fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Паперові трудові книжки буде відмінено впродовж наступних п’яти років

13/ 03/ 2021
  5 лютого 2021 року Верховна Рада прийняла Закон № 3623 (далі – Закон), яким передбачено відміну обовязкового ведення трудових книжок в паперовій формі, що набуває чинності 10 червня 2021 року. Закон передбачає поступовий перехід до ведення трудових книжок в електронній формі, що відбудеться протягом наступних 5 років. Відтепер роботодавцю не потрібно буде вимагати паперову трудову книжку від працівника при його працевлаштуванні, а також вносити всі подальші записи до такої трудової книжки. Облік трудової діяльності працівника буде здійснюватися в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі – Реєстр). При прийнятті на роботу працівника буде достатньо надати відомості про трудову діяльність з такого Реєстру. Закон передбачає необхідність перенести дані паперових трудових книжок працівників самим працівникам або роботодавцям до Реєстру протягом наступних 5 років. Включення даних до Реєстру буде здійснюватися Пенсійним Фондом України. Після перенесення усіх даних з трудової книжки вона повертається власнику під підпис, а роботодавець продовжує вносити записи про трудову діяльність працівника лише в електронній формі шляхом подання відповідної звітності. Однак до завершення перенесення даних працівника до Реєстру при його звільненні роботодавці все ж повинні внести належні записи до трудової книжки та видати її працівникові. Також Закон передбачає можливість, на вимогу працівника, паралельного обліку його трудової діяльності шляхом заповнення паперової трудової книжки. У таких випадках роботодавець повинен буде вести подвійний облік щодо роботи працівника: в електронному та паперовому форматі. Для отримання додаткової інформації просимо звертатися до радника Asters Інеси Летич та юриста Ірини Шапошнікової.

5 лютого 2021 року Верховна Рада прийняла Закон № 3623 (далі – “Закон“), яким передбачено відміну обов’язкового ведення трудових книжок в паперовій формі, що набуває чинності 10 червня 2021 року. Закон передбачає поступовий перехід до ведення трудових книжок в електронній формі, що відбудеться протягом наступних 5 років.

Відтепер роботодавцю не потрібно буде вимагати паперову трудову книжку від працівника при його працевлаштуванні, а також вносити всі подальші записи до такої трудової книжки. Облік трудової діяльності працівника буде здійснюватися в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі – “Реєстр“). При прийнятті на роботу працівника буде достатньо надати відомості про трудову діяльність з такого Реєстру.

Закон передбачає необхідність перенести дані паперових трудових книжок працівників самим працівникам або роботодавцям до Реєстру протягом наступних 5 років. Включення даних до Реєстру буде здійснюватися Пенсійним Фондом України. Після перенесення усіх даних з трудової книжки вона повертається власнику під підпис, а роботодавець продовжує вносити записи про трудову діяльність працівника лише в електронній формі шляхом подання відповідної звітності. Однак до завершення перенесення даних працівника до Реєстру при його звільненні роботодавці все ж повинні внести належні записи до трудової книжки та видати її працівникові.

Також Закон передбачає можливість, на вимогу працівника, паралельного обліку його трудової діяльності шляхом заповнення паперової трудової книжки. У таких випадках роботодавець повинен буде вести подвійний облік щодо роботи працівника: в електронному та паперовому форматі.

Для отримання додаткової інформації просимо звертатися до радника Asters Інеси Летич та юриста Ірини Шапошнікової.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: