fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Обережний оптимізм: підприємці Західної України оцінили легкість ведення бізнесу

01/ 12/ 2021
  Другий рік поспіль Європейська Бізнес Асоціація проводить опитування серед членських компаній, що представлені в регіонах, стосовно легкості ведення бізнесу на «місцях». За результатами нової хвилі підприємці Західноукраїнського регіону виявилися найбільшими оптимістами серед усіх чотирьох регіональних офісів Асоціації. Так, інтегральний показник Індексу легкості ведення бізнесу в Західноукраїнському регіоні склав 2,95 балів та залишився на рівні минулого року. Більше половини респондентів, а саме 52% вважають умови ведення бізнесу у регіоні задовільними (минулого року таких було 74%), думки ж інших розділилися – 24% говорять, що їм складно вести бізнес, а інші 24% стверджують, що легко. Минулого року тільки 6% оцінювали умови ведення бізнесу як сприятливі. Оцінка бізнес-клімату регіону у динаміці продемонструвала, що більшість компаній вважають, що умови ведення бізнесу не змінилися – 43%, або ж погіршились – 38%. І тільки 19% стверджують, що їм стало легше займатися підприємництвом. На перше місце серед ТОП-3 факторів, що негативно впливають на легкість ведення бізнесу в регіоні, цього року вийшла бюрократія, за нею – корупція та незадовільний стан інфраструктури. Минулого року цей антирейтинг в регіоні очолювала корупція, а бюрократія була на третьому місці. Близько 52% оцінили стан транспортної інфраструктури в регіоні задовільно, 29% – негативно, а 19% – добре. І ці оцінки суттєво покращилися у порівнянні з минулим роком. До першочергових завдань для подальшого покращення транспортної інфраструктури бізнес, як і минулого року, відніс реконструкцію автомобільних доріг та модернізацію залізничного сполучення. Ми також попросили компанії оцінити якість взаємодії з територіальними органами державної влади. Виявилося, що найгірше бізнесу оцінюють роботу місцевих судів (2.1), Держекоінспекції (2.65) та Держпраці (2.9), а найкраще бізнес оцінив роботу регіональної митниці (3.2) та регіональної ДПС (3.19 балів). Оцінюючи рівень розвитку е-послуг в регіоні, більше половини підприємців, а саме 52% оцінили рівень розвитку електронних послуг задовільно, ще 38% добре, і тільки 10% – погано. Для покращення умов ведення бізнесу у 2022 році підприємці першочергово очікують на покращення роботи судів і правоохоронних органів, ефективну боротьбу з тіньовою економікою та зменшення навантаження на Фонд оплати праці. Зазираючи уперед, переважна більшість опитаних, зокрема 57% не очікують суттєвих змін в бізнес-кліматі протягом наступних півроку, ще 24% сподіваються на позитивні зміни, а 19% побоюються погіршення ситуації. Третина, зокрема 33% компаній планують нові масштабні інвестиційні проєкти на 2022 рік. До того ж, 43% планують розширювати штат, а 86% планують підвищення заробітної плати. Довідково: Опитування проводилось серед членських компаній Західноукраїнського офісу Європейської Бізнес Асоціації з 19 жовтня до 16 листопада 2021 року. Загальна новина доступна за посиланням.

Другий рік поспіль Європейська Бізнес Асоціація проводить опитування серед членських компаній, що представлені в регіонах, стосовно легкості ведення бізнесу на «місцях». За результатами нової хвилі підприємці Західноукраїнського регіону виявилися найбільшими оптимістами серед усіх чотирьох регіональних офісів Асоціації.

Так, інтегральний показник Індексу легкості ведення бізнесу в Західноукраїнському регіоні склав 2,95 балів та залишився на рівні минулого року. Більше половини респондентів, а саме 52% вважають умови ведення бізнесу у регіоні задовільними (минулого року таких було 74%), думки ж інших розділилися – 24% говорять, що їм складно вести бізнес, а інші 24% стверджують, що легко. Минулого року тільки 6% оцінювали умови ведення бізнесу як сприятливі.

Оцінка бізнес-клімату регіону у динаміці продемонструвала, що більшість компаній вважають, що умови ведення бізнесу не змінилися – 43%, або ж погіршились – 38%. І тільки 19% стверджують, що їм стало легше займатися підприємництвом.

На перше місце серед ТОП-3 факторів, що негативно впливають на легкість ведення бізнесу в регіоні, цього року вийшла бюрократія, за нею – корупція та незадовільний стан інфраструктури. Минулого року цей антирейтинг в регіоні очолювала корупція, а бюрократія була на третьому місці.

Близько 52% оцінили стан транспортної інфраструктури в регіоні задовільно, 29% – негативно, а 19% – добре. І ці оцінки суттєво покращилися у порівнянні з минулим роком. До першочергових завдань для подальшого покращення транспортної інфраструктури бізнес, як і минулого року, відніс реконструкцію автомобільних доріг та модернізацію залізничного сполучення.

Ми також попросили компанії оцінити якість взаємодії з територіальними органами державної влади. Виявилося, що найгірше бізнесу оцінюють роботу місцевих судів (2.1), Держекоінспекції (2.65) та Держпраці (2.9), а найкраще бізнес оцінив роботу регіональної митниці (3.2) та регіональної ДПС (3.19 балів).

Оцінюючи рівень розвитку е-послуг в регіоні, більше половини підприємців, а саме 52% оцінили рівень розвитку електронних послуг задовільно, ще 38% добре, і тільки 10% – погано.

Для покращення умов ведення бізнесу у 2022 році підприємці першочергово очікують на покращення роботи судів і правоохоронних органів, ефективну боротьбу з тіньовою економікою та зменшення навантаження на Фонд оплати праці.

Зазираючи уперед, переважна більшість опитаних, зокрема 57% не очікують суттєвих змін в бізнес-кліматі протягом наступних півроку, ще 24% сподіваються на позитивні зміни, а 19% побоюються погіршення ситуації. Третина, зокрема 33% компаній планують нові масштабні інвестиційні проєкти на 2022 рік. До того ж, 43% планують розширювати штат, а 86% планують підвищення заробітної плати.

Довідково:

Опитування проводилось серед членських компаній Західноукраїнського офісу Європейської Бізнес Асоціації з 19 жовтня до 16 листопада 2021 року. Загальна новина доступна за посиланням.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: