраці з країною для  українського бізнесу. Наразі Протокол не є чинним, оскільки Україна та Велика Британія мають здійснити внутрішньо державні процедури, необхідні для ратифікації даного Протоколу. Підписання такого протоколу свідчить про дотримання обраного Україною курсу на  імплементацію плану БЕПС та, зокрема, приведення існуючих конвенцій про уникнення подвійного оподаткування із вимогами ОЕСР. Після  набрання чинності змін до Угоди, вони матимуть безпосередній вплив як на існуючі, так і на майбутні міжнародні холдингові та фінансові структури, в яких використовується Сполучене Королівство. Зазначений матеріал не є консультацією і при його підготовці використовувалася виключно інформація, розміщена на офіційній веб-сторінці Міністерства фінансів України. ІРИНА КАЛЬНИЦЬКА Адвокат, Керівник практики податкового права GOLAW

09 жовтня 2017 року Міністром фінансів України Олександром Данилюком та Державним міністром Великої Британії у справах Європи та Америки Аланом Дунканом було підписано Протокол про внесення змін до Угоди про уникнення подвійного оподаткування між Урядами України та Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії (далі – Протокол).

По суті це означає, що якщо власником торгової марки є компанія у Великобританії, то українська компанія, при виплаті роялті,  буде зобов’язана утримувати податок на репатриацію за ставкою 5% (раніше в Україні податки взагалі не утримувалися).

Аналогічна ситуація із кредитними договорами.  Після вступу положень Протоколу в силу, при виплаті процентів доведеться утримувати в Україні податок за ставкою 5% (раніше в Україні податки взагалі не утримувалися).

З дивідендами ситуація змінилася не катострофічно. Якщо раніше українська компанія мала утримувати податок  при виплаті дивідендів за ставкою 10% (в окремих випадках 5%), то наразі буде застосовуватися загальна ставка –  15%. Лише якщо засновник володіє більш ніж 20% капіталу української компанії український податок можна буде зменшити до 5%.

Фактично  Великобританія продовжує втрачати свою привабливість для міжнародного структурування:  вихід із ЄС та неможливість використання пільгових ставок оподаткування,  передбачених європейським законодавством для британських компаній; внесення британських партнерств до списку  нерезидентів для цілей ТЦО, і врешті решт підвищення ставок оподаткування за міжнародною конвенцією з Україною навряд чи будуть сприяти співпраці з країною для  українського бізнесу.

Наразі Протокол не є чинним, оскільки Україна та Велика Британія мають здійснити внутрішньо державні процедури, необхідні для ратифікації даного Протоколу.

Підписання такого протоколу свідчить про дотримання обраного Україною курсу на  імплементацію плану БЕПС та, зокрема, приведення існуючих конвенцій про уникнення подвійного оподаткування із вимогами ОЕСР.

Після  набрання чинності змін до Угоди, вони матимуть безпосередній вплив як на існуючі, так і на майбутні міжнародні холдингові та фінансові структури, в яких використовується Сполучене Королівство.

Зазначений матеріал не є консультацією і при його підготовці використовувалася виключно інформація, розміщена на офіційній веб-сторінці Міністерства фінансів України.

ІРИНА КАЛЬНИЦЬКА

Адвокат, Керівник практики податкового права GOLAW

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: