fbpx

Онлайн-засідання HR Комітету Асоціації в Одесі: “Зміна тенденцій і правил гри на ринку праці”

08/ 10/ 2020
  Сьогодні правила гри на ринку праці змінюються, тож бізнес висуває нові вимоги до HR-ефективності. Зокрема, на керівників та HR підрозділи компаній покладається ще більша відповідальність, аніж раніше, адже періоди економічної нестабільності завжди призводять до погіршення настроїв всередині команд, а отже і до тимчасових труднощів у веденні бізнесу. Тому, 8 жовтня 2020 року, на Онлайн-засіданні HR Комітету Асоціації в Одесі разом із спікером Надією Савченко, СЕО HR Agency Key People та співробітниками членських компаній Асоціації, ми вирішили провести аналіз ситуації, яка склалася на українському ринку праці у розрізі наступних об’єктивних обставин: тимчасового призупинення експорту робочої сили в Європу, особливостей ринку у галузях бізнесу, які менше постраждали від наслідків глобального shut-down та потреб в персоналі у галузях, які більше всіх постраждали від карантину. Також, говорили про тенденцію віддаленого режиму роботи та дистанційних команд, та як ця тенденція впливає на локальні ринки праці в кожному окремому місті (області) України. Більш того, у зв’язку зі зміною “правил гри” стали затребувані нові фахівці та посади, а бізнес почав висувати ряд нових вимог до HR-ефективності. Карантин змінив все, тож потреби в персоналі у галузях, які від нього постраждали, теж змінились. Бізнес зазнав скорочень у фонді оплати праці, а дистанційний режим планують прирівняти до офісного починаючи з 2021 року. Як бачимо, наразі, як ніколи важливо впроваджувати глибокі зміни у роботі з персоналом, спираючись на якісний аналіз даних про працівників — демографічних, медичних, організаційних — а також аналіз макроекономічних і розуміння глобальних трендів. Так, у найближчому майбутньому будуть актуальними тренди на суміжність професій, діджіталізацію, віддалені команди, ефективність команд всередині тощо. Зрештою, питання добробуту співробітників та почуття приналежності як головні напрями роботи з персоналом стали першочерговими для компаній, підтвердивши необхідність сфокусуватися на людині.

Сьогодні правила гри на ринку праці змінюються, тож бізнес висуває нові вимоги до HR-ефективності. Зокрема, на керівників та HR підрозділи компаній покладається ще більша відповідальність, аніж раніше, адже періоди економічної нестабільності завжди призводять до погіршення настроїв всередині команд, а отже і до тимчасових труднощів у веденні бізнесу.

Тому, 8 жовтня 2020 року, на Онлайн-засіданні HR Комітету Асоціації в Одесі разом із спікером Надією Савченко, СЕО HR Agency Key People та співробітниками членських компаній Асоціації, ми вирішили провести аналіз ситуації, яка склалася на українському ринку праці у розрізі наступних об’єктивних обставин: тимчасового призупинення експорту робочої сили в Європу, особливостей ринку у галузях бізнесу, які менше постраждали від наслідків глобального shut-down та потреб в персоналі у галузях, які більше всіх постраждали від карантину. Також, говорили про тенденцію віддаленого режиму роботи та дистанційних команд, та як ця тенденція впливає на локальні ринки праці в кожному окремому місті (області) України. Більш того, у зв’язку зі зміною “правил гри” стали затребувані нові фахівці та посади, а бізнес почав висувати ряд нових вимог до HR-ефективності. Карантин змінив все, тож потреби в персоналі у галузях, які від нього постраждали, теж змінились. Бізнес зазнав скорочень у фонді оплати праці, а дистанційний режим планують прирівняти до офісного починаючи з 2021 року.

Як бачимо, наразі, як ніколи важливо впроваджувати глибокі зміни у роботі з персоналом, спираючись на якісний аналіз даних про працівників — демографічних, медичних, організаційних — а також аналіз макроекономічних і розуміння глобальних трендів. Так, у найближчому майбутньому будуть актуальними тренди на суміжність професій, діджіталізацію, віддалені команди, ефективність команд всередині тощо. Зрештою, питання добробуту співробітників та почуття приналежності як головні напрями роботи з персоналом стали першочерговими для компаній, підтвердивши необхідність сфокусуватися на людині.

Спікери

1 / 1
Надія Савченко
засновник Key People Recruiting Agency
Надія Савченко

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: