fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Почастішали затримки із митним оформленням вантажів, – ЕВА

04/ 09/ 2020
  У період з 1 по 3 вересня 2020 року від бізнесу почали надходити скарги на затримки митного оформлення вантажів, пов’язаних із контролем митної вартості товарів. Виходячи з аналізу інформації від компаній-членів Асоціації, лише впродовж цього періоду на митних постах Галицької  та  Київської митниць у затримці митного оформлення перебувають більше 150 вантажних автомобілів із товарами та сировиною, необхідними для виконання виробничих цілей бізнесу. З отриманої інформації, такі затримки пов’язані із контролем митної вартості товарів та перевіркою відомостей щодо митної вартості заявлених товарів на рівні профільного  департаменту центрального апарату Державної митної служби України . Зокрема, у процесі контролю митної вартості після подання декларантом повного пакету документів, що підтверджують митну вартість - посадові особи регіональних митниць безпідставно вимагають надання додаткових документів щодо роялті, трансфертного ціноутворення, тощо для перевірки митної вартості. У подальшому, такий пакет документів скеровується до профільного підрозділу Державної митної служби України для подальшої перевірки. Однак, жодних рішень щодо визнання митної вартості чи її коригування не приймається впродовж більше як 2 діб у зв’язку із відсутністю у посадових осіб регіональної митниці інформації щодо результатів перевірки перевірок документів посадовцями центрального апарату. За таких обставин, станом на 4 вересня вантажі й досі перебувають у зоні митного контролю відповідних митних постів. Це створює перешкоди для подальшої виробничої діяльності підприємств. Крім того, такі обставини суперечать принципам на строкам митного оформлення, визначеним статтею 255 Митного кодексу України. Варто зауважити, що у випадку подальших затримок митного оформлення таких вантажів деяким компаніям доведеться призупинити виробничі потужності на невизначений термін, що завдасть значної шкоди майновим інтересам та репутації даних підприємств. І, як наслідок, негативно вплине  на доходи компаній та сплату податків до бюджету. Тож Європейська Бізнес Асоціація звертається до т.в.о. Голови Держмитслужби Андрія Павловського із закликом врегулювати дану ситуацію, аби прозорі компанії мали можливість і надалі працювати. Крім того, бізнесу пропонує найближчим часом провести спільну зустріч, аби налагодити конструктивний діалог і припинення блокування підприємницької діяльності.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.  

У період з 1 по 3 вересня 2020 року від бізнесу почали надходити скарги на затримки митного оформлення вантажів, пов’язаних із контролем митної вартості товарів.

Виходячи з аналізу інформації від компаній-членів Асоціації, лише впродовж цього періоду на митних постах Галицької  та  Київської митниць у затримці митного оформлення перебувають більше 150 вантажних автомобілів із товарами та сировиною, необхідними для виконання виробничих цілей бізнесу.

З отриманої інформації, такі затримки пов’язані із контролем митної вартості товарів та перевіркою відомостей щодо митної вартості заявлених товарів на рівні профільного  департаменту центрального апарату Державної митної служби України .

Зокрема, у процесі контролю митної вартості після подання декларантом повного пакету документів, що підтверджують митну вартість – посадові особи регіональних митниць безпідставно вимагають надання додаткових документів щодо роялті, трансфертного ціноутворення, тощо для перевірки митної вартості. У подальшому, такий пакет документів скеровується до профільного підрозділу Державної митної служби України для подальшої перевірки. Однак, жодних рішень щодо визнання митної вартості чи її коригування не приймається впродовж більше як 2 діб у зв’язку із відсутністю у посадових осіб регіональної митниці інформації щодо результатів перевірки перевірок документів посадовцями центрального апарату.

За таких обставин, станом на 4 вересня вантажі й досі перебувають у зоні митного контролю відповідних митних постів. Це створює перешкоди для подальшої виробничої діяльності підприємств. Крім того, такі обставини суперечать принципам на строкам митного оформлення, визначеним статтею 255 Митного кодексу України.

Варто зауважити, що у випадку подальших затримок митного оформлення таких вантажів деяким компаніям доведеться призупинити виробничі потужності на невизначений термін, що завдасть значної шкоди майновим інтересам та репутації даних підприємств. І, як наслідок, негативно вплине  на доходи компаній та сплату податків до бюджету.

Тож Європейська Бізнес Асоціація звертається до т.в.о. Голови Держмитслужби Андрія Павловського із закликом врегулювати дану ситуацію, аби прозорі компанії мали можливість і надалі працювати. Крім того, бізнесу пропонує найближчим часом провести спільну зустріч, аби налагодити конструктивний діалог і припинення блокування підприємницької діяльності.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: