fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Податкова реформа 10-10-10 – думка бізнесу

03/ 10/ 2022
  Офіс президента та Міністерство економіки наразі працюють над концепцією податкової реформи, під назвою «10-10-10». Вона передбачає зниження: до 10% податку на додану вартість (який зараз становить 20%), до 10% податку на доходи фізосіб (зараз 18%), до 10% податку на прибуток підприємств (зараз 18%). Водночас, на час війни передбачається підвищити вдвічі ставку військового збору — до 3%. Окрім того, скасувати сплату ЄСВ (наразі 22% від фонду оплати праці працівника), але залишити для ФОПів, які перебувають на системі єдиного податку. Водночас, пропонується посилити відповідальність за порушення податкового законодавств, а задля компенсаторів – скасувати вичерпний перелік податкових пільг, що дозволить додатково залучити до бюджету близько 180 млрд грн. Варто зауважити, що відповідно до експрес-опитування, яке провела Європейська Бізнес Асоціація після кількох зустрічей із заступником Голови Офісу Президента України Ростиславом Шурмою, концептуально, бізнес підтримує ідею реформи. Спільнота вже тривалий час говорить про необхідність детінізації економіки, про важливість зниження навантаження на фонд оплати праці, адже з таким податковим навантаженням прозорий бізнес стає абсолютно неконкурентним порівняно з тіньовим. Більше того, безумовно, привабливою виглядає ідея зробити країну інвестиційно привабливою, зокрема з погляду податків, зробити все прозорим, прибрати тіньові потоки. Анна Дерев’янко. Виконавча директорка Європейської Бізнес Асоціації. Очевидно, що важливим є вивчити всі деталі, які, власне, мають бути представлені у законопроєкті. Безумовно, ідея виглядає цікавою. Тим не менше, фінальну позицію спільнота зможе представити, ознайомившись із прописаною концепцією у вигляді законопроєкту – аби кожна індустрія змогла математично прорахувати ефекти. Адже, як відомо, саме у деталях і може критись «троянський кінь. Водночас, не лише велике податкове навантаження є проблемою для роботи та розвитку бізнесу в Україні. Питання верховенства права та корупції є навіть більш актуальними. Тож і вони потребують належної уваги, паралельно з податковою реформою, аби змінивши розподіл податків вся система почала працювати по-іншому – чесно, прозоро та чітко. 

Офіс президента та Міністерство економіки наразі працюють над концепцією податкової реформи, під назвою «10-10-10». Вона передбачає зниження: до 10% податку на додану вартість (який зараз становить 20%), до 10% податку на доходи фізосіб (зараз 18%), до 10% податку на прибуток підприємств (зараз 18%). Водночас, на час війни передбачається підвищити вдвічі ставку військового збору — до 3%. Окрім того, скасувати сплату ЄСВ (наразі 22% від фонду оплати праці працівника), але залишити для ФОПів, які перебувають на системі єдиного податку.

Водночас, пропонується посилити відповідальність за порушення податкового законодавств, а задля компенсаторів – скасувати вичерпний перелік податкових пільг, що дозволить додатково залучити до бюджету близько 180 млрд грн.

Варто зауважити, що відповідно до експрес-опитування, яке провела Європейська Бізнес Асоціація після кількох зустрічей із заступником Голови Офісу Президента України Ростиславом Шурмою, концептуально, бізнес підтримує ідею реформи. Спільнота вже тривалий час говорить про необхідність детінізації економіки, про важливість зниження навантаження на фонд оплати праці, адже з таким податковим навантаженням прозорий бізнес стає абсолютно неконкурентним порівняно з тіньовим.

Більше того, безумовно, привабливою виглядає ідея зробити країну інвестиційно привабливою, зокрема з погляду податків, зробити все прозорим, прибрати тіньові потоки.

Анна Дерев’янко Виконавча директорка Європейської Бізнес Асоціації
Очевидно, що важливим є вивчити всі деталі, які, власне, мають бути представлені у законопроєкті. Безумовно, ідея виглядає цікавою. Тим не менше, фінальну позицію спільнота зможе представити, ознайомившись із прописаною концепцією у вигляді законопроєкту – аби кожна індустрія змогла математично прорахувати ефекти. Адже, як відомо, саме у деталях і може критись «троянський кінь.

Водночас, не лише велике податкове навантаження є проблемою для роботи та розвитку бізнесу в Україні. Питання верховенства права та корупції є навіть більш актуальними. Тож і вони потребують належної уваги, паралельно з податковою реформою, аби змінивши розподіл податків вся система почала працювати по-іншому – чесно, прозоро та чітко. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: