fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Підсумки зустрічі Одеської митниці з бізнесом

28/ 04/ 2022
    27 квітня 2022 року бізнес-спільнота Європейської Бізнес Асоціації взяла участь у зустрічі з керівництвом Одеської митниці. Так, військові дії значно вплинули роботу як компаній, так і органу державної влади. Зокрема за словами представників Одеської митниці у звязку із спадом економічної діяльності, сума, яка перераховується у Держбюджет з боку митниці за рахунок справляння митних платежів у 12 разів менша у порівнянні із довоєнними умовами роботи. Однак попри складні умови роботи ми отримали ряд запитів з боку компаній, що свідчить про поступове поновлення економічної діяльності в Україні. На порядку денному були озвучені питання, які зазвичай вирішуються і у мирний час. Зокрема компанії говорили проблеми щодо визначення митної вартості, особливостей митних режимів, швидкості оформлення вантажів, відкриття зони митного контролю на підприємстві, точкові проблеми із візуванням контейнерів, імпорт озоноруйнівних речовин тощо. Крім того було наголошено на важливості критичного імпорту, адже чимало логістичних ланцюгів всередині країни є розірваними і без імпортування продукції, окремих інгредієнтів, продовжувати бізнес, дуже важко, а часом – і неможливо. Також Олександр Лазарєв, Голова Координаційної Ради Асоціації в Одесі, співголова Митного комітету ЕВА ще раз звернув увагу Одеської митниці на важливості вирішення проблеми так званих “залежалих” вантажів. Оскільки є окремі категорії товарів, які зараз потрібні дітям чи можуть використовуватися на потреби Територіальної оброни, тому було б доцільним не знищувати їх з урахуванням потреб воєнного часу. Крім того, представники Одеської митниці стисло окреслили головні новації митного законодавства. Мова йшла про деякі питання пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стану відповідно до Постанови Кабміну №174 від 1.03.22, яка містить новації щодо переліку товарів, які потребують спрощеного оформлення. А саме про пропуск через митний кордон України гуманітарної допомоги (у тому числі таких товарів, як спеціальні засоби індивідуального захисту (каски, виготовлені відповідно до військових стандартів або технічних умов, чи їх еквіваленти та спеціально призначені для них компоненти (тобто підшоломи, амортизатори). Своєю чергою, Законом України №2142-IX від 24.03.22 встановлюється ряд преференцій, зокрема звільняються від оподаткування ввізним митом товари, що ввозяться (пересилаються) на митну територію України підприємствами для вільного обігу. Але є ще один Закон України №2373-IX від 1.03.22, який містить ще одну преференцію на окремі групи товарів, наприклад тепловізори, на що, також, звернули увагу компаній. Практику проведення регулярних зустрічей вважаємо позитивною! Дуже дякуємо Одеській митниці за конструктивний діалог та ефективний зворотній зв’язок на запити бізнес-спільноти ЕВА! Довідково: з боку Одеської митниці Держмитслужби у зустрічі взяли участь в.о. начальника Одеської митниці Віталій Заколодяжний та керівники інших структурних підрозділів.
01/

 

27 квітня 2022 року бізнес-спільнота Європейської Бізнес Асоціації взяла участь у зустрічі з керівництвом Одеської митниці. Так, військові дії значно вплинули роботу як компаній, так і органу державної влади. Зокрема за словами представників Одеської митниці у зв’язку із спадом економічної діяльності, сума, яка перераховується у Держбюджет з боку митниці за рахунок справляння митних платежів у 12 разів менша у порівнянні із довоєнними умовами роботи. Однак попри складні умови роботи ми отримали ряд запитів з боку компаній, що свідчить про поступове поновлення економічної діяльності в Україні.

На порядку денному були озвучені питання, які зазвичай вирішуються і у мирний час. Зокрема компанії говорили проблеми щодо визначення митної вартості, особливостей митних режимів, швидкості оформлення вантажів, відкриття зони митного контролю на підприємстві, точкові проблеми із візуванням контейнерів, імпорт озоноруйнівних речовин тощо. Крім того було наголошено на важливості критичного імпорту, адже чимало логістичних ланцюгів всередині країни є розірваними і без імпортування продукції, окремих інгредієнтів, продовжувати бізнес, дуже важко, а часом – і неможливо. Також Олександр Лазарєв, Голова Координаційної Ради Асоціації в Одесі, співголова Митного комітету ЕВА ще раз звернув увагу Одеської митниці на важливості вирішення проблеми так званих “залежалих” вантажів. Оскільки є окремі категорії товарів, які зараз потрібні дітям чи можуть використовуватися на потреби Територіальної оброни, тому було б доцільним не знищувати їх з урахуванням потреб воєнного часу.

Крім того, представники Одеської митниці стисло окреслили головні новації митного законодавства. Мова йшла про деякі питання пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стану відповідно до Постанови Кабміну №174 від 1.03.22, яка містить новації щодо переліку товарів, які потребують спрощеного оформлення. А саме про пропуск через митний кордон України гуманітарної допомоги (у тому числі таких товарів, як спеціальні засоби індивідуального захисту (каски, виготовлені відповідно до військових стандартів або технічних умов, чи їх еквіваленти та спеціально призначені для них компоненти (тобто підшоломи, амортизатори). Своєю чергою, Законом України №2142-IX від 24.03.22 встановлюється ряд преференцій, зокрема звільняються від оподаткування ввізним митом товари, що ввозяться (пересилаються) на митну територію України підприємствами для вільного обігу. Але є ще один Закон України №2373-IX від 1.03.22, який містить ще одну преференцію на окремі групи товарів, наприклад тепловізори, на що, також, звернули увагу компаній.

Практику проведення регулярних зустрічей вважаємо позитивною! Дуже дякуємо Одеській митниці за конструктивний діалог та ефективний зворотній зв’язок на запити бізнес-спільноти ЕВА!

Довідково: з боку Одеської митниці Держмитслужби у зустрічі взяли участь в.о. начальника Одеської митниці Віталій Заколодяжний та керівники інших структурних підрозділів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: