fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Новий функціонал державного сервісу «Дія»

26/ 07/ 2022
  Авторка: Віолетта Федорко, юрист Dynasty Law & Investment На сьогоднішній день, вагомим є питання збору, обробки та обліку інформації про пошкоджені або знищені будинки (дачного, садибного та садового типу), квартири чи інші жилі приміщення, на які зареєстровано окреме право власності (не у складі будинку), внаслідок військової агресії Російської Федерації. У зв’язку з чим, 30.03.2022р. в Єдиному державному вебпорталі електронних послуг Дія з’явилася нова функція «Пошкоджене майно», завдяки якій особи можуть повідомити про пошкоджене або знищене майно, надіславши відповідну заяву з наступним змістом: ПІБ та РНОКПП; тип нерухомості, площу та її місцезнаходження; вид завданої шкоди нерухомості (пошкоджена частково, непридатна до експлуатації або знищена повністю) та кількість осіб, що мешкали в житлі; детальний опис, дата та час пошкодження; (за наявності) можна додати фото пошкоджень, але розмір таких фото не має перевищувати 50МВ; номер телефону та електронну адресу. Розглядом заяви про знищене або пошкоджене майно під час воєнного стану та оцінкою завданих збитків буде займатися спеціально створена комісія, правовий статус якої визначений законопроектом №7198 від 24.03.2022р. Також, законопроект №7198 визначає правові та організаційні засади щодо відшкодування шкоди за пошкоджене або знищене майно у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації. Таким чином, спеціалісти Dynasty Law & Investment рекомендують зосередитися на збиранні відповідної доказової бази (правовстановлюючі документи, технічні паспорти, креслення, описи та інші документи, що маю інформацію щодо характеристик знищеного майна, а також фото і відео) для підтвердження факту втрати/знищення майна в майбутньому.

Авторка: Віолетта Федорко, юрист Dynasty Law & Investment

На сьогоднішній день, вагомим є питання збору, обробки та обліку інформації про пошкоджені або знищені будинки (дачного, садибного та садового типу), квартири чи інші жилі приміщення, на які зареєстровано окреме право власності (не у складі будинку), внаслідок військової агресії Російської Федерації.

У зв’язку з чим, 30.03.2022р. в Єдиному державному вебпорталі електронних послуг Дія з’явилася нова функція «Пошкоджене майно», завдяки якій особи можуть повідомити про пошкоджене або знищене майно, надіславши відповідну заяву з наступним змістом:

  • ПІБ та РНОКПП;
  • тип нерухомості, площу та її місцезнаходження;
  • вид завданої шкоди нерухомості (пошкоджена частково, непридатна до експлуатації або знищена повністю) та кількість осіб, що мешкали в житлі;
  • детальний опис, дата та час пошкодження;
  • (за наявності) можна додати фото пошкоджень, але розмір таких фото не має перевищувати 50МВ;
  • номер телефону та електронну адресу.

Розглядом заяви про знищене або пошкоджене майно під час воєнного стану та оцінкою завданих збитків буде займатися спеціально створена комісія, правовий статус якої визначений законопроектом №7198 від 24.03.2022р. Також, законопроект №7198 визначає правові та організаційні засади щодо відшкодування шкоди за пошкоджене або знищене майно у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації.

Таким чином, спеціалісти Dynasty Law & Investment рекомендують зосередитися на збиранні відповідної доказової бази (правовстановлюючі документи, технічні паспорти, креслення, описи та інші документи, що маю інформацію щодо характеристик знищеного майна, а також фото і відео) для підтвердження факту втрати/знищення майна в майбутньому.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: