fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Необґрунтоване положення ККУ може бути скасоване

20/ 08/ 2018
  Комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення та правоохоронної діяльності розділяє стурбованість Асоціації щодо наслідків від можливого застосування кримінальної відповідальності у сфері доклінічного вивчення, клінічних випробувань та державної реєстрації лікарських засобів. Відтак, зміни до Кримінального Кодексу України можуть бути розглянуті депутатами вже восени. Відповідного листа отримав Комітет з охорони здоров’я Європейської Бізнес Асоціації 15 серпня 2018 року. Так, у 2012 році, при прийнятті положення про кримінальну відповідальність за порушення порядку доклінічного вивчення, клінічних випробувань та державної реєстрації лікарських засобів, ступінь суспільної небезпеки не була належним чином розглянута і врахована. Відтак, кримінальна відповідальність була встановлена, по суті, за процедурні порушення, без врахування суті і ступеню їх наслідків. Крім того, закон фактично встановив однакову кримінальну відповідальність за порушення з різним ступенем суспільної небезпеки. Запроваджена статтею 321-2 ККУ кримінальна відповідальність не має аналогів у європейському законодавстві та міжнародній практиці. Натомість, за порушення відповідних встановлених порядків, – тобто, по суті, процедурні порушення – у законодавстві країн-членів ЄС передбачена адміністративна відповідальність. Ця ситуація посилює загальну напругу в сфері - через існування загального тиску з боку державних органів влади на суб’єктів фармацевтичної галузі, включаючи науковців – фахівців з експертизи. Бізнес-спільнота занепокоєна, що наявність цієї статті ККУ може бути використана недобросовісними діячами у якості інструменту ще більшого тиску на суб’єктів фармацевтичної галузі. Загалом, ситуація не сприяє розвитку сфери охорони здоров’я і вже наносить шкоду іміджу України на міжнародній арені. Лист на адресу Асоціації підтверджує, що депутати Комітету розглянуть питання необхідності винесення на розгляд ВРУ проекту Закону про внесення відповідних змін. Тож, шанс скасувати надмірну відповідальність, встановлену в Кримінальному Кодексі України, з’явився. Бізнес-спільнота сподівається, що він зможе бути реалізований депутатами Верховної Ради України вже восени цього року. Нагадаємо, Європейська Бізнес Асоціація звернулася до Прем’єр-міністра України, Голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я та Голови Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності з проханням звернути увагу та долучитися до вирішення питання, що тривалий час турбує фармацевтичну спільноту.

Комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення та правоохоронної діяльності розділяє стурбованість Асоціації щодо наслідків від можливого застосування кримінальної відповідальності у сфері доклінічного вивчення, клінічних випробувань та державної реєстрації лікарських засобів. Відтак, зміни до Кримінального Кодексу України можуть бути розглянуті депутатами вже восени. Відповідного листа отримав Комітет з охорони здоров’я Європейської Бізнес Асоціації 15 серпня 2018 року.

Так, у 2012 році, при прийнятті положення про кримінальну відповідальність за порушення порядку доклінічного вивчення, клінічних випробувань та державної реєстрації лікарських засобів, ступінь суспільної небезпеки не була належним чином розглянута і врахована. Відтак, кримінальна відповідальність була встановлена, по суті, за процедурні порушення, без врахування суті і ступеню їх наслідків. Крім того, закон фактично встановив однакову кримінальну відповідальність за порушення з різним ступенем суспільної небезпеки. Запроваджена статтею 321-2 ККУ кримінальна відповідальність не має аналогів у європейському законодавстві та міжнародній практиці. Натомість, за порушення відповідних встановлених порядків, – тобто, по суті, процедурні порушення – у законодавстві країн-членів ЄС передбачена адміністративна відповідальність.

Ця ситуація посилює загальну напругу в сфері – через існування загального тиску з боку державних органів влади на суб’єктів фармацевтичної галузі, включаючи науковців – фахівців з експертизи. Бізнес-спільнота занепокоєна, що наявність цієї статті ККУ може бути використана недобросовісними діячами у якості інструменту ще більшого тиску на суб’єктів фармацевтичної галузі. Загалом, ситуація не сприяє розвитку сфери охорони здоров’я і вже наносить шкоду іміджу України на міжнародній арені.

Лист на адресу Асоціації підтверджує, що депутати Комітету розглянуть питання необхідності винесення на розгляд ВРУ проекту Закону про внесення відповідних змін. Тож, шанс скасувати надмірну відповідальність, встановлену в Кримінальному Кодексі України, з’явився. Бізнес-спільнота сподівається, що він зможе бути реалізований депутатами Верховної Ради України вже восени цього року.

Нагадаємо, Європейська Бізнес Асоціація звернулася до Прем’єр-міністра України, Голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я та Голови Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності з проханням звернути увагу та долучитися до вирішення питання, що тривалий час турбує фармацевтичну спільноту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: