fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Оподаткування доходів отриманих від операцій з віртуальними активами

13/ 07/ 2022
  Авторка: Аліна Шуліка, адвокат Dynasty Law & Investment З набранням чинності Закону «Про віртуальні активи» від 17.02.2022 No2074-ІХ в Україні вперше буде легалізовано віртуальні активи та бізнес у цій сфері. Крім того, вказаним Законом не тільки буде впорядковано нормативно-правове регулювання ринку віртуальних активів та його учасників, визначено їх правовий статус та встановлено державний контроль на ринку віртуальних активів, але й, як наслідок, кожному власнику віртуальних активів буде надана можливість їх легального обміну та декларування. Наразі ж ринок віртуальних активів фактично вже сформований та існує в Україні не один рік. Однак, його повноцінному функціонуванню, а також подальшому розвитку заважає ціла низка невирішених проблем, найвагомішою серед яких є відсутність механізмів оподаткування доходів, отриманих від операцій з віртуальними активами. Чинне податкове законодавство досі не регулює питання оподаткування доходів отриманих від операцій майнінгу або трейдингу. Закон Про віртуальні активи набере чинності з дня набрання чинності Закону Про внесення змін до податкового законодавства щодо особливостей оподаткування операцій з віртуальними активами, якими зокрема передбачається: - Звільнити від оподаткування ПДВ операцій з віртуальними активами та послуг, що надаються постачальниками послуг, пов’язаних з віртуальними активами. - Тимчасово встановити пільгове оподаткування інвестиційного прибутку від: операцій з віртуальними активами та послуг, що надаються постачальниками послуг, пов’язаних з віртуальними активами за ставкою податку на прибуток у розмірі 5%. операцій з віртуальними активами для фізосіб за ставкою ПДФО у розмірі 5%. При цьому, термін тимчасового пільгового оподаткування інвестиційного прибутку від операцій з віртуальними активами та послуг, що надаються постачальниками послуг, пов’язаних з віртуальними активами становитиме 5 років. А також, встановити обов’язок зі сплати військового збору з суми інвестиційного прибутку від операцій з віртуальними активами для фізосіб за ставкою у розмірі 1,5 %.

Авторка: Аліна Шуліка, адвокат Dynasty Law & Investment

З набранням чинності Закону «Про віртуальні активи» від 17.02.2022 No2074-ІХ в Україні вперше буде легалізовано віртуальні активи та бізнес у цій сфері.

Крім того, вказаним Законом не тільки буде впорядковано нормативно-правове регулювання ринку віртуальних активів та його учасників, визначено їх правовий статус та встановлено державний контроль на ринку віртуальних активів, але й, як наслідок, кожному власнику віртуальних активів буде надана можливість їх легального обміну та декларування.

Наразі ж ринок віртуальних активів фактично вже сформований та існує в Україні не один рік. Однак, його повноцінному функціонуванню, а також подальшому розвитку заважає ціла низка невирішених проблем, найвагомішою серед яких є відсутність механізмів оподаткування доходів, отриманих від операцій з віртуальними активами. Чинне податкове законодавство досі не регулює питання оподаткування доходів отриманих від операцій майнінгу або трейдингу.

Закон “Про віртуальні активи” набере чинності з дня набрання чинності Закону “Про внесення змін до податкового законодавства щодо особливостей оподаткування операцій з віртуальними активами”, якими зокрема передбачається:

– Звільнити від оподаткування ПДВ операцій з віртуальними активами та послуг, що надаються постачальниками послуг, пов’язаних з віртуальними активами.

– Тимчасово встановити пільгове оподаткування інвестиційного прибутку від:

  • операцій з віртуальними активами та послуг, що надаються постачальниками послуг, пов’язаних з віртуальними активами за ставкою податку на прибуток у розмірі 5%.
  • операцій з віртуальними активами для фізосіб за ставкою ПДФО у розмірі 5%.

При цьому, термін тимчасового пільгового оподаткування інвестиційного прибутку від операцій з віртуальними активами та послуг, що надаються постачальниками послуг, пов’язаних з віртуальними активами становитиме 5 років.

А також, встановити обов’язок зі сплати військового збору з суми інвестиційного прибутку від операцій з віртуальними активами для фізосіб за ставкою у розмірі 1,5 %.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: