fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Нові стимули для індустріальних парків

21/ 07/ 2022
  15 липня 2022 року Президент України підписав два закони (законопроєкти №5688 та №5689), які передбачають низку стимулів для інвестицій у створення індустріальних парків. Так, законопроєкт №5688 передбачає наступні зміни до Податкового кодексу України: звільнення від податку на прибуток резидентів індустріальних парків на 10 років за умови реінвестування частини прибутку в розвиток інвестиційного проєкту. Забороняється нараховувати і виплачувати дивіденди. звільнення учасників індустріальних парків від імпортного ПДВ і мита на обладнання для власного використання за переліком кодів УКТЗЕД. Ввезене обладнання має використовуватись виключно в межах індустріального парку без права надання в оренду, лізинг чи передачу в користування на будь-яких інших умовах терміном 5 років. встановлення пільг з податку на нежитлову нерухомість за рішенням органів місцевого самоврядування. встановлення ставки земельного податку та орендної плати за землі державної та комунальної власності в розмірі меншому, ніж земельний податок (за рішенням органів місцевого самоврядування). звільнення від сплати земельного податку (за рішенням органів місцевого самоврядування). Водночас законопроєкт №5689 вносить зміни до Митного кодексу України і звільняє від оподаткування митом нове устаткування (обладнання) та комплектуючі вироби до нього, що ввозяться учасниками індустріальних парків, включених до Реєстру індустріальних парків, та відповідають таким вимогам: класифікуються за визначеним переліком кодів УКТ. ввозяться учасниками індустріальних парків виключно для власного використання в межах індустріального парку без права відчуження, передання в оренду, лізинг чи інше право користування третім особам на будь-яких умовах раніше 5 років з дати їх ввезення на митну територію України. не мають походження та не ввозяться з території країни, визнаної державою-окупантом та/або державою-агресором. Для отримання додаткової інформації просимо звертатися до радниці Asters Анжеліки Лівіцької та юристки Вікторії Курус.

15 липня 2022 року Президент України підписав два закони (законопроєкти №5688 та №5689), які передбачають низку стимулів для інвестицій у створення індустріальних парків.

Так, законопроєкт №5688 передбачає наступні зміни до Податкового кодексу України:

  • звільнення від податку на прибуток резидентів індустріальних парків на 10 років за умови реінвестування частини прибутку в розвиток інвестиційного проєкту. Забороняється нараховувати і виплачувати дивіденди.
  • звільнення учасників індустріальних парків від імпортного ПДВ і мита на обладнання для власного використання за переліком кодів УКТЗЕД. Ввезене обладнання має використовуватись виключно в межах індустріального парку без права надання в оренду, лізинг чи передачу в користування на будь-яких інших умовах терміном 5 років.
  • встановлення пільг з податку на нежитлову нерухомість за рішенням органів місцевого самоврядування.
  • встановлення ставки земельного податку та орендної плати за землі державної та комунальної власності в розмірі меншому, ніж земельний податок (за рішенням органів місцевого самоврядування).
  • звільнення від сплати земельного податку (за рішенням органів місцевого самоврядування).

Водночас законопроєкт №5689 вносить зміни до Митного кодексу України і звільняє від оподаткування митом нове устаткування (обладнання) та комплектуючі вироби до нього, що ввозяться учасниками індустріальних парків, включених до Реєстру індустріальних парків, та відповідають таким вимогам:

  • класифікуються за визначеним переліком кодів УКТ.
  • ввозяться учасниками індустріальних парків виключно для власного використання в межах індустріального парку без права відчуження, передання в оренду, лізинг чи інше право користування третім особам на будь-яких умовах раніше 5 років з дати їх ввезення на митну територію України.
  • не мають походження та не ввозяться з території країни, визнаної державою-окупантом та/або державою-агресором.

Для отримання додаткової інформації просимо звертатися до радниці Asters Анжеліки Лівіцької та юристки Вікторії Курус.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: