fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Чи вплинуть нові правила працевлаштування іноземців в Україні на її інвестиційний клімат?

05/ 07/ 2017
  З метою створення привабливого інвестиційного середовища та впровадження міжнародного досвіду ведення чесного бізнесу, Україні варто бути відкритою до залучення іноземних інвесторів та висококваліфікованих спеціалістів, особливо в період гострої нестачі необхідних кадрів. Одним із викликів для них є процедура отримання дозволу на працевлаштування та посвідки на тимчасове проживання в Україні. Так, за ініціативи компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації спільно з народним депутатом України Сергієм Кіралем, було розроблено Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення барєрів для залучення іноземних інвестицій (щодо скасування реєстрації іноземних інвестицій та внесення змін в правила працевлаштування та тимчасового проживання іноземців)” №4541. Цей Закон був підписаний 26 червня 2017 Президентом України і вступить в дію 27 вересня 2017 року. ЩО ЗМІНИЛОСЯ? Розширено коло іноземних фахівців, які можуть залучатись до роботи в Україні (засновники/учасники/бенефіціари (контролери) юридичної особи, створеної в Україні; випускники університетів, що входять до першої сотні у світових рейтингах університетів; іноземні ІТ-професіонали; високооплачувані професіонали; іноземні працівники творчих професій; володільці авторських прав на об’єкти інтелектуальної власності або іноземці, які займатимуть посади, що передбачають створення об’єктів авторського права). Скасовано Звіт про вакансію (Звіт 3-ПН), тобто вимогу в обґрунтуванні доцільності застосування праці іноземців. Встановлено мінімальний розмір заробітної плати (МЗП) для іноземців (10 МЗП – 32 000 грн. для іноземних працівників в компаніях, 5 МЗП – 16 000 грн. для іноземних працівників в громадських та благодійних організаціях, закладах освіти). Вдвічі скорочено перелік документів на отримання дозволу про працевлаштування іноземця в Україні. Збільшено термін дії дозволу до 3 календарних років для окремих категорій іноземців зазначених в п.1. Встановлено диференційований розмір плати за видачу дозволу на застосування праці іноземця в залежності від терміну дії дозволу. Дозволено працю іноземців на умовах сумісництва. Введено нову підставу для отримання посвідки на тимчасове проживання для іноземних інвесторів. Скорочено терміни для отримання посвідки на тимчасове проживання. Удосконалено процедуру подачі документів в міграційну службу. Ми сподіваємося, що ці зміни у вищезгаданій процедурі дадуть позитивний ефект для бізнес-середовища, а про їх вплив на інвестиційний клімат, ми зможемо чітко сказати лише згодом, після його практичного застосування.

З метою створення привабливого інвестиційного середовища та впровадження міжнародного досвіду ведення чесного бізнесу, Україні варто бути відкритою до залучення іноземних інвесторів та висококваліфікованих спеціалістів, особливо в період гострої нестачі необхідних кадрів. Одним із викликів для них є процедура отримання дозволу на працевлаштування та посвідки на тимчасове проживання в Україні.

Так, за ініціативи компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації спільно з народним депутатом України Сергієм Кіралем, було розроблено Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення бар’єрів для залучення іноземних інвестицій (щодо скасування реєстрації іноземних інвестицій та внесення змін в правила працевлаштування та тимчасового проживання іноземців)” №4541. Цей Закон був підписаний 26 червня 2017 Президентом України і вступить в дію 27 вересня 2017 року.

ЩО ЗМІНИЛОСЯ?

  • Розширено коло іноземних фахівців, які можуть залучатись до роботи в Україні (засновники/учасники/бенефіціари (контролери) юридичної особи, створеної в Україні; випускники університетів, що входять до першої сотні у світових рейтингах університетів; іноземні ІТ-професіонали; високооплачувані професіонали; іноземні працівники творчих професій; володільці авторських прав на об’єкти інтелектуальної власності або іноземці, які займатимуть посади, що передбачають створення об’єктів авторського права).
  • Скасовано Звіт про вакансію (Звіт 3-ПН), тобто вимогу в обґрунтуванні доцільності застосування праці іноземців.
  • Встановлено мінімальний розмір заробітної плати (МЗП) для іноземців (10 МЗП – 32 000 грн. для іноземних працівників в компаніях, 5 МЗП – 16 000 грн. для іноземних працівників в громадських та благодійних організаціях, закладах освіти).
  • Вдвічі скорочено перелік документів на отримання дозволу про працевлаштування іноземця в Україні.
  • Збільшено термін дії дозволу до 3 календарних років для окремих категорій іноземців зазначених в п.1.
  • Встановлено диференційований розмір плати за видачу дозволу на застосування праці іноземця в залежності від терміну дії дозволу.
  • Дозволено працю іноземців на умовах сумісництва.
  • Введено нову підставу для отримання посвідки на тимчасове проживання для іноземних інвесторів.
  • Скорочено терміни для отримання посвідки на тимчасове проживання.
  • Удосконалено процедуру подачі документів в міграційну службу.

Ми сподіваємося, що ці зміни у вищезгаданій процедурі дадуть позитивний ефект для бізнес-середовища, а про їх вплив на інвестиційний клімат, ми зможемо чітко сказати лише згодом, після його практичного застосування.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: