fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Підводне каміння ввезення в Україну гуманітарної допомоги

10/ 05/ 2022
  Автор: Олександр Брагін, адвокат Dynasty Law & Investment Ще в 1999 році було прийнято Закон України «Про гуманітарну допомогу», який визначає ключові аспекти обігу гуманітарної допомоги в Україні. При цьому, однією з важливих умов ввезення гуманітарного вантажу в Україну є звільнення її від оподаткування податком на додану вартість та митного збору. Важливою умовою для звільнення від оподаткування є визначення товарів, які переміщуються через митний кордон України, саме гуманітарною допомогою. До початку збройної агресії це супроводжувалось необхідністю вчинення певних бюрократичних процедур ще до того, як вантаж прибуде на митний кордон України. З початком війни влада здійснила дуже багато кроків для спрощення процедур імпорту гуманітарної допомоги. Так, 01 березня 2022 року Кабінетом Міністрів України було прийнято Постанову №174, якою визначено «Деякі питання пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стану». Спростили процедуру митного оформлення гуманітарного вантажу та визначили зокрема, що товари  визнаються гуманітарною допомогою за декларативним принципом без прийняття відповідного рішення спеціально уповноважених державних органів з питань гуманітарної допомоги. Але такі зміни зовсім не означають, що достатньо придбати товар закордоном, заповнити декларацію у пункті пропуску, вказавши, що товар є гуманітарною допомогою і ввезти його в країну. Важливо дотриматись усіх процедур оформлення гуманітарного вантажу від початку та до самого кінця, адже вимоги Закону України «Про гуманітарну допомогу» змінені лише в частині порядку визнання вантажу - гуманітарною допомогою. Дотримання інших правил є обов’язковим. Зокрема, варто правильно визначити зміст договорів, дотриматись критеріїв донорства, визначити отримувача даної гуманітарної допомоги, правильно скласти декларацію під час митного оформлення товару та передати гуманітарний вантаж отримувачу, який повинен мати відповідний статус. В іншому випадку навіть найблагородніша мета може завдати клопоту після припинення режиму військового стану. Надати більш детальну консультацію щодо імпорту гуманітарної допомоги в Україну, змісту відповідних договорів, правил оформлення вантажу та інших питань вам залюбки допоможуть адвокати Dynasty Law & Investment.

Автор: Олександр Брагін, адвокат Dynasty Law & Investment

Ще в 1999 році було прийнято Закон України «Про гуманітарну допомогу», який визначає ключові аспекти обігу гуманітарної допомоги в Україні. При цьому, однією з важливих умов ввезення гуманітарного вантажу в Україну є звільнення її від оподаткування податком на додану вартість та митного збору. Важливою умовою для звільнення від оподаткування є визначення товарів, які переміщуються через митний кордон України, саме гуманітарною допомогою. До початку збройної агресії це супроводжувалось необхідністю вчинення певних бюрократичних процедур ще до того, як вантаж прибуде на митний кордон України.

З початком війни влада здійснила дуже багато кроків для спрощення процедур імпорту гуманітарної допомоги. Так, 01 березня 2022 року Кабінетом Міністрів України було прийнято Постанову №174, якою визначено «Деякі питання пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стану». Спростили процедуру митного оформлення гуманітарного вантажу та визначили зокрема, що товари  визнаються гуманітарною допомогою за декларативним принципом без прийняття відповідного рішення спеціально уповноважених державних органів з питань гуманітарної допомоги. Але такі зміни зовсім не означають, що достатньо придбати товар закордоном, заповнити декларацію у пункті пропуску, вказавши, що товар є гуманітарною допомогою і ввезти його в країну.

Важливо дотриматись усіх процедур оформлення гуманітарного вантажу від початку та до самого кінця, адже вимоги Закону України «Про гуманітарну допомогу» змінені лише в частині порядку визнання вантажу – гуманітарною допомогою. Дотримання інших правил є обов’язковим. Зокрема, варто правильно визначити зміст договорів, дотриматись критеріїв донорства, визначити отримувача даної гуманітарної допомоги, правильно скласти декларацію під час митного оформлення товару та передати гуманітарний вантаж отримувачу, який повинен мати відповідний статус. В іншому випадку навіть найблагородніша мета може завдати клопоту після припинення режиму військового стану.

Надати більш детальну консультацію щодо імпорту гуманітарної допомоги в Україну, змісту відповідних договорів, правил оформлення вантажу та інших питань вам залюбки допоможуть адвокати Dynasty Law & Investment.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: