fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

НБУ запровадив в дію рахунки умовного зберігання (ескроу)

22/ 12/ 2017
  Починаючи з 21 грудня 2017 року, Національний банк України (надалі – НБУ) офіційно визнав рахунки умовного зберігання (ескроу) окремим видом банківських рахунків в Україні та встановив правила для переказу коштів при здійсненні транзакцій через ескроу рахунки. Відповідні правила закріплені в Постанові НБУ № 133 Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України від 18 грудня 2017 року та Постанові НБУ № 147 Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України від 28 грудня 2017 року (надалі – Постанови щодо Ескроу Рахунків ). Відповідно до Постанов щодо Рахунків Ескроу, резиденти України, а також нерезиденти-інвестори, можуть відкривати рахунки умовного зберігання (ескроу) в українських банках на території України на підставі договорів рахунку умовного зберігання (ескроу) у письмовій формі (паперовій або електронній),  за умови здійснення обслуговуючим банком процедур ідентифікації/знай свого клієнта. Переказ коштів на рахунки умовного зберігання (ескроу) та з таких рахунків здійснюється через поточні банківські рахунки українських резидентів, а також інвестиційні рахунки нерезидентів-інвесторів, відкриті в українських банках. Використання рахунків умовного зберігання (ескроу) надасть сторонам міжнародних транзакцій більше можливостей для їх структурування, що є особливо актуальним для транзакцій зі злиття та поглинання, проектного фінансування, залучення боргового капіталу та угод про участь у прибутках. Можливість використання рахунків умовного зберігання (ескроу) сприятиме покращенню інвестиційного клімату в Україні. Якщо ви хочете дізнатись більше про тему, яка розглядається в цій публікації, або про наші послуги, зверніться, будь ласка, до Олексія Сошенка та Олени Полякової.

Починаючи з 21 грудня 2017 року, Національний банк України (надалі – “НБУ“) офіційно визнав рахунки умовного зберігання (ескроу) окремим видом банківських рахунків в Україні та встановив правила для переказу коштів при здійсненні транзакцій через ескроу рахунки. Відповідні правила закріплені в Постанові НБУ № 133 “Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України” від 18 грудня 2017 року та Постанові НБУ № 147 “Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України” від 28 грудня 2017 року (надалі – “Постанови щодо Ескроу Рахунків “).

Відповідно до Постанов щодо Рахунків Ескроу, резиденти України, а також нерезиденти-інвестори, можуть відкривати рахунки умовного зберігання (ескроу) в українських банках на території України на підставі договорів рахунку умовного зберігання (ескроу) у письмовій формі (паперовій або електронній),  за умови здійснення обслуговуючим банком процедур ідентифікації/”знай свого клієнта”. Переказ коштів на рахунки умовного зберігання (ескроу) та з таких рахунків здійснюється через поточні банківські рахунки українських резидентів, а також інвестиційні рахунки нерезидентів-інвесторів, відкриті в українських банках.

Використання рахунків умовного зберігання (ескроу) надасть сторонам міжнародних транзакцій більше можливостей для їх структурування, що є особливо актуальним для транзакцій зі злиття та поглинання, проектного фінансування, залучення боргового капіталу та угод про участь у прибутках. Можливість використання рахунків умовного зберігання (ескроу) сприятиме покращенню інвестиційного клімату в Україні.

Якщо ви хочете дізнатись більше про тему, яка розглядається в цій публікації, або про наші послуги, зверніться, будь ласка, до Олексія Сошенка та Олени Полякової.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: