fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Новий Закон “Про валюту і валютні операції”: нові можливості для приватних клієнтів

18/ 07/ 2018
  06 липня 2018 року був офіційно опублікований новий Закон України Про валюту і валютні операції (далі – Закон), який змінює законодавство 90-х років в частині регулювання операцій приватних клієнтів з валютними цінностями. Прикінцевими та перехідними положеннями передбачено, що новий Закон вводиться в дію через сім місяців з дня, наступного за днем його опублікування. Після введення в дію вищезазначеного Закону приватні інвестори отримують ряд нових можливостей: 1. Запроваджено принцип свободи у здійсненні валютних операцій: відтепер інвестори мають право вільно укладати угоди з резидентами та (або) нерезидентами та виконувати зобовязання, повязані з цими угодами, у національній валюті чи в іноземній валюті, у тому числі, відкривати рахунки у фінансових установах інших країн; інвестори мають право вільно придбавати валютні цінності, активи за кордоном, переміщувати через митний кордон України валютні цінності. 2. Закон визначив, що цінні папери та їх похідні не є валютними цінностями, і операції з ними не підпадають під регулювання валютного законодавства. 3. Найпоширеніші серед приватних клієнтів операції із відкриття рахунків в іноземних банках, набуття корпоративних прав в іноземних юридичних особах, включаючи володіння цінними паперами іноземних емітентів, а також купівля валютних цінностей за кордоном можуть бути здійснені без одержання будь-яких індивідуальних ліцензій НБУ. Спрощено режим отримання позик від нерезидентів та надання позик резидентам. 4. Також Закон чітко формулює принцип рівноправності як резидентів, так і нерезидентів на валютному ринку Україні: у сфері здійснення валютних операцій нерезиденти мають усі права, надані резидентам. Дане положення покликане збільшити інвестиційну привабливість для іноземних інвесторів на валютному ринку  України. 5. Письмовому декларуванню в Державній фіскальній службі України підлягає транскордонне переміщення фізичними особами валютних цінностей у сумі, що дорівнює або перевищує еквівалент 10 тисяч євро за офіційним курсом валют, встановленим Національним банком України на день переміщення через митний кордон України. Транскордонним переміщенням валютних цінностей, згідно із положеннями Закону, вважається ввезення, пересилання на митну територію України, вивезення, пересилання з митної території України або транзит через митну територію України банківських металів, готівкової валюти. 6. Під валютний нагляд підпадатимуть всі операції із валютними цінностями, які перевищують поріг фінансового моніторингу. До моменту введення в дію Закону НБУ та інші органи державної влади мають привести свої підзаконні нормативно-правові акти у відповідність з  його положеннями. Таким чином, протягом цього строку органи державного регулювання повинні визначити конкретні засоби контролю за здійсненням валютних операції та особливості правового режиму окремих із них. Для отримання додаткової інформації просимо звертатися до партнера Олександра Онуфрієнка та юриста Сергія Наконечного.

06 липня 2018 року був офіційно опублікований новий Закон України “Про валюту і валютні операції” (далі – “Закон“), який змінює законодавство 90-х років в частині регулювання операцій приватних клієнтів з валютними цінностями. Прикінцевими та перехідними положеннями передбачено, що новий Закон вводиться в дію через сім місяців з дня, наступного за днем його опублікування.

Після введення в дію вищезазначеного Закону приватні інвестори отримують ряд нових можливостей:

1. Запроваджено принцип свободи у здійсненні валютних операцій:

  • відтепер інвестори мають право вільно укладати угоди з резидентами та (або) нерезидентами та виконувати зобов’язання, пов’язані з цими угодами, у національній валюті чи в іноземній валютіу тому числі, відкривати рахунки у фінансових установах інших країн;
  • інвестори мають право вільно придбавати валютні цінності, активи за кордоном, переміщувати через митний кордон України валютні цінності.

2. Закон визначив, що цінні папери та їх похідні не є валютними цінностями, і операції з ними не підпадають під регулювання валютного законодавства.

3. Найпоширеніші серед приватних клієнтів операції із відкриття рахунків в іноземних банках, набуття корпоративних прав в іноземних юридичних особах, включаючи володіння цінними паперами іноземних емітентів, а також купівля валютних цінностей за кордоном можуть бути здійснені без одержання будь-яких індивідуальних ліцензій НБУ. Спрощено режим отримання позик від нерезидентів та надання позик резидентам.

4. Також Закон чітко формулює принцип рівноправності як резидентів, так і нерезидентів на валютному ринку Україні: у сфері здійснення валютних операцій нерезиденти мають усі права, надані резидентам. Дане положення покликане збільшити інвестиційну привабливість для іноземних інвесторів на валютному ринку  України.

5. Письмовому декларуванню в Державній фіскальній службі України підлягає транскордонне переміщення фізичними особами валютних цінностей у сумі, що дорівнює або перевищує еквівалент 10 тисяч євро за офіційним курсом валют, встановленим Національним банком України на день переміщення через митний кордон України. Транскордонним переміщенням валютних цінностей, згідно із положеннями Закону, вважається ввезення, пересилання на митну територію України, вивезення, пересилання з митної території України або транзит через митну територію України банківських металів, готівкової валюти.

6. Під валютний нагляд підпадатимуть всі операції із валютними цінностями, які перевищують поріг фінансового моніторингу.

До моменту введення в дію Закону НБУ та інші органи державної влади мають привести свої підзаконні нормативно-правові акти у відповідність з  його положеннями. Таким чином, протягом цього строку органи державного регулювання повинні визначити конкретні засоби контролю за здійсненням валютних операції та особливості правового режиму окремих із них.

Для отримання додаткової інформації просимо звертатися до партнера Олександра Онуфрієнка та юриста Сергія Наконечного.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: