fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

НБУ запроваджує міжнародний банківський рахунок IBAN

31/ 07/ 2019
  З 5 серпня 2019 року Національний банк України запроваджує міжнародний номер банківського рахунку IBAN (стандарт міжнародного зразка) для всіх юридичних та фізичних осіб України. Відповідну норму містить постанова НБУ від 28.12.2018 №162. Тож починаючи з 5 серпня 2019 року банки відкриватимуть клієнтам нові рахунки у стандарті IBAN (складається з 29 літерно-цифрових символів). Діючі номери рахунків змінюватимуть відповідно до вимог цього стандарту. У період з 5 серпня до 31 жовтня 2019 року клієнти банків у реквізитах розрахункових документів матимуть можливість зазначати як діючий номер рахунку та код банку, так і номер рахунку у стандарті IBAN. Водночас, з 1 листопада 2019 року застосування IBAN стане обов’язковим для клієнтів усіх банків України під час здійснення переказів коштів як у національній, так і в іноземній валюті. Тобто, всі перекази з 1 листопада 2019 року будуть здійснюватися лише з використанням IBAN. Бізнес вітає запровадження стандарту IBAN в Україні, адже це дозволить уніфікувати процес відкриття та ідентифікації рахунків клієнтів банків із європейськими стандартами. Крім того, однією із переваг стане скорочення реквізитів рахунків та уникнення помилок при здійснення розрахунків.

З 5 серпня 2019 року Національний банк України запроваджує міжнародний номер банківського рахунку IBAN (стандарт міжнародного зразка) для всіх юридичних та фізичних осіб України. Відповідну норму містить постанова НБУ від 28.12.2018 №162.

Тож починаючи з 5 серпня 2019 року банки відкриватимуть клієнтам нові рахунки у стандарті IBAN (складається з 29 літерно-цифрових символів). Діючі номери рахунків змінюватимуть відповідно до вимог цього стандарту.

У період з 5 серпня до 31 жовтня 2019 року клієнти банків у реквізитах розрахункових документів матимуть можливість зазначати як діючий номер рахунку та код банку, так і номер рахунку у стандарті IBAN.

Водночас, з 1 листопада 2019 року застосування IBAN стане обов’язковим для клієнтів усіх банків України під час здійснення переказів коштів як у національній, так і в іноземній валюті. Тобто, всі перекази з 1 листопада 2019 року будуть здійснюватися лише з використанням IBAN.

Бізнес вітає запровадження стандарту IBAN в Україні, адже це дозволить уніфікувати процес відкриття та ідентифікації рахунків клієнтів банків із європейськими стандартами. Крім того, однією із переваг стане скорочення реквізитів рахунків та уникнення помилок при здійснення розрахунків.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: