fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Обговорення Концепції розвитку ринку електротранспорту

23/ 02/ 2018
    Цього тижня в рамках Автомобільного Комітету Європейської Бізнес Асоціації ми говорили про електрокари. Зокрема, мова йшла про Концепцію розвитку ринку електротранспорту, ініційованої Міністерством інфраструктури України. Проектом передбачається стимулювання попиту на електрокари, бізнесу та виробництва літій-іонних акумуляторів. Раді, що до дискусії змогли приєднатися експерти з цього питання, а саме: генеральний директор Директорату державної політики у сфері цифрової інфраструктури на транспорті та послуг поштового зв’язку Міністерства інфраструктури України Олександр Озеран, а також представники компанії «Глуско Україна» директор департаменту підтримки операційної діяльності Ігор Цільницький та менеджер зі зв’язків із громадськістю Оксана Клебановська. Складова щодо стимулювання попиту полягає у запровадженні податкової знижки для фізичних осіб на суму податку на доходи фізичних осіб у розмірі 18% під час переобладнання або придбання електричного легкового автомобіля. До податкової знижки включаються фактично здійсненні протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами. Стимулювання виробництва електрокарів передбачається у запровадженні нульової ставки мита на визначений перелік комлектуючих для електрокарів, а саме 45 УКТЗЕД кодів, та 0% ПДВ першої доставки строком на 10 років до 2028 року. Однією з норм законопроекту є звільнення на 15 років від сплати податку на прибуток підприємств добувної промисловості, отриманого від реалізації літію власного виробництва, підприємств електротехнічного промисловості, отриманого від реалізації літій-іонних (літій-полімерних) акумуляторів власного виробництва та підприємств автомобільної промисловості, прибуток яких отриманий від реалізації електричних легкових автомобілів власного виробництва. Крім того, передбачається облаштування зарядними пристроями не менше 5 відсотків від загальної кількості місць, призначених для паркування транспортних засобів, що оснащенні виключно електричними двигунами. Остання редакція проекту закону не передбачає тимчасового звільнення від оподаткування податку на додану вартість операцій з ввезення на митну територію України та з подальшого постачання на митну територію України транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами, комплектуючих виробів, що використовуються для промислового складання транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами до 1 січня 2023 року. Запровадження зазначеної норми планується у наступних проектах законів направлених на стимулювання розвитку ринку електрокарів в Україні. Ми щиро вдячні Міністерству інфраструктури України за відкритий та конструктивний діалог!
01/

 

Цього тижня в рамках Автомобільного Комітету Європейської Бізнес Асоціації ми говорили про електрокари. Зокрема, мова йшла про Концепцію розвитку ринку електротранспорту, ініційованої Міністерством інфраструктури України. Проектом передбачається стимулювання попиту на електрокари, бізнесу та виробництва літій-іонних акумуляторів. Раді, що до дискусії змогли приєднатися експерти з цього питання, а саме: генеральний директор Директорату державної політики у сфері цифрової інфраструктури на транспорті та послуг поштового зв’язку Міністерства інфраструктури України Олександр Озеран, а також представники компанії «Глуско Україна» директор департаменту підтримки операційної діяльності Ігор Цільницький та менеджер зі зв’язків із громадськістю Оксана Клебановська.

Складова щодо стимулювання попиту полягає у запровадженні податкової знижки для фізичних осіб на суму податку на доходи фізичних осіб у розмірі 18% під час переобладнання або придбання електричного легкового автомобіля. До податкової знижки включаються фактично здійсненні протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами. Стимулювання виробництва електрокарів передбачається у запровадженні нульової ставки мита на визначений перелік комлектуючих для електрокарів, а саме 45 УКТЗЕД кодів, та 0% ПДВ першої доставки строком на 10 років до 2028 року.

Однією з норм законопроекту є звільнення на 15 років від сплати податку на прибуток підприємств добувної промисловості, отриманого від реалізації літію власного виробництва, підприємств електротехнічного промисловості, отриманого від реалізації літій-іонних (літій-полімерних) акумуляторів власного виробництва та підприємств автомобільної промисловості, прибуток яких отриманий від реалізації електричних легкових автомобілів власного виробництва. Крім того, передбачається облаштування зарядними пристроями не менше 5 відсотків від загальної кількості місць, призначених для паркування транспортних засобів, що оснащенні виключно електричними двигунами.

Остання редакція проекту закону не передбачає тимчасового звільнення від оподаткування податку на додану вартість операцій з ввезення на митну територію України та з подальшого постачання на митну територію України транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами, комплектуючих виробів, що використовуються для промислового складання транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами до 1 січня 2023 року. Запровадження зазначеної норми планується у наступних проектах законів направлених на стимулювання розвитку ринку електрокарів в Україні.

Ми щиро вдячні Міністерству інфраструктури України за відкритий та конструктивний діалог!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: