fbpx

Парламент прийняв низку важливих для бізнесу рішень у зв’язку з коронавірусом

17/ 03/ 2020
  Сьогодні, 17 березня, у зв’язку із ситуацією з коронавірусом Парламент прийняв низку рішень щодо необхідних заходів, особливо важливих в цей нелегкий час, аби бізнес зміг достойно тримати удар (законопроєкти №3220, №3219 та №2539). Анна Дерев‘янко. Виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації. Очевидно, що бізнесу зараз потрібна підтримка з боку держави. Вчора від імені Європейської Бізнес Асоціації ми звернулись до Президента, Уряду та Верховної Ради з пропозиціями щодо рішень, які наразі можуть підтримати компанії. Кожен день ми отримуємо десятки звернень від бізнесу, адже ситуація, що складається з коронавірусом, дуже впливає на економічну активність бізнесу. Особливо гостро зараз це стосується компаній, чия діяльність безпосередньо пов′язана з фізичною присутністю клієнтів, роботою магазинів, транспортною сферою тощо. І ми дуже вдячні за оперативну реакцію влади в цьому контексті. Серед прийнятих рішень йдеться про запровадження мораторію на будь-які перевірки усіх категорій платників податків органами податкової служби та іншими контролюючими органами із строком дії мораторію з  18  березня  по  31 травня  2020 року, відтермінування строку подання декларації про доходи для фізичних осіб до 1 липня 2020 року. Крім того, скасування штрафних санкцій та нарахування пені за порушення податкового законодавства (крім порушень, що стосуються сплати ПДВ, акцизу, ренти) - вчинених протягом  періоду з 1 березня  по 31 травня  2020 року, продовження до 1 липня 2020 року терміну подання річної декларації про майновий стан і доходи, надання права змінювати режими роботи та офіційний дозвіл на роботу з дому. Водночас, тимчасове скасування штрафів та пені за несвоєчасне подання звітності по ЄСВ, тимчасове звільнення від нарахування та сплати ЄСВ для підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування (ФОП). У період з 1 березня року по 30 квітня 2020 року - відсутність нарахування та несплата податку на об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб та податку на землю. Однак, шкода, що не було враховано деякі пропозиції, про які бізнес зазначав раніше. Йдеться саме про пункти №3, 4 (подання скарг в рамках адміністративного оскарження рішень ДПС України), 6, 7, 10, 12, 13. Сподіваємось, що все ж ці рішення буде оперативно розглянуто і враховано. Крім того, бізнес-спільнота все ж пропонує розглянути надання можливості не застосовувати штрафні санкції за порушення правил обліку пального та спирту етилового, а також, порушення строків нарахування, декларування та сплати ПДА, акцизного податку та рентної плати на період до 31 травня 2020 року. Європейська Бізнес Асоціація продовжуватиме тримати руку на пульсі ситуації, що відбувається в бізнесі.

Сьогодні, 17 березня, у зв’язку із ситуацією з коронавірусом Парламент прийняв низку рішень щодо необхідних заходів, особливо важливих в цей нелегкий час, аби бізнес зміг достойно тримати удар (законопроєкти №3220, №3219 та №2539).

Анна Дерев‘янко Виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації
Очевидно, що бізнесу зараз потрібна підтримка з боку держави. Вчора від імені Європейської Бізнес Асоціації ми звернулись до Президента, Уряду та Верховної Ради з пропозиціями щодо рішень, які наразі можуть підтримати компанії. Кожен день ми отримуємо десятки звернень від бізнесу, адже ситуація, що складається з коронавірусом, дуже впливає на економічну активність бізнесу. Особливо гостро зараз це стосується компаній, чия діяльність безпосередньо пов′язана з фізичною присутністю клієнтів, роботою магазинів, транспортною сферою тощо. І ми дуже вдячні за оперативну реакцію влади в цьому контексті.

Серед прийнятих рішень йдеться про запровадження мораторію на будь-які перевірки усіх категорій платників податків органами податкової служби та іншими контролюючими органами із строком дії мораторію з  18  березня  по  31 травня  2020 року, відтермінування строку подання декларації про доходи для фізичних осіб до 1 липня 2020 року.

Крім того, скасування штрафних санкцій та нарахування пені за порушення податкового законодавства (крім порушень, що стосуються сплати ПДВ, акцизу, ренти) – вчинених протягом  періоду з 1 березня  по 31 травня  2020 року, продовження до 1 липня 2020 року терміну подання річної декларації про майновий стан і доходи, надання права змінювати режими роботи та офіційний дозвіл на роботу з дому.

Водночас, тимчасове скасування штрафів та пені за несвоєчасне подання звітності по ЄСВ, тимчасове звільнення від нарахування та сплати ЄСВ для підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування (ФОП). У період з 1 березня року по 30 квітня 2020 року – відсутність нарахування та несплата податку на об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб та податку на землю.

Однак, шкода, що не було враховано деякі пропозиції, про які бізнес зазначав раніше. Йдеться саме про пункти №3, 4 (подання скарг в рамках адміністративного оскарження рішень ДПС України), 6, 7, 10, 12, 13. Сподіваємось, що все ж ці рішення буде оперативно розглянуто і враховано.

Крім того, бізнес-спільнота все ж пропонує розглянути надання можливості не застосовувати штрафні санкції за порушення правил обліку пального та спирту етилового, а також, порушення строків нарахування, декларування та сплати ПДА, акцизного податку та рентної плати на період до 31 травня 2020 року.

Європейська Бізнес Асоціація продовжуватиме тримати руку на пульсі ситуації, що відбувається в бізнесі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: