fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Офіційна позиція щодо нової моделі оподаткування прибутку

16/ 03/ 2018
  Європейська Бізнес Асоціація вітає зусилля Президента України з пошуку збалансованого рішення щодо запровадження нової моделі оподаткування прибутку Асоціація вдячна Президенту за запрошення обговорити запровадження в Україні нової моделі оподаткування прибутку (див. http://www.president.gov.ua/news/prezident-zaprosiv-predstavnikiv-biznesu-do-obgovorennya-pit-46302). Окремо варто відмітити призначення нового Голови Національного банку України – Асоціація радо вітає цей крок та сподівається на увагу нового керівництва до запитів бізнесу. Зокрема, бізнес-спільнота Асоціації очікує на розробку та супроводження прийняття рамкового закону України «Про валюту», який визначатиме базові принципи валютного регулювання в Україні. Асоціація із розумінням ставиться до позиції Президента щодо необхідності забезпечити захист малого та середнього бізнесу. Очікується, що такому захисту буде сприяти запровадження податку на виведений капітал. Відповідно, Асоціація позитивно ставиться до ідеї Президента поширити податок на виведений капітал саме на малий та середній бізнес на першому етапі впровадження цього податку. Водночас навіть на початковому етапі впровадження нового податку варто надати право крупним підприємствам обрати нову модель оподаткування за власним рішенням. Зазначимо, що пропонований законопроект про податок на виведений капітал надає таке право вибору лише банківським установам. Вважаємо, що необхідно розширити коло підприємств, яким буде надане право обрати податок на виведений капітал, або залишитись платником податку на прибуток. Вважаємо, що за підсумками першого етапу впровадження податку на виведений капітал необхідно буде узагальнити досвід та оцінити результати застосування цього податку. Зокрема, потрібно буде оцінити вплив податку на виведений капітал на детінізацію економіки та економічне зростання. Подальші рішення щодо податку на виведений капітал мають прийматись з урахуванням цих результатів. Відповідно, з метою втілення ідеї Президента України необхідно доопрацювати проект закону про податок на виведений капітал. Зокрема, необхідно передбачити застосування податку на виведений капітал малим та середнім бізнесом, а також надати право крупним підприємствам обирати цю модель оподаткування за власним рішенням. При цьому наголошуємо, що зміни у сфері оподаткування мають відбуватись в узгоджений спосіб. Зокрема, ми хочемо бути переконаними, що податкові втрати у разі запровадження податку на виведений капітал не будуть компенсуватись шляхом збільшення інших податків. Підкреслимо також, що зниження фіскального навантаження на оплату праці має стати пріоритетним завданням влади. Таке зниження стане дієвим засобом детінізації економіки та збільшення доходів громадян. Ми поділяємо прагнення Глави Держави до більших темпів економічного зростання. Сподіваємось, що збалансована система оподаткування стане важливим чинником у досягненні цих цілей.

Європейська Бізнес Асоціація вітає зусилля Президента України з пошуку збалансованого рішення щодо запровадження нової моделі оподаткування прибутку

Асоціація вдячна Президенту за запрошення обговорити запровадження в Україні нової моделі оподаткування прибутку (див. http://www.president.gov.ua/news/prezident-zaprosiv-predstavnikiv-biznesu-do-obgovorennya-pit-46302).

Окремо варто відмітити призначення нового Голови Національного банку України – Асоціація радо вітає цей крок та сподівається на увагу нового керівництва до запитів бізнесу. Зокрема, бізнес-спільнота Асоціації очікує на розробку та супроводження прийняття рамкового закону України «Про валюту», який визначатиме базові принципи валютного регулювання в Україні.

Асоціація із розумінням ставиться до позиції Президента щодо необхідності забезпечити захист малого та середнього бізнесу. Очікується, що такому захисту буде сприяти запровадження податку на виведений капітал.

Відповідно, Асоціація позитивно ставиться до ідеї Президента поширити податок на виведений капітал саме на малий та середній бізнес на першому етапі впровадження цього податку.

Водночас навіть на початковому етапі впровадження нового податку варто надати право крупним підприємствам обрати нову модель оподаткування за власним рішенням. Зазначимо, що пропонований законопроект про податок на виведений капітал надає таке право вибору лише банківським установам. Вважаємо, що необхідно розширити коло підприємств, яким буде надане право обрати податок на виведений капітал, або залишитись платником податку на прибуток.

Вважаємо, що за підсумками першого етапу впровадження податку на виведений капітал необхідно буде узагальнити досвід та оцінити результати застосування цього податку. Зокрема, потрібно буде оцінити вплив податку на виведений капітал на детінізацію економіки та економічне зростання. Подальші рішення щодо податку на виведений капітал мають прийматись з урахуванням цих результатів.

Відповідно, з метою втілення ідеї Президента України необхідно доопрацювати проект закону про податок на виведений капітал. Зокрема, необхідно передбачити застосування податку на виведений капітал малим та середнім бізнесом, а також надати право крупним підприємствам обирати цю модель оподаткування за власним рішенням.

При цьому наголошуємо, що зміни у сфері оподаткування мають відбуватись в узгоджений спосіб. Зокрема, ми хочемо бути переконаними, що податкові втрати у разі запровадження податку на виведений капітал не будуть компенсуватись шляхом збільшення інших податків.

Підкреслимо також, що зниження фіскального навантаження на оплату праці має стати пріоритетним завданням влади. Таке зниження стане дієвим засобом детінізації економіки та збільшення доходів громадян.

Ми поділяємо прагнення Глави Держави до більших темпів економічного зростання. Сподіваємось, що збалансована система оподаткування стане важливим чинником у досягненні цих цілей.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: