fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Нові можливості для українських експортерів харчових продуктів у рамках системи TRACES NT

25/ 04/ 2024
  Європейська Бізнес Асоціація спільно з експертом Департаменту безпечності харчових продуктів Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) провела вебінар щодо запровадження системи TRACES NT в Україні, яка є частиною інформаційної системи управління, що використовується у ЄС для офіційного контролю (IMSOC). Система TRACES NT - це платформа, яка використовується для сертифікації харчових продуктів, що експортуються з України до Європейського Союзу. Ця система впроваджувалася поетапно, та 15 січня цього року відбувся  перехід на використання системи по всій території Україні онлайн платформи Європейської комісії з сертифікації TRACES NT для сертифікації вантажів. Функціонал системи TRACES NT передбачає облік операторів ринку, які здійснюють торгівельні операції з Європейським Союзом, та операторів ринку, які здійснюють транзитні перевезення через Європейський Союз, адміністрування списків потужностей, які мають право експорту своєї продукції до Європейського Союзу, а також сертифікацію вантажів. Зокрема, 12 видів сертифікатів, які використовуються для експорту до ЄС, вже доступні в електронній формі. Наразі точна дата переходу на виключно електронну форму сертифікатів не визначена. Очікується, що це станеться до кінця 2024 року. Водночас, Держпродспоживслужба України, на разі, не планує повністю відмовлятися від паперових сертифікатів. Паперові сертифікати будуть використовуватися лише у виняткових випадках, наприклад, коли це вимагатимуть європейські інспектори. Система TRACES NT постійно оновлюється та доповнюється новими функціями. Зокрема, тепер для входу до системи TRACES NT використовується двофакторна аутентифікація. Це означає, що користувачі повинні не лише ввести свій логін та пароль, але й підтвердити свою особу за допомогою SMS-коду або QR-коду. До нових функцій також належить можливість відстежувати рух вантажів та отримувати повідомлення про зміни статусу сертифікатів. Для зручнішої комунікації у разі виникнення питань було створено Телеграм чат для операторів ринку: https://t.me/+BlXp0PhCamM0ZGEy Очікується, що в майбутньому система TRACES NT буде інтегрована з іншими програмними продуктами, які використовуються в Україні та за кордоном й повністю замінить паперову форму сертифікатів. Дякуємо Держпродспоживслужбі та її експерту – Дмитру Унгуряну, начальнику відділу обліку операторів ринку, ведення реєстрів Управління державного контролю Департаменту безпечності харчових продуктів, ветеринарної медицини та контролю у сфері органічного виробництва – за співпрацю!

Європейська Бізнес Асоціація спільно з експертом Департаменту безпечності харчових продуктів Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) провела вебінар щодо запровадження системи TRACES NT в Україні, яка є частиною інформаційної системи управління, що використовується у ЄС для офіційного контролю (IMSOC).

Система TRACES NT – це платформа, яка використовується для сертифікації харчових продуктів, що експортуються з України до Європейського Союзу. Ця система впроваджувалася поетапно, та 15 січня цього року відбувся  перехід на використання системи по всій території Україні онлайн платформи Європейської комісії з сертифікації TRACES NT для сертифікації вантажів.

Функціонал системи TRACES NT передбачає облік операторів ринку, які здійснюють торгівельні операції з Європейським Союзом, та операторів ринку, які здійснюють транзитні перевезення через Європейський Союз, адміністрування списків потужностей, які мають право експорту своєї продукції до Європейського Союзу, а також сертифікацію вантажів.

Зокрема, 12 видів сертифікатів, які використовуються для експорту до ЄС, вже доступні в електронній формі. Наразі точна дата переходу на виключно електронну форму сертифікатів не визначена. Очікується, що це станеться до кінця 2024 року. Водночас, Держпродспоживслужба України, на разі, не планує повністю відмовлятися від паперових сертифікатів. Паперові сертифікати будуть використовуватися лише у виняткових випадках, наприклад, коли це вимагатимуть європейські інспектори.

Система TRACES NT постійно оновлюється та доповнюється новими функціями. Зокрема, тепер для входу до системи TRACES NT використовується двофакторна аутентифікація. Це означає, що користувачі повинні не лише ввести свій логін та пароль, але й підтвердити свою особу за допомогою SMS-коду або QR-коду. До нових функцій також належить можливість відстежувати рух вантажів та отримувати повідомлення про зміни статусу сертифікатів. Для зручнішої комунікації у разі виникнення питань було створено Телеграм чат для операторів ринку: https://t.me/+BlXp0PhCamM0ZGEy

Очікується, що в майбутньому система TRACES NT буде інтегрована з іншими програмними продуктами, які використовуються в Україні та за кордоном й повністю замінить паперову форму сертифікатів.

Дякуємо Держпродспоживслужбі та її експерту – Дмитру Унгуряну, начальнику відділу обліку операторів ринку, ведення реєстрів Управління державного контролю Департаменту безпечності харчових продуктів, ветеринарної медицини та контролю у сфері органічного виробництва – за співпрацю!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: