fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Оптимістів поменшало: 60% CEO очікують на позитивний розвиток свого бізнесу в 2021 році

22/ 09/ 2020
  Такими є результати опитування «Прогнози бізнесу на 2021 рік», яке Європейська Бізнес Асоціація щорічно проводить серед генеральних директорів своїх компаній. Варто зазначити, що у попередній хвилі опитування на 2020 рік на зростання свого бізнесу очікували 77% генеральних директорів. Тоді як 60% прогнозують зростання, 26% директорів розраховують втримати бізнес-показники на рівні 2020 року, а ще 14% констатують, що стан справ у їхнього бізнесу погіршиться. До того ж, тільки третина підприємців, а саме 31% планують впровадження масштабних інвестиційних проєктів наступного року. Близько третини підприємців очікують на збільшення доходу від розвитку бізнесу до 10% – у гривні. Тоді як минулого року більшість (62%) прогнозували зростання на рівні 10-20%. При плануванні бюджетів на 2021 рік керівники компаній закладають вартість валюти в середньому на рівні 29 грн/$. Водночас більше половини директорів, а саме 54% планують підвищення заробітної плати співробітникам у розмірі 5-10%. Ще 21% підвищать заробітну плату до 5%, а 9% - у розмірі 10-20%. Тільки 15% компаній не планують підвищення заробітної плати персоналу, проте до її скорочення не вдасться жодна компанія. Водночас більшість компаній покладатимуться на стриману HR політику наступного року. Так, 60% планують зберегти персонал компанії без змін. Розширювати штат планують тільки 28% компаній (минулого року таких було 46%). До скорочення персоналу будуть вимушені вдатися 12% бізнесів. Анна Деревянко. Виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації. Цілком прогнозовано, що наслідки пандемії та пов’язаних з нею обмежувальних заходів негативно відобразились на планах та прогнозах бізнесу. Однак, навряд чи це єдина причина нарікань бізнесу. Ми бачимо, що цього року зросло невдоволення станом судової системи в Україні – керівники компаній навіть назвали це більшою проблемою, ніж корупція – вперше за багато років. Тому, окрім зовнішніх викликів, нам варто звернути не менш прискіпливу увагу до внутрішніх питань. Український бізнес та суспільство дуже чекають на чесні суди, зменшення корупції та політичну і економічну стабільність. Крім того, керівники компаній визначили ТОП-3 завдання від бізнесу до влади на наступний рік. Вже тривалий час вони залишаються незмінними, проте цього року на перше місце директори поставили необхідність проведення судової реформи та встановлення верховенства права, на другому місці – боротьба з корупцією, далі – забезпечення політичної стабільності та ефективного менеджменту в країні. Довідково: В дослідженні «Прогнози бізнесу на 2021 рік» взяв участь 121 ТОП-менеджер компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації. Анкета складалася з 10 питань, опитування проводилося протягом у вересні 2020 року. Дослідження «Прогнози бізнесу» проводиться Асоціацією вже 5-й рік поспіль.  Всі дослідження Європейської Бізнес Асоціації можна переглянути на сайті.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Такими є результати опитування «Прогнози бізнесу на 2021 рік», яке Європейська Бізнес Асоціація щорічно проводить серед генеральних директорів своїх компаній. Варто зазначити, що у попередній хвилі опитування на 2020 рік на зростання свого бізнесу очікували 77% генеральних директорів.

Тоді як 60% прогнозують зростання, 26% директорів розраховують втримати бізнес-показники на рівні 2020 року, а ще 14% констатують, що стан справ у їхнього бізнесу погіршиться. До того ж, тільки третина підприємців, а саме 31% планують впровадження масштабних інвестиційних проєктів наступного року.

Близько третини підприємців очікують на збільшення доходу від розвитку бізнесу до 10% – у гривні. Тоді як минулого року більшість (62%) прогнозували зростання на рівні 10-20%. При плануванні бюджетів на 2021 рік керівники компаній закладають вартість валюти в середньому на рівні 29 грн/$.

Водночас більше половини директорів, а саме 54% планують підвищення заробітної плати співробітникам у розмірі 5-10%. Ще 21% підвищать заробітну плату до 5%, а 9% – у розмірі 10-20%. Тільки 15% компаній не планують підвищення заробітної плати персоналу, проте до її скорочення не вдасться жодна компанія.

Водночас більшість компаній покладатимуться на стриману HR політику наступного року. Так, 60% планують зберегти персонал компанії без змін. Розширювати штат планують тільки 28% компаній (минулого року таких було 46%). До скорочення персоналу будуть вимушені вдатися 12% бізнесів.

Анна Дерев'янко Виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації
Цілком прогнозовано, що наслідки пандемії та пов’язаних з нею обмежувальних заходів негативно відобразились на планах та прогнозах бізнесу. Однак, навряд чи це єдина причина нарікань бізнесу. Ми бачимо, що цього року зросло невдоволення станом судової системи в Україні – керівники компаній навіть назвали це більшою проблемою, ніж корупція – вперше за багато років. Тому, окрім зовнішніх викликів, нам варто звернути не менш прискіпливу увагу до внутрішніх питань. Український бізнес та суспільство дуже чекають на чесні суди, зменшення корупції та політичну і економічну стабільність.

Крім того, керівники компаній визначили ТОП-3 завдання від бізнесу до влади на наступний рік. Вже тривалий час вони залишаються незмінними, проте цього року на перше місце директори поставили необхідність проведення судової реформи та встановлення верховенства права, на другому місці – боротьба з корупцією, далі – забезпечення політичної стабільності та ефективного менеджменту в країні.

Довідково:

В дослідженні «Прогнози бізнесу на 2021 рік» взяв участь 121 ТОП-менеджер компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації. Анкета складалася з 10 питань, опитування проводилося протягом у вересні 2020 року. Дослідження «Прогнози бізнесу» проводиться Асоціацією вже 5-й рік поспіль. 

Всі дослідження Європейської Бізнес Асоціації можна переглянути на сайті.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Презентації та документи

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: