fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Навіть тривалий блекаут не завадить 72% компаній ЕВА працювати на українському ринку

16/ 12/ 2022
  В рамках опитування Індекс інвестиційної привабливості України топ-менеджери Європейської Бізнес Асоціації розповіли про вплив та наслідки для їхнього бізнесу масованих ракетних ударів на енергосистему України. Нестабільність електропостачання протягом останніх двох місяців змусила 66% компаній змінити графік роботи, 40% - зменшити обсяги виробництва чи надання послуг, 12% - закрити частину офісів/відділень/торгових точок. Ще по 9% призупинили роботу або законсервували частину приміщень. Тільки 1% повністю зупинили роботу, а на 18% наших компаній відключення електроенергії взагалі або майже жодним чином не вплинули. Щоб мінімізувати вплив відключень електроенергії, 86% бізнесів встановлюють генератори або інші ДБЖ, 65% використовують альтернативні джерела зв’язку та Інтернету, 25% переносять дані у хмару, 22% проводять заходи з кібербезпеки. Тільки 10% перебої з електроенергією змусили проводити релокацію бізнесу або персоналу. Втім у зв’язку з підготовкою до відключень електроенергії український бізнес несе суттєві витрати. Так, 40% опитаних нами компаній повідомили, що їхні витрати на забезпечення автономності вже склали до 50 тисяч доларів, ще 22% повідомляють про витрати в діапазоні 50-100 тис. доларів, 24% - про витрати 100-200 тисяч доларів, і 14% витратили вже більше 200 тис. доларів. Зрештою більшість компаній, а саме 72% стверджують, що тривалий блекаут не зможе змусити їх вийти з українського ринку, 20% вагаються щодо відповіді, і тільки 8% припускають таку можливість у найгіршому випадку. Анна Дерев’янко. Виконавча директорка Європейської Бізнес Асоціації. Ситуація в енергетиці залишається надзвичайно напруженою через щотижневі масовані обстріли нашої інфраструктури. Компаніям доводиться витрачати суттєві кошти, щоб адаптуватися та мати змогу працювати навіть під час тривалих відключень. Однак ми бачимо, що навіть в умовах постійного енергетичного терору практично ніхто не зупиняє роботу повністю. Довідково: Опитування проводилось в рамках Індексу інвестиційної привабливості України з 29 листопада до 13 грудня 2022 року. У опитуванні взяли участь 100 топ-менеджерів членських компаній Асоціації.

В рамках опитування Індекс інвестиційної привабливості України топ-менеджери Європейської Бізнес Асоціації розповіли про вплив та наслідки для їхнього бізнесу масованих ракетних ударів на енергосистему України.

Нестабільність електропостачання протягом останніх двох місяців змусила 66% компаній змінити графік роботи, 40% – зменшити обсяги виробництва чи надання послуг, 12% – закрити частину офісів/відділень/торгових точок. Ще по 9% призупинили роботу або законсервували частину приміщень. Тільки 1% повністю зупинили роботу, а на 18% наших компаній відключення електроенергії взагалі або майже жодним чином не вплинули.

Щоб мінімізувати вплив відключень електроенергії, 86% бізнесів встановлюють генератори або інші ДБЖ, 65% використовують альтернативні джерела зв’язку та Інтернету, 25% переносять дані у хмару, 22% проводять заходи з кібербезпеки. Тільки 10% перебої з електроенергією змусили проводити релокацію бізнесу або персоналу.

Втім у зв’язку з підготовкою до відключень електроенергії український бізнес несе суттєві витрати. Так, 40% опитаних нами компаній повідомили, що їхні витрати на забезпечення автономності вже склали до 50 тисяч доларів, ще 22% повідомляють про витрати в діапазоні 50-100 тис. доларів, 24% – про витрати 100-200 тисяч доларів, і 14% витратили вже більше 200 тис. доларів.

Зрештою більшість компаній, а саме 72% стверджують, що тривалий блекаут не зможе змусити їх вийти з українського ринку, 20% вагаються щодо відповіді, і тільки 8% припускають таку можливість у найгіршому випадку.

Анна Дерев’янко Виконавча директорка Європейської Бізнес Асоціації
Ситуація в енергетиці залишається надзвичайно напруженою через щотижневі масовані обстріли нашої інфраструктури. Компаніям доводиться витрачати суттєві кошти, щоб адаптуватися та мати змогу працювати навіть під час тривалих відключень. Однак ми бачимо, що навіть в умовах постійного енергетичного терору практично ніхто не зупиняє роботу повністю.

Довідково:

Опитування проводилось в рамках Індексу інвестиційної привабливості України з 29 листопада до 13 грудня 2022 року. У опитуванні взяли участь 100 топ-менеджерів членських компаній Асоціації.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: