fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Перелік територій, які звільняються від сплати податку на нерухоме майно офіційно затверджено

03/ 05/ 2023
  Вчора Президентом України було підписано законопроєкт №7632 щодо звільнення від cплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно. Європейська Бізнес Асоціація щиро дякує Президенту за підписання цього вкрай важливого Закону, більше того, народним депутатам і експертам від бізнесу,  які долучились до вирішення юридичної колізії, що заблокувала застосування податкових пільг. Експерти Асоціації на постійній основі долучались до роботи Робочої групи при Комітеті ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики, надаючи від бізнесу в робочому порядку відповідні аргументи та пропозиції. Так, варто зауважити, більшість пропозицій було враховано. Проте, все ж, на переконання бізнесу, Податковий кодекс і Перелік окупованих територій (Мінреінтеграції)  має ще кілька неточностей та потребує додаткового доопрацювання. Зокрема, трапляються випадки, коли в Перелік окупованих територій, що підлягають звільненню від сплати податків зовсім не включені міста і території, які знаходяться далеко від лінії фронту, але по яким було завдано значних ракетних ударів, зруйновано нерухоме майно, наприклад, мова йде про Харків, Запоріжжя, Дніпро, Умань, Чернігів, Київ, тощо. Тож спільнота звертається до Мінреінтеграції з проханням регулярно доповнювати  Перелік інформацією про території, які хоча і знаходяться далеко від лінії фронту, але все ж, на жаль, також зазнали руйнувань та втрат. Крім того, залишилось неврегульованим питання щодо територій, які заміновані, але ще не обстежені і відомості не внесені до Держгеокадастру (зокрема, про розмір такої ділянки) – адже зараз за період до внесення відомостей в Держгеокадастр платники податків не зможуть отримати звільнення від сплати податку. Варто зауважити, що на розмінування таких територій можуть піти роки, а в цей час така земля є непридатною для обробітку, тож і стягувати податки з таких ділянок є несправедливим. Тому, додатково Асоціація звертається до Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики з прохання продовжити роботу над удосконалення даного переліку в контексті замінованих територій. Водночас, бізнес очікує на офіційний інформаційний лист від Державної податкової служби щодо того як саме мають застосовуватись норми закону, порядок дій для бізнесу, як подати уточнену декларацію за минулі періоди (2021-2022 рік) та перший квартал 2023 року. Адже, насамперед, податківці мають однозначно розуміти застосування норм Закону.

Вчора Президентом України було підписано законопроєкт №7632 щодо звільнення від cплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно.

Європейська Бізнес Асоціація щиро дякує Президенту за підписання цього вкрай важливого Закону, більше того, народним депутатам і експертам від бізнесу,  які долучились до вирішення юридичної колізії, що заблокувала застосування податкових пільг.

Експерти Асоціації на постійній основі долучались до роботи Робочої групи при Комітеті ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики, надаючи від бізнесу в робочому порядку відповідні аргументи та пропозиції. Так, варто зауважити, більшість пропозицій було враховано.

Проте, все ж, на переконання бізнесу, Податковий кодекс і Перелік окупованих територій (Мінреінтеграції)  має ще кілька неточностей та потребує додаткового доопрацювання. Зокрема, трапляються випадки, коли в Перелік окупованих територій, що підлягають звільненню від сплати податків зовсім не включені міста і території, які знаходяться далеко від лінії фронту, але по яким було завдано значних ракетних ударів, зруйновано нерухоме майно, наприклад, мова йде про Харків, Запоріжжя, Дніпро, Умань, Чернігів, Київ, тощо. Тож спільнота звертається до Мінреінтеграції з проханням регулярно доповнювати  Перелік інформацією про території, які хоча і знаходяться далеко від лінії фронту, але все ж, на жаль, також зазнали руйнувань та втрат.

Крім того, залишилось неврегульованим питання щодо територій, які заміновані, але ще не обстежені і відомості не внесені до Держгеокадастру (зокрема, про розмір такої ділянки) – адже зараз за період до внесення відомостей в Держгеокадастр платники податків не зможуть отримати звільнення від сплати податку. Варто зауважити, що на розмінування таких територій можуть піти роки, а в цей час така земля є непридатною для обробітку, тож і стягувати податки з таких ділянок є несправедливим. Тому, додатково Асоціація звертається до Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики з прохання продовжити роботу над удосконалення даного переліку в контексті замінованих територій.

Водночас, бізнес очікує на офіційний інформаційний лист від Державної податкової служби щодо того як саме мають застосовуватись норми закону, порядок дій для бізнесу, як подати уточнену декларацію за минулі періоди (2021-2022 рік) та перший квартал 2023 року. Адже, насамперед, податківці мають однозначно розуміти застосування норм Закону.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: