fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Особисті фінанси. Ефективне управління

11/ 11/ 2021
  Багато людей стикаються з такою ситуацією, коли їхній дохід вже довгий час стабільно підвищується, однак при цьому не виходить зробити жодних накопичень. Часто причина таких ситуацій насправді прихована в самій особистості, яка ігнорує правила управління власними фінансами і не дотримується фінансової дисципліни. Так, управління фінансами не означає буквально управління грошима. Це скоріше процес управління всіма ресурсами і процесами, які приводять до руху грошей.  Тому 10 листопада 2021 року на Студії особистої та корпоративної ефективності з Асоціацією в Одесі  учасники розбиралися з основами фінансового благополуччя разом з Тетяною Кернос, фінансовим радником, перемовником та спеціалістом з ефективного управління бізнесом.   Зокрема говорили про аудит особистих фінансів та типи фінансового мислення (звички) які характеризують зони фінансової безпеки. Наприклад, у так званій “червоній зоні” ваші витрати та борги перевищують доходи, у “жовтій зоні” витрати дорівнюють доходам, а в “зеленій” та “блакитній” — доходи значно перевищують витрати та є накопичення. Однак знання та зміна правил поведінки з вашими фінансами завжди можуть допомогти перейти на вищий рівень на якому є навички планування доходів і витрат, аналіз і розуміння структури грошового потоку, фінансові цілі, формування фінансової подушки, стратегія створення нових активів, тощо. Якщо ви хочете розвивати свій фінансовий інтелект та перейти на рівень вище у своїх відносинах із фінансами, слід дотримуватись таких правил поведінки, наприклад: вести облік своїх витрат і доходів; сформувати звичку відкладати гроші, починаючи з 5% щомісяця, і надалі регулярно збільшувати процент накопичень; розібратися з активами та пасивами у своєму житті; розглянути страхування, як спосіб зменшення витрат та ін; вивчити доступні інструменти інвестування та почати їх використовувати. Впевнені, що грамотний фінансовий менеджмент завжди сприяє успішності. Адже, як казав автор книги “Покажіть мені гроші” Дейв Ремсі , суть фінансового благополуччя — не у купівлі різних речей, а  у тому, щоб навчитися витрачати на життя менше, ніж ви заробляєте, а решту інвестувати. Тож щиро дякуємо пані Кернос за корисні поради щодо ефективного управління особистими фінансами!

Багато людей стикаються з такою ситуацією, коли їхній дохід вже довгий час стабільно підвищується, однак при цьому не виходить зробити жодних накопичень. Часто причина таких ситуацій насправді прихована в самій особистості, яка ігнорує правила управління власними фінансами і не дотримується фінансової дисципліни. Так, управління фінансами не означає буквально управління грошима. Це скоріше процес управління всіма ресурсами і процесами, які приводять до руху грошей. 

Тому 10 листопада 2021 року на Студії особистої та корпоративної ефективності з Асоціацією в Одесі  учасники розбиралися з основами фінансового благополуччя разом з Тетяною Кернос, фінансовим радником, перемовником та спеціалістом з ефективного управління бізнесом.   Зокрема говорили про аудит особистих фінансів та типи фінансового мислення (звички) які характеризують зони фінансової безпеки. Наприклад, у так званій “червоній зоні” ваші витрати та борги перевищують доходи, у “жовтій зоні” витрати дорівнюють доходам, а в “зеленій” та “блакитній” — доходи значно перевищують витрати та є накопичення. Однак знання та зміна правил поведінки з вашими фінансами завжди можуть допомогти перейти на вищий рівень на якому є навички планування доходів і витрат, аналіз і розуміння структури грошового потоку, фінансові цілі, формування фінансової подушки, стратегія створення нових активів, тощо.

Якщо ви хочете розвивати свій фінансовий інтелект та перейти на рівень вище у своїх відносинах із фінансами, слід дотримуватись таких правил поведінки, наприклад:

  • вести облік своїх витрат і доходів;
  • сформувати звичку відкладати гроші, починаючи з 5% щомісяця, і надалі регулярно збільшувати процент накопичень;
  • розібратися з активами та пасивами у своєму житті;
  • розглянути страхування, як спосіб зменшення витрат та ін;
  • вивчити доступні інструменти інвестування та почати їх використовувати.

Впевнені, що грамотний фінансовий менеджмент завжди сприяє успішності. Адже, як казав автор книги “Покажіть мені гроші” Дейв Ремсі , суть фінансового благополуччя — не у купівлі різних речей, а  у тому, щоб навчитися витрачати на життя менше, ніж ви заробляєте, а решту інвестувати. Тож щиро дякуємо пані Кернос за корисні поради щодо ефективного управління особистими фінансами!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: