fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Почастішали випадки затримки оформлення вантажів на митниці

09/ 02/ 2021
  Останнім часом від компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації почастішали звернення щодо затримки оформлення вантажів на митниці через внесення в систему АСАУР товарів, контроль яких передбачено секторальним планом державного ринкового нагляду на 2021 рік. Так, наразі система ризиків налаштована таким чином, що перевіряються усі товари, які потрапили до Секторального плану перевірок митниці, до прикладу, одяг, взуття, запчастини до автомашин, побутова техніка тощо. Так, при здійснені митних оформлення перевіряється наявність нанесення на товари маркування передбаченого  технічними регламентами. Йдеться про те, що митники не мають технічної можливості завершити митні формальності без внесення фото відповідного маркування (наприклад, трилисника, піктограми, тощо) кожної одиниці товару. Якщо це партія взуття, то, з міркувань митників, необхідно провести огляд та фотографування кожної пари взуття. Фото з каталогів, на жаль, до уваги не береться та вибірковий контроль не проводиться. Тож для проведення такого виду контролю, необхідно розвантажувати транспортні засоби для фотографування піктограм маркування, що займає робочий день, часом, і не один, що в свою чергу призводить до простою машин ,як  іноземних так українських перевізників. Крім того, ця процедура  вимагає заїзду до платного митного терміналу. Необхідно замовляти та сплачувати додаткові послуги розвантаження та навантаження транспортних засобів для фотографування. Така ситуація затримує процедуру митного оформлення товарів, навіть якщо підприємства мають позитивну репутацію оформлення аналогічних товарів протягом десятиліть. Про дану проблему представники ДМС були повідомленні минулого тижня під час зустрічі Громадської Ради при Держмитслужбі. Бізнес отримав обіцянку виправити проблему 100-відсоткового зупинення вантажів, але проблема досі залишається актуальною. Тож Європейська Бізнес Асоціація вже звернулась до Голови Державної митної служби Павла Рябікіна із проханням зкоординувати роботу відповідних підрозділів ДМС та привести відповідні налаштування в системі ризиків, аби митники на місцях могли завершити митне оформлення керуючись принципами вибіркового контролю та приймаючи до уваги надані імпортерами документи щодо відповідності товару вимогам технічних регламентів. Сподіваємось, ситуацію вдасться оперативно вирішити і вона не набуде системного характеру.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Останнім часом від компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації почастішали звернення щодо затримки оформлення вантажів на митниці через внесення в систему АСАУР товарів, контроль яких передбачено секторальним планом державного ринкового нагляду на 2021 рік. Так, наразі система ризиків налаштована таким чином, що перевіряються усі товари, які потрапили до Секторального плану перевірок митниці, до прикладу, одяг, взуття, запчастини до автомашин, побутова техніка тощо.

Так, при здійснені митних оформлення перевіряється наявність нанесення на товари маркування передбаченого  технічними регламентами. Йдеться про те, що митники не мають технічної можливості завершити митні формальності без внесення фото відповідного маркування (наприклад, трилисника, піктограми, тощо) кожної одиниці товару. Якщо це партія взуття, то, з міркувань митників, необхідно провести огляд та фотографування кожної пари взуття. Фото з каталогів, на жаль, до уваги не береться та вибірковий контроль не проводиться.

Тож для проведення такого виду контролю, необхідно розвантажувати транспортні засоби для фотографування піктограм маркування, що займає робочий день, часом, і не один, що в свою чергу призводить до простою машин ,як  іноземних так українських перевізників. Крім того, ця процедура  вимагає заїзду до платного митного терміналу. Необхідно замовляти та сплачувати додаткові послуги розвантаження та навантаження транспортних засобів для фотографування.

Така ситуація затримує процедуру митного оформлення товарів, навіть якщо підприємства мають позитивну репутацію оформлення аналогічних товарів протягом десятиліть.

Про дану проблему представники ДМС були повідомленні минулого тижня під час зустрічі Громадської Ради при Держмитслужбі. Бізнес отримав обіцянку виправити проблему 100-відсоткового зупинення вантажів, але проблема досі залишається актуальною.

Тож Європейська Бізнес Асоціація вже звернулась до Голови Державної митної служби Павла Рябікіна із проханням зкоординувати роботу відповідних підрозділів ДМС та привести відповідні налаштування в системі ризиків, аби митники на місцях могли завершити митне оформлення керуючись принципами вибіркового контролю та приймаючи до уваги надані імпортерами документи щодо відповідності товару вимогам технічних регламентів. Сподіваємось, ситуацію вдасться оперативно вирішити і вона не набуде системного характеру.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: